Szukaj na tym blogu

01 kwietnia 2015

"Pasja" według objawień bł. Anny Katarzyny EmmerichNiemiecka mistyczka i zakonnica Anna Katarzyna Emmerich całe życie spędziła w Westfalii. Naznaczona stygmatami męki Pańskiej kontemplacyjnie i fizycznie przeżywała cierpienia Jezusa Chrystusa. Złożona chorobą, od 1813 roku do chwili śmierci nie opuszczała łóżka, żywiąc się wyłącznie Komunią Świętą i odrobina wody. Niezwykła zdolność umacniania i pokrzepiania innych - pomimo własnych cierpień - sprawiała, ze liczni odwiedzający ja pielgrzymi odnaleźli drogę do Pana Boga. Stygmatyczka otrzymała dar poznania historii stworzenia świata z wieloma szczegółami, a zwłaszcza. możliwość uczestniczenia w drodze krzyżowej Pana Jezusa.

Pasja jest opisem drogi krzyżowej, opowiedziana ze szczegółami wywołuje w czytelniku różne emocje, najczęściej jednak skruchę i pokorę. To w jaki sposób przechodzimy poszczególne stacje drogi Pana Jezusa daje możliwość zastanowienia się, czy to co robimy rzeczywiście ma sens, czy nasze życie nie powinno być lepsze.

Wielkanoc to idealny moment na refleksje nad swoim życiem, a dzięki tej książce możemy spojrzeć na świat oczami doświadczonej przez los stygmatyczki, która cale swoje życie podporządkowała Bogu. Jej wyznania często są wstrząsające, dlatego nie da się w ciągu jednego wieczora przeczytać tej książki, przynajmniej ja nie potrafiłam. Nagromadzona ilość szczegółów sprawiała, ze musiałam nie raz odłożyć książkę i zastanowić się nad życiem. Dzięki A.K. Emmerich możemy poznać losy Pana Jezusa podczas drogi krzyżowej . Nie da się podejść do tego bez emocji, za zimno, ta książka wzruszy nawet najtwardszego człowieka.

Bardzo gorąco polecam, tym bardziej, ze na podstawie tych zapisków powstał film o tym samym tytule, który wielu z nas na pewno obejrzało, a zapewniam, ze książka porusza jeszcze bardziej.

1 komentarz:

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY