Szukaj na tym blogu

10 grudnia 2014

Ojciec Leon Knabit - "Ojca Leona słów kilka"


Autor: Ojciec Leon Knabit
Tytuł: "Ojca Leona słów kilka"
Wydawnictwo: TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów
Data wydania: 2014
Ilość stron: 233
Ocena: 9/10

"Ojca Leona słów kilka" to niezwykła książka napisana przez niezwykłego człowieka. Ojciec Leon Knabit OSB dzięki swojej zdolności mówienia o rzeczach trudnych w sposób prosty i zrozumiały podejmuje najważniejsze problemy współczesnego człowieka. Dla autora nie ma tematów TABU.

Bardzo pozytywna książka, z przekazem. Ojciec Leon porusza w niej kwestie, które zazwyczaj w codziennym życiu spychane są w kąt i zapomina się o nich, a one rosną i mimo woli stajemy się niewolnikami swoich myśli. Dzięki temu, jak autor wypowiada się na temat aborcji, prostytucji, alkoholizmu i wielu innych, możemy dowiedzieć się, jak to wygląda z perspektywy duchownego, a przede wszystkim człowieka z ogromną mądrością życiową. 

Zacznę może od tego, co najbardziej urzekło mnie w tej książce, to język jakim posługuje się Ojciec Leon. Nie owija w bawełnę, mówi po prostu jak jest i uświadamia czytelnika, jak wiele rzeczy wymaga poprawy. Dzięki jego bezpośredniości możemy dostrzec w autorze zwykłego człowieka, takiego jak każdy z nas, który również musi walczyć, by nie zabłądzić. 

Często słyszymy jak krytykowany jest Kościół, niejednokrotnie sami nie potrafimy się powstrzymać od krytyki. Ojciec Leon mimo iż jest duchownym, a może właśnie dlatego, dostrzega ten problem i rozumie skąd on się bierze. Ma świadomość, że nie wszyscy duchowni zachowują się stosownie i wykazuje w tym wszystkim ogromną pokorę. Poucza jednak, by nie zapomnieć, o tym co jest najważniejsze, bowiem ludzie, którzy odsunęli się od Kościoła, zrobili to głównie ze względu na karygodne zachowanie innych ludzi. 

Po przeczytaniu tej książki, nie da się patrzeć na świat tak jak wcześniej. Kładąc się spać rozmyślam nad różnymi przytoczonymi w książce kwestiami i próbuję wcielić nauki Ojca Leona w życie, na ile mi się to uda? Czas pokaże, wiem jedno - to książka warta przeczytania, by sprawdzić, na ile nasza wiara jest niezachwiana. Gorąco polecam i mam nadzieję na więcej książek z tak głębokim przekazem!

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY