poniedziałek, 8 czerwca 2015

Magdalena Kawka - "Rzeka zimna"


Nie mam wielu okazji obcowania z lekturami polskich autorów. Sama nie wiem dlaczego. Może w bibliotece jest ich za mało, a może nie trafiam na takie, które podeszłyby mi tematyką. Nie zmienia to jednak faktu, że powinnam nadrobić te zaległości i zaczytywać się w powieściach Polaków.

Magdalena Kawka to niewątpliwie świetna pisarka. W swojej powieści "Rzeka zimna" od samego początku trzyma w napięciu. Z każdą stroną dzieją się rzeczy, o których nikt nie pomyślałby, że mogą się dziać w takim uroczym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i często pomagają sobie nawzajem.

Grzmoty. Właśnie trwa zima jakiej dawno tutaj nie było. Do domu sławnej pisarki, Małgorzaty, przyjeżdża jej córka, Tamara. Choć jej relacje z matką zawsze były skomplikowane, Tamara przejęła się zniknięciem
swojej rodzicielki.
Czy robi to z poczucia obowiązku czy może raczej chce uciec od pozornie poukładanego życia w Paryżu?

Tamara w Grzmotach poznaje Norberta, wysokiego i przystojnego mężczyznę, który od samego początku próbuje zbliżyć się do kobiety. Najpierw Tamara jest nieufna, ale z czasem daje się ponieść chwili zapomnienia...

W międzyczasie do domu Małgorzaty przyjeżdża jej przyjaciółka, Weronika. Od tej chwili razem z Tamarą próbują rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia pisarki. Z każdym nowym dniem dowiadują się tajemnic, o których lepiej by było żeby pozostały w ukryciu, bo mogą zagrozić ich życiu.

Czy Weronika i Tamara odkryją prawdę i dowiedzą się co stało się z Małgorzatą? Kto spośród ich nowych przyjaciół okaże się fałszywy i będzie stanowić zagrożenie dla ich życia?

Dowiedzie się czytając powieść Magdaleny Kawka "Rzeka zimna". Polecam ją wszystkim, ponieważ autorka świetnie dawkuje intrygę, która zaskoczy każdego czytelnika!


Autor: Magdalena Kawka
Tytuł: "Rzeka zimna"
Wydawnictwo: SOL
Liczba stron: 316
Ocena: 9/10