Szukaj na tym blogu

13 grudnia 2014

Fiszki. Gramatyka dla początkujących - język angielski


Kto w tych czasach nie chciałby umieć dobrze angielskiego? Teraz przewija się on dosłownie w każdej dziedzinie życia i czy tego chcemy czy nie, jest on coraz bardziej rozprzestrzeniany. Również i u nas, w Polsce coraz więcej osób mówi po angielsku. Słówka to podstawa do wysławiania się w języku obcym, ale i gramatyka też jest ważna. To ona oddaje cały sens wypowiadanego zdania. Od niej naprawdę wiele zależy. Dlatego warto znać gramatykę języka angielskiego. 

Wydawnictwo Cztery Głowy przygotowało świetną ofertę dla tych osób, które są na bakier z gramatyką. Nie umieją jej i nauka jej sprawia wiele trudności. I tutaj z pomocą przychodzą fiszki gramatyczne. Nowość na rynku. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tego typu pomocami naukowymi. Co o samej idei fiszek z gramatyką pisze wydawca: 

"FISZKI - Gramatyka" to pierwsza gramatyka do nauki angielskiego w formie osobnych kart. Dzięki niej szybko i skutecznie opanujesz 47 zagadnień, niezbędnych na poziomie podstawowym. Polecamy ją zarówno osobom rozpoczynającym naukę języka angielskiego, jak i tym, które chcą gruntownie powtórzyć podstawy angielskiej gramatyki.

Fiszki wydane przez wydawnictwo Cztery Głowy, to wspaniała metoda na naukę gramatyki, przypomnienie jej, bądź utrwalenie. Poziom kart jest zdecydowanie podstawowy i dla mnie znane są już wszystkie zagadnienia omawiane w tej gramatyce. Jednak zupełnie nie przeszkadzało mi to w testowaniu. Niedługo matura, więc wszelkie powtórki czasów, konstrukcji zdań i innych rzeczy z angielskiego są bardzo potrzebne i te fiszki sprawdziły się rewelacyjnie. Mogłam sprawdzić, czy moja wiedza z danego zagadnienia jest taka jak być powinna, czy może czegoś mi brakuje. 

Fiszki te są idealnym sposobem na naukę. Gdybym dopiero teraz zaczynała naukę angielskiego, na pewno dużo by mi one pomogły. Przed każdym sprawdzianem, uczyłabym się z nich, przerabiała ćwiczenia zawarte w książeczce, która jest dołączona do zestawu i nie martwiłabym się zupełnie o wyniki z klasówki. Zestaw składa się z dwustu pięćdziesięciu dwustronnych kart do nauki angielskiej gramatyki. Wszystkie zagadnienia są na nich idealnie wytłumaczone. Karty są przejrzyste, bardzo łatwe w odbiorze. Wszystko jest bardzo czytelnie pokazane, występuje również bardzo wiele przykładów, dzięki którym możemy sobie utrwalić schemat postępowania w danym zagadnieniu. 
Występuje również książeczka z przykładowymi zadaniami z każdej z kategorii. Po nauce, rozwiązując ćwiczenia, możemy sprawdzić swoje nabyte w większym lub mniejszym stopniu umiejętności. 

Bardzo podoba mi się również wykonanie całego tego zestawu. W środku znajdują się karty z przegródkami - "umiem", "powtarzam", "uczę się" - dzięki którym możemy sobie posegregować karty tak, abyśmy wiedzieli, na czym (i z jakim efektem) zakończyliśmy poprzednio naukę.


Tak jak wspominałam, jest to świetna metoda nauki dla wszystkich tych, którzy chcą się skupić na języku angielskim. Zestaw zawiera wszystko to, co sprawia, że nauka staje się prosta i przyjemna. Żałuję jednak tylko tego, że jest ona na aż tak niskim poziomie (A1, A2), który mam już opanowany. Bardzo chciałabym zobaczyć kolejne wersje takiego zestawu, tylko na wyższym poziomie i w innych językach (hiszpański poproszę!) 

Polecam ten zestaw wszystkim tym, którzy chcą się nauczyć dobrze angielskiego, lub podszkolić się czy przypomnieć pewne rzeczy, które wyleciały nam z głowy. Zestaw jest zdecydowanie warty swojej ceny. Bardzo się cieszę, że było mi dane uczestniczyć w testowaniu tego produktu! 

7 komentarzy:

 1. Gramatyka nie jest tak skomplikowane, jak wielu z nas sobie wyobrazić, aby dowiedzieć się, zwłaszcza, gdy tak naprawdę nauczyć się intensywne bez przerwy, aby je zdobyć. Preply doceniamy wysiłki, dołącz tutaj Łatwa gramatyka angielski www.portalkujawski.pl/index.php/component/k2/item/7319-dlaczego-angielski-wciaz-nr1-wsrod-jezykow-obcych

  OdpowiedzUsuń
 2. Fiszki to świetna metoda. Ja wcześniej uczyłem się słówek na blachę i nie wychodziło to za duże. Fiszki super. Zapamiętuję już dużo w trakcie ich przygotowywania, a później gdy powtarzam to tylko utrwalam i w pół godziny jestem w stanie zapmiętam 50 słówek to sporo. W szkole językowej https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ pokazano mi ten patent. Ja chodzę na zajęcia indywidualne, żeby jak najwięcej wynieść z lekcji. Nie lubię pracy w grupie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakby nie było to korzystanie z fiszek jest przydatne gdyż możemy poznać sporo nowych słówek oraz zwrotów. Ja bardzo chwalę także sobie posiadanie słownika angielskiego https://www.jezykiobce.pl/s/171/slownik-angielski który zawsze się przyda, bez względu na sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie fiszki były jedynym skutecznym sposobem do nauki słówek. Nawet na studiach się tak uczyłam. Szkoda, że do egzaminu na tłumacza nie ma fiszek, bo z pewnością by mi pomogły. Mam kursy online, które sobie powtarzam i czytam teraz artykuły na różnych blogach lingwistycznych, jak https://plaintext.pl/
  i inne. Te blogi poleciła mi koleżanka, która twierdzi, że znajduje się tam wiele praktycznych informacji dla tłumacza. Oby miała rację :) Chciałabym już mieć ten egzamin za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat sam język angielski jest bardzo fajnym językiem obcym do nauki i ja chętnie się z niego szkolę. Mogę na pewno polecić dostęp do https://universe.earlystage.pl/gr-access który moim zdaniem jest zdecydowanie bardzo fajnym źródłem do nauki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY