Szukaj na tym blogu

23 marca 2015

P. Houston, M.Floyd, S.Carnicero, D.Tennant - "Anatomia kłamstwa"
"Kłamstwa są jak dzieci, są złe, ale bez nich nie możemy żyć" 
- Dr HouseZ kłamstwem spotykamy się na co dzień. W szkole, w pracy, w telewizji, oglądając przemówienia polityków. Od niego nie można uciec. Ale można wykryć kłamstwo.

Większość pomyśli jak tego dokonać, skoro nie mamy specjalistycznego sprzętu, np wariografu?
Otóż z pomocą przychodzą nam trójka byłych agentów CIA, najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw.
W swojej książce "Anatomia kłamstwa" prezentują techniki wykrywania kłamców, unikalne metody amerykańskiego wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata, a także najsłynniejsze kłamstwa wszech czasów.

Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że mogę rozpoznać kłamcę, tylko patrząc na niego. Jego gesty, w sposób jak odpowiedział na moje pytanie, mimika twarzy. To wszystko sprawia, że jestem w stanie rozpoznać kiedy ktoś nie jest szczery. Mimo, że nie jest to metoda, która da mi stuprocentową pewność, co do intencji rozmówcy, to jest ona najbardziej wiarygodna.

"Anatomia kłamstwa" to ciekawa pozycja z zakresu psychologii człowieka. Jest to książka bardzo wartościowa, w każdej chwili można do niej wrócić i "dokształcić się" z zakresu kłamstwa, półkłamstwa, prawdy i półprawdy.

Nie myślcie, że to jest książka naukowa, pełna żargonu uczonych. Wręcz przeciwnie! "Anatomia kłamstwa" to pozycja napisana lekkim językiem, zrozumiałym dla wszystkich.

Techniki tłumaczone są na prawdziwych przykładach, które zdarzyły się autorom książki. Cytowane są przesłuchania morderców, pedofilów, znanych polityków. Byłam zaskoczona tym, jak niektórzy potrafią kłamać w żywe oczy. I Wy także będziecie!

Kłamstwo leży w naturze ludzkiej. Kłamiemy często i nie widzimy w tym nic złego. ''Anatomia kłamstwa" jest bardzo przydatna w codziennym życiu. Sama zauważyłam, że po przeczytaniu tej książki potrafię rozpoznać kiedy ktoś kłamie. Na razie są to sporadyczne przypadki, ale praktyka czyni mistrza.

Podobno kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. "Anatomia kłamstwa" to broń, która może się bardzo przydać. Taką wiedzę trzeba mieć. Tak na wszelki wypadek.Autor: 
Tytuł: "Anatomia kłamstwa"
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 300
Ocena: 9/10Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non:

 

6 komentarzy:

 1. Muszę się zainteresować tą książką. Jest ponadto świetnym rozwiązaniem, kiedy nie wiemy co komuś kupić. Jest po prostu praktyczna i neutralna, a wciąż ciekawa. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. "(...)kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą" - szczera prawda... szkoda że nasze społeczeństwo zaczyna się coraz bardziej opierać się na kłamstwie lub też nie mówieniu czegoś. Fakt przydatna broń ;) Muszę ją kupić . Hahaha, póki co legalna ;)

  freewildpeople.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj bardzo jej chcę. Muszę zacząć się za nią rozglądać. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam na półce, muszę przeczytać i nikt już nigdy mnie nie odważy się okłamać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydałoby się, bym wreszcie się czegoś nauczyła o kłamstwie:D

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY