Szukaj na tym blogu

19 listopada 2014

Piotr Stawiński - "Składniki twojego sukcesu"


Autor: Piotr Stawiński
Tytuł: "Składniki twojego sukcesu"
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 250
Ocena: 8/10

Piotr Stawiński to świetny handlowiec i wieloletni menadżer, od kilkunastu lat zarządzający zespołem kilkudziesięciu osób.

W swojej książce poddaje osądowi zgromadzone przez lata doświadczenia, weryfikuje poglądy, snuje refleksje i wyciąga wnioski. Czyni to, aby podzielić się własną wiedzą z czytelnikiem pragnącym odnieść sukces zawodowy. W siedemnastu niezbyt długich rozdziałach przedstawia mnóstwo recept na jego osiągnięcie. 
Swoje rozważania rozpoczyna od postawienia śmiałej tezy, że życie każdego z nas jest swego rodzaju przedsiębiorstwem, którego prezesem, menadżerem i liderem jesteśmy my sami i tylko od naszych umiejętności zarządzania nim zależy jego powodzenie. 

Niniejsza książka to swoista instrukcja obsługi życia jako środka do odniesienia sukcesu i osiągnięcia osobistego szczęścia. Wyłożona w siedemnastu punktach popartych licznymi przykładami z życia autora, jego przyjaciół i znajomych.

Piotr Stawiński napisał książkę, która, idealnie odnosi się do życia zawodowego każdego człowieka, jednak ma ona również drugie dno. Każdy może odnieść te porady do życia prywatnego i wcielić je w życie. To bardzo cenne wskazówki dla ludzi borykających się z przesadną skromnością, zaniżoną samooceną, czy też pesymistycznie nastawionych do świata. Jest to również książka dla ludzi, którzy mają przesadnie wysokie mniemanie o sobie. Autor w bardzo jasny i dosadny sposób ukazuje przyczyny takiego, czy innego zachowania i sposoby, w jaki możemy rozwiązać dany problem. 

Ta książka to nic innego jak poradnik dla każdego z nas. Człowiek z dużym doświadczeniem i sukcesami na swoim koncie, nie boi się pisać o tym jakie zdarzało mu się popełniać błędy, co więcej pokazuje jakie wyniósł z tego wnioski, a to bardzo pozytywnie wpływa na postrzeganie samego autora. 

Każdy rozdział ukazuje inny problem, a zarazem przedstawia wskazówki i cenne rady od samego autora, jak sobie poradzić w danej sytuacji. Myślę, że na czytelnika bardzo pozytywnie wpływa również to, że autor pisze w pierwszej osobie, dzięki temu możemy poznać wszystkie rady, jak osiągnąć sukces - nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również, a może przede wszystkim prywatnej.

Nie ocenię tej książki najwyżej jak to możliwe, ponieważ wiele z tych wskazówek, które wyczytałam w tej książce, udało mi się już poznać. Najpierw podczas pracy jako ankieterka, a również w szkole, ponieważ w technikum ekonomicznym takie rzeczy jak analiza SWOT, czy podobne jej analizy określające nasze predyspozycje zawodowe oraz charakter, nie są mi obce. Myślę jednak, że każdy powinien zasięgnąć porad zawartych w tej niewielkiej książce, ponieważ nie da się tak po prostu o nich zapomnieć po przeczytaniu. Mimo wszystko coś zawsze zostaje w głowie i pomaga nam kształtować swój charakter, a właśnie od tego zaczyna się nasza praca nas sobą. 

Gorąco polecam tę książkę!

Za możliwość przeczytania tej książki, dziękuję:0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY