Szukaj na tym blogu

01 czerwca 2015

Michael Connelly - "Kanał"
Wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Michaela Connelly. Kiedy zobaczyłam na bibliotecznej półce jego powieść nie wahałam się długo, tylko od razu ją porwałam tak, jakby ktoś inny mógł ją mi zakosić spod nosa.

"Kanał" to kontynuacja przygód detektywa o nazwisku Harry Bosch. Niemniej jednak nie poczułam się źle czytając tę książkę, ponieważ autor skonstruował ją tak, aby czytelnik mógł wkręcić się w życie głównego bohatera, bez konieczności sięgania najpierw po wcześniejsze powieści z jego udziałem.

Fabuła "Kanału" jest bardzo ciekawa. Początkowo mamy do czynienia z dwiema sprawami, które z pozoru mogłyby się wydawać nie mieć ze sobą nic wspólnego. Jednak z biegiem czasu okazuje się, że są ze sobą połączone, bardziej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Pierwsza sprawa jest prowadzona przez FBI i dotyczy znalezienia na pustyni zwłok. To nie jest zwyczajne dochodzenie w sprawie tych makabrycznych zbrodni, bo wiadome kim jest morderca. To Poeta, czyli Robert Backus, zabójca, który właśnie tak siebie nazywał.
On wrócił i nawet dał do zrozumienia FBI, że najlepszą agentką do tej sprawy będzie Rachel Walling, która nie go zapomniała.

Druga sprawa dotyczy przyjaciela Harry'ego Boscha, Terry'ego McCaleba i jego nagłej śmierci. Jego żona, Graciela, podejrzewa, że to nie był zwykły wypadek. Sądzi, że jej mąż został zamordowany i zleca właśnie Harry'emu zbadanie tego. Graciela chce dowiedzieć się prawdy za wszelką cenę.

Śledztwo Boscha prowadzi do stwierdzenia, że Terry miał związek ze sprawą Poety. Sprzymierza się z Rachel Walling przeciwko FBI. Razem podążają tropem najbardziej okrutnego i inteligentnego z morderców, jacy kiedykolwiek działali na terenie Los Angeles.

W pełnym napięciu i ekscytującym poszukiwaniu rozwiązania zagadki, Bosch wraz z Walling przemierza krajobraz pustyni Mojave, zalane słońcem bulwary Las Vegas i mroczne zakamarki Los Angeles. Za wszelką cenę muszą unieszkodliwić Poetę, który będzie mordował, póki żyje.

Zakończenie powieści jest dość zaskakujące, co tylko jest dowodem na to, że Michael Connelly jest świetnym pisarzem.

Jeśli macie możliwość przeczytania tej książki to polecam, zwłaszcza sympatykom dobrego kryminału i zagadki.


Autor: Michael Connelly
Tytuł: "Kanał"
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 295
Ocena: 8/10


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY