Szukaj na tym blogu

30 marca 2015

Melissa Senate - "Znowu randka..."

"Znowu randka..." to jedna z tych książek, przy której lubię odpocząć. Jest lekko napisana, nie muszę przy niej zbytnio myśleć, ale jednocześnie mogę się skutecznie odprężyć.

Powieść ta to opowieść o dwudziestoośmioletniej kobiecie, Jane, która pracuje w wydawnictwie Posh Publishing, jako młodszy redaktor. Bohaterka mieszka w małej kawalerce, z materacem zamiast łóżkiem i plastikowym stolikiem. Co noc może także posłuchać dźwięków seksualnych ekscesów swojego sąsiada, Miłośnika Opery. Jane jest ambitną kobietą, stara się o awans w wydawnictwie, a poza tym wytrwale szuka chłopaka, który zgodziłby się pójść z nią na wesele kuzynki, Dany. Oczywiście, w rodzinie głównej bohaterki są osoby zainteresowane jej sytuacją sercową. Ciotka oraz babcia niepokoją się troszeczkę, kiedy Jane, mimo ich nawoływań do zamążpójścia, upiera się przy swoim panieństwie.

W pewnym momencie sytuacja Jane komplikuje się na tyle, że musi kłamać, że jest z kimś związana. Sieć historyjek wyssanych z palca nieco miesza się samej bohaterce i od tej pory Jane gorączkowo chodzi a randki w ciemno, jednak na żadnej z nich nie spotyka odpowiedniego pretendenta do jej ręki.

Mogłoby się wydawać, że dla Jane nie ma już ratunku. Stoczy się na same dno i dam pozostanie. Nic bardziej mylnego! Jak to się mówi: "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło". Bohaterka z każdym dniem odkrywa siebie na nowo. Mimo, że brnie w swoje kłamstwa i upada to jest na tyle silna, że wstaje i idzie dalej, bo w końcu jest kobietą. Na bacząc na porażki miłosne, uczy się kochać. I to jej wyjdzie na dobre!

Lubię czytać o perypetiach kobiet, takich jak ja. Zwyczajnych, borykających się z problemami, czy to miłosnymi, czy finansowymi. Czasem mogę "ukraść" sposób bohaterek na radzenie sobie. Jednak nie o to chodzi w czytaniu tego rodzaju książek. Nie traktuję ich jako poradników, tylko jak już wspomniałam, to jest ciekawa odskocznia od codziennych spraw, literatury kryminalnej czy choćby nawet od ludzi, którzy mnie irytują.Autor: 
Tytuł: "Znowu randka..."
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Ilość stron: 256
Ocena: 7/10


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY