Szukaj na tym blogu

16 lutego 2015

Erica Spindler - "W milczeniu"

"Cypress Springs to mile miasteczko. Tutaj ludzie troszczą się o siebie, pomagają sobie nawzajem."


Erica Spindler to amerykańska autorka powieści z gatunku thrillera. Do niedawna nie miałam bladego pojęcia o jej istnieniu. A szkoda! Po przeczytaniu "W milczeniu" wiem już, że ile straciłam.

Pisarka stworzyła ciekawą postać, dziennikarkę Avery Chauvin. Pewnego dnia otrzymuje ona wstrząsającą wiadomość, że jej ojciec popełnił samobójstwo. Mimo że od kilku lat kontakt bohaterki z rodzicami uległ pogorszeniu, nie może uwierzyć, że podczas rozmów telefonicznych niczego nie wyczuła, niczego co mogłoby dać jej do myślenia i zaradzić temu nieszczęściu.

Powrót w rodzinne strony, do Cypress Springs w Luizjanie, ma umożliwić Avery znalezienie odpowiedzi na dręczące ją pytanie. Tymczasem dochodzą ją szeptane plotki o dziwnych zdarzeniach, o zaginionych sąsiadach… W domu ojca znajduje pudełko z artykułami prasowymi sprzed piętnastu lat. Wszystkie opisują to samo wydarzenie: brutalne morderstwo popełnione na mieszkance miasteczka. Dlaczego ojciec gromadził te wycinki?

Nagle koszmarna przeszłość zderza się z teraźniejszością. W miasteczku zostaje bestialsko zamordowana kolejna kobieta, znika bez śladu młody naukowiec… Avery zaczyna podejrzewać, że jej ojciec mógł paść ofiarą morderstwa.

Im bliżej jest prawdy, tym bardziej sobie uświadamia, że w spokojnym miasteczku na Południu szerzy się potworne zło, chronione dotąd dzięki zmowie milczenia.


"Kto nie dostosuje się do narzuconych norm, jest automatycznie odrzucany, naznaczony."


Fabuła powieści jest świetnie skonstruowana. Kiedy już zaczęłam czytać, nie mogla się oderwać. Z każdym nowym rozdziałem pojawiały się nowe pytania, a tajemnice zostają odkryte.

Autorka nie przytacza monotonnych opisów przyrody, bohaterowie są ciekawie scharakteryzowani. Język może nie jest bogaty, ale w przypadku takiego lekkiego kryminału nie odgrywa to znaczącej roli i nie przeszkadza w odbiorze.

Oprócz wątku kryminalnego, nie zabrakło miłości w tle. Na drodze Avery pojawiają się dwójka przystojnaików. Jeden to dawna miłość, drugi to przyjaciel z młodości, który zawsze był bliski bohaterce. Avery ma nie lada orzech do zgryzienia, bo oboje są podobni do siebie, jednocześnie różniąc się od siebie. 

Kogo wybierze Avery? Czy ojciec bohaterki rzeczywiście został zamordowany? A może Avery jest po prostu ambitną dziennikarką, która za wszelką cenę chce znaleźć dobry temat do gazety? 

"W milczeniu" jest pozycją godną uwagi, nie może być ominięta przez miłośników książek Erici Spindler. Książkę czyta się bardzo dobrze, a nawet pochlania się ją strona po stronie!


Autor: Erica Spindler
Tytuł: "W milczeniu"
Wydawnictwo: HARLEQUIN
Liczba stron: 496
Ocena: 7/10


 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Harlequin. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY