Szukaj na tym blogu

08 czerwca 2015

Magdalena Kawka - "Rzeka zimna"


Nie mam wielu okazji obcowania z lekturami polskich autorów. Sama nie wiem dlaczego. Może w bibliotece jest ich za mało, a może nie trafiam na takie, które podeszłyby mi tematyką. Nie zmienia to jednak faktu, że powinnam nadrobić te zaległości i zaczytywać się w powieściach Polaków.

Magdalena Kawka to niewątpliwie świetna pisarka. W swojej powieści "Rzeka zimna" od samego początku trzyma w napięciu. Z każdą stroną dzieją się rzeczy, o których nikt nie pomyślałby, że mogą się dziać w takim uroczym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i często pomagają sobie nawzajem.

Grzmoty. Właśnie trwa zima jakiej dawno tutaj nie było. Do domu sławnej pisarki, Małgorzaty, przyjeżdża jej córka, Tamara. Choć jej relacje z matką zawsze były skomplikowane, Tamara przejęła się zniknięciem
swojej rodzicielki.
Czy robi to z poczucia obowiązku czy może raczej chce uciec od pozornie poukładanego życia w Paryżu?

Tamara w Grzmotach poznaje Norberta, wysokiego i przystojnego mężczyznę, który od samego początku próbuje zbliżyć się do kobiety. Najpierw Tamara jest nieufna, ale z czasem daje się ponieść chwili zapomnienia...

W międzyczasie do domu Małgorzaty przyjeżdża jej przyjaciółka, Weronika. Od tej chwili razem z Tamarą próbują rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia pisarki. Z każdym nowym dniem dowiadują się tajemnic, o których lepiej by było żeby pozostały w ukryciu, bo mogą zagrozić ich życiu.

Czy Weronika i Tamara odkryją prawdę i dowiedzą się co stało się z Małgorzatą? Kto spośród ich nowych przyjaciół okaże się fałszywy i będzie stanowić zagrożenie dla ich życia?

Dowiedzie się czytając powieść Magdaleny Kawka "Rzeka zimna". Polecam ją wszystkim, ponieważ autorka świetnie dawkuje intrygę, która zaskoczy każdego czytelnika!


Autor: Magdalena Kawka
Tytuł: "Rzeka zimna"
Wydawnictwo: SOL
Liczba stron: 316
Ocena: 9/10


10 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tytule, naziwsko autorki gdzieś mi się przewineło... Możliwe, że w wakacje się skuszę na ten tytuł. Ja sięgam w większości po książki polskich autorów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam tę książkę! Ja jestem na etapie poszukiwania innych pozycji tej autorki :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię czytać polskich autorów i Ci ich serdecznie polecam, bo są dobrzy! :) Prozy pani Kawki jeszcze nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie wiem czemu wcześniej tak rzadko sięgałam po polskich autorów :) Postaram się to zmienić :D a tę powieść bardzo Ci polecam :)

   Usuń
 3. Zapowiada się ciekawie. Zachęciłaś mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowałaś mnie. Jestem ciekawa tej książki, tym bardziej, że to polska autorka :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Nie będziesz żałować jeśli ją przeczytasz :)

   Usuń
 5. Ja również rzadko sięgam po polskich twórców. Książka wydaje się być ciekawa, możliwe, że kiedyś ją przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci ją polecam :) Myślę, że się nie rozczarujesz :D

   Usuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY