Szukaj na tym blogu

13 maja 2015

Paweł Bojarski - "Życie bywa znośne"Główny bohater - 20-letni chłopak przeżywa bardzo trudne chwile. Najpierw nieudany związek z Kaśką, która nie potrafiła przeżyć dnia bez kłótni, później związek z Nadią, która wyjechała robić karierę we Francji. Musi przetrwać próbę czasu i robić wszystko - dosłownie wszystko - by spotkać się z ukochaną. Decyduje się podjąć bardzo niebezpieczną pracę, która może dla niego się źle skończyć. Czego się jednak nie robi dla miłości... 

Daria - najlepsza przyjaciółka głównego bohatera - to bardzo specyficzna postać. Lubi imprezy i dobrą zabawę, suto zakrapianą alkoholem i innymi używkami. Robert - facet, który jest tak skrajny, że sama nie wiem co o nim myśleć. W głowie ma tylko jedno - "zaliczyć" jak najwięcej dziewczyn, mimo wszystko, to bardzo oddany przyjaciel. Ta paczka sprawia wrażenie szczęśliwych ludzi, jednak targani różnymi uczuciami, są zmuszeni szukać własnego miejsca w świecie. 

To książka pełna emocji, uczuć i wydarzeń, które na każdym kroku zmieniają bieg wydarzeń. Mimo iż postępowanie bohaterów często mi się nie podoba, to przygody jakie ich spotykają, powodują, że nie można oderwać się od czytania. 

Ironia, jaką często posługuje się autor, powoduje, że książka nabiera ciekawszego charakteru i chciało by się ją przeczytać za jednym zamachem. Podoba mi się również to, że bohaterowie nie są zwykłymi ludźmi, ich życie bardzo odbiega od codzienności. To osobowości, które mimowolnie przykuwają uwagę czytelnika i mimo wielu sprzeczności, czuje się do nich sympatię. 

Bardzo gorąco polecam tę książkę i jestem ciekawa, co Wy o niej sądzicie. Myślę, że nie zawiedziecie się sięgając po nią, bo każdy odnajdzie w niej cząstkę siebie. 


Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania novae res

3 komentarze:

  1. Treść zapowiada się ciekawie, ale jeszcze trochę poczekam nim się skusze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Inaczej spojrzałam na tę książkę po lekturze recenzji. Dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY