Szukaj na tym blogu

02 marca 2015

Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard - "Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet"

Przyznajcie się, kochane koleżanki, która z nas myślała nad sposobem, który uczyniłby nas perfekcyjnymi? Tylko szczerze! A no właśnie, chyba każda obmyślała złoty środek na doskonałość. Ale czy którejś się to udało? Naprawdę w to wątpię.

Nie akceptujemy siebie. Znajdujemy wady, a potem próbujemy je zlikwidować na wszelkie sposoby.
Każda z nas dąży do ideału. Mimo, że wszystkie wiemy, że ideały nie istnieją.

Dlatego też, kiedy wygrałam konkurs organizowany przez Małą Pisareczkę, byłam bardzo ciekawa czy ten poradnik zmieni coś w moim życiu. Bo przecież na ogół tego się oczekuje od poradników, że pomogą nam zmienić życie na lepsze.


"Sukces polega na tym, by przechodzić od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu."

Zacznę od tego, że nie powinno się brać tej książki i rad w niej zawartych na serio. Mogłoby to wywołać niepożądane efekty. Jakie? A choćby takie, że poradnik stawia w złym świetle kobiety sukcesu, które własną ciężką pracą osiągnęły wiele. Przez to można stracić chęć samoudoskonalania się, rozsiąść się wygodnie na kanapie z pilotem w ręku i czekać na przełom w naszym życiu.
Ja osobiście podziwiam wszystkie kobiety sukcesu i zazdroszczę motywacji i tego, że kieruję się powyższym cytatem.

To jest ta gorsza strona książki. A jaka jest lepsza?

Ten poradnik pokazuje nam, że każda, nawet perfekcjonistka, ma wady. Autorki przekonują nas, aby zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy.

Przytyłyśmy? Zawaliłyśmy ważny sprawdzian, egzamin? Przypaliłyśmy kotlety?
To nic! Mamy wiele innych zalet, za które powinnyśmy dziękować i cieszyć się nimi każdego dnia!


Czytając poradnik cały czas się śmiałam. Jest on napisany prostym językiem, a autorki z humorem przedstawiają nam "życiowe prawdy".
Panie Girald napisały poradnik z przymrużeniem oka. Zawiera on wiele prawd, zasad czy teorii, wymyślonych oczywiście przez autorki.

"Perfekcyjna kobieta to suka" to przezabawny poradnik. Kobiety mogą świetnie się przy niej bawić, a przy tym zebrać informacje, które przydadzą się w codziennym życiu, np. jak zachować godność w stanie upojenia alkoholowego, jak bosko wychodzić na zdjęciach albo czy trzeba iść do łóżka na pierwszej randce.

A na koniec fajny i trochę motywujący cytat z książki:

"Jeśli nic ci nie wychodzi, jeśli twoje życie jest nudne jak flaki z olejem, spójrz w lustro, wyciągnij rękę i powiedz: Chodź, będziemy tańczyć!"Autor: Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Tytuł: "Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet"
Wydawnictwo: Feeria
Ilość stron: 160
Ocena: 7/10


3 komentarze:

 1. Bardzo wymowny tytuł, ale z chęcią bym do niego zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
 2. rozbroiło mnie "Jeśli nic ci nie wychodzi, jeśli twoje życie jest nudne jak flaki z olejem, spójrz w lustro, wyciągnij rękę i powiedz: Chodź, będziemy tańczyć!" :)
  Poluję od jakiegoś czasu na tą pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli zdobędziesz tę pozycję i ją zaczniesz czytać, to gwarantuję Ci, że to nie jedyny tekst, który Cie rozbroi :D

   Usuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY