Szukaj na tym blogu

05 stycznia 2015

Fran Ray - "Ryzykowna manipulacja"

Autor: Fran Ray
Tytuł: "Ryzykowna manipulacja"
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 520
Ocena: 7/10

To pierwszy raz kiedy wygrałam książkę w konkursie! Konkurs był zorganizowany przez właścicielkę bloga Z nosem w książce. Byłam bardzo podekscytowana kiedy listonosz przyniósł mi paczkę i nie mogłam się doczekać chwili spokoju, kiedy usiądę z "Ryzykowną manipulacją" oraz z kubkiem gorącego kakao w fotelu. Czy mi się spodobała? Dowiecie się już za chwilę!
  
W pewnym paryskim laboratorium badawczym ma miejsce brutalne morderstwo naukowca, Jeroma Frosta. Profesor zajmował się badaniem tolerancji antybiotyków i żywności. Wykonywał doświadczenia na szczurach.
W dniu morderstwa pracował w laboratorium wraz ze swym pomocnikiem, Nikolasem. Nikolas, będący świadkiem tego potwornego wydarzenia, w panice ucieka przed mordercą, który depcze mu po piętach, zabijając kolejne osoby z jego otoczenia. Śledztwo prowadzi Irena Lejune, lecz od początku porusza się zupełnie po omacku, nie mogąc odnaleźć żadnego logicznego tropu.
Przestępcze machinacje, ciemne sprawki koncernów rolnych, pieniądze, władza, intrygi i nielegalne doświadczenia na ludziach i zwierzętach – prawdziwie zatrważający obraz globalizacji. 

Książka nie należy do najłatwiejszych. Czytając ją musiałam się pilnować, aby nie zgubić wątku, bowiem miejsce akcji często ulegało zmianom. Trzeba też skupić się z jakiego punktu widzenia jest opisywana akcja.

Rozczarowało mnie zakończenie. Wiele wątków nie zostało wyjaśnionych. Do tej pory zastanawiam się czy paryska policja złapała prawdziwych morderców albo czy słynny pisarz uratował świat przed masową zagładą ludzkości.

Podsumowując. Fabuła jest bardzo ciekawa. Dużo intrygi, zawiłości, tajnych kontaktów i celów poszczególnych bohaterów. Ciężko się domyślić kto stoi za wszystkimi zabójstwami i kto jest czarnym charakterem. Idealna dla fanów intryg, jednak dla tych, co wolą kryminały to nie będzie dobra pozycja.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY