Szukaj na tym blogu

22 kwietnia 2015

Detlev Katzwinkel - "Dziecko, którego nie urodziłam"Aborcja we współczesnym świecie jest bardzo popularna, tak było również przed laty i jeśli nic nie zacznie się z tym robić będzie tak nadal. Autor tej książki jest ordynatorem oddziału położniczego i ginekologicznego w Nadreni w Niemczech. Pisząc tę książkę w pewien sposób ostrzega on kobiety o tragicznych skutkach nieodwracalnej decyzji jaką jest aborcja... 

Autor kładzie duży nacisk na uświadamianie kobiet, jakie konsekwencje niesie za sobą ta decyzja. Zwraca uwagę na to, że kobiety nie mają świadomości, że aborcja może je kompletnie zniszczyć psychicznie, pozbawić normalnego życia. Często podejmują decyzje pod wpływem innych ludzi, czy też czynników zewnętrznych, jak pieniądze, wiek itd. 

Nie chodzi tu o usprawiedliwianie tych kobiet, lecz o to, by wiedziały co to znaczy dokonać aborcji. W książce tej wykorzystano autentyczne przykłady kobiet, które zdecydowały się na taki krok i dobrze wiedzą czym to grozi. Skutki psychiczne są nieodwracalne. 

Detlev Katzwinkel patrzy na problem aborcji z perspektywy kobiet, które już po dokonaniu zabiegu nie potrafią sobie z tym poradzić, a czasu cofnąć się nie da. Uczy, z pomocą doświadczonych kobiet, wybaczania sobie i zaakceptowania życia takim jakie ono jest. 

Myślę, że dzięki tej krótkiej książce wielu kobietom uda się zmienić nastawienie do ludzkiego życia i zanim zdecydują się na jakikolwiek krok, rozpatrzą wszelkie możliwe konsekwencje, Nie ma nic ważniejszego od ludzkiego życia i to właśnie pokazują ludzie dzielący się swoimi historiami. 
2 komentarze:

  1. Skoro jest tak jak mówisz - trzeba polecać tę książkę przyszłym (niedoszłym) mamom :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem na nie aborcji. Lepiej urodzić i oddać komuś, kto to dziecko pokocha całym sercem.

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY