Szukaj na tym blogu

27 października 2014

Mariusz Zielke - "Twardzielka"


 Autor: Mariusz Zielke
Tytuł: "Twardzielka"
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 383
Ocena: 9/10


Muszę się Wam przyznać, że przez całe życie nie byłam przekonana do polskich powieści, a zwłaszcza kryminałów. Jakże się myliłam! "Twardzielka" stanowczo odmieniła moje poglądy o sto osiemdziesiąt stopni, z czego jestem bardzo zadowolona.

To miał być zwyczajny wyjazd trójki przyjaciół. Chociaż czy naprawdę zwyczajny? Michał, Paweł i Artur są młodzi, przystojni i bogaci. Lubią się zabawić. Do takich "zabaw" mają specjalne.. hmmm.. dziewczyny. Mówiąc wprost: luksusowe prostytutki. Właśnie podczas takiego wyjazdu ginie jedna z ich nowych "koleżanek". Policja szybko zapomina o sprawie, może z braków dowodów, a może zwyczajnie dlatego, że Michał jest synem Dariusza Zwary, który sprawuje kontrole nad ABW i policją.

Jednak kiedy znika kolejne pięć dziewczyn, z czego cztery zostają znalezione martwe, sprawa nie jest już tak prosta. Istnieje podejrzenie, że w sferze show-businessu grasuje seryjny morderca. ABW i policja zaczynają współpracować. Nie mogą siać paniki, muszą działać pod przykrywką. Nadkomisarz Rodzki postanawia sprowadzić ze szpitala psychiatrycznego młodą Marikę. Piękna, o nieprzeciętnej urodzie kobieta idealnie nadaje się do bycia tajną agentką w świecie mody. Dla Mariki to nie tylko szansa na wolność, ale także na odnalezienie Olgi, która zaginęła i najprawdopodobnie żyje i wie wystarczająco dużo, żeby doprowadzić do rozwiązania zagadki. 

Marika wkracza w pełen tajemnic i intryg świat mody. Czy znajdzie sprzymierzeńców? Czy dostrzeże kto jest przyjacielem, a komu lepiej nie ufać? Co łączy ją z Olgą? O tym musicie się dowiedzieć sami!

"Twardzielka" to świetny thriller z nutką kryminalnej opowieści. Może nie powaliła mnie na kolanach, ale wystarczyła abym przejrzała na oczy i zmieniła zdanie na temat polskiej literatury.

Zakończenie powieści trzymało w napięciu, tak bardzo, że do ostatniego rozdziału nie wiedziałam kto jest tym dobrym, a kto jest mordercą. 

Autor opowiedział historie polskiego show-businessu z pełną brutalnością. Czy młode kobiety muszą się zniżać do takiego poziomu, aby żyć w luksusach i bywać na salonach? 

Mariusz Zielke jest autorem kontrowersyjnych i skandalizujących thrillerów. Jego "Wyrok" zyskał znakomite opinie czytelników i recenzentów, książka błyskawicznie znikała z księgarskich półek i doczekała się dwóch dodruków. Z kolei wydana w 2013 r. "Formacja trójkąta" opisywała m.in. kulisy największej w historii Polski afery korupcyjnej. Ten były dziennikarz zasłynął z wojnami z finansistami i wysokimi urzędnikami państwowymi. Wielokrotnie grożono mu i próbowano go przekupić ogromnymi łapówkami, a najbogatsi polscy biznesmeni żądali od niego milionowych odszkodowań za ujawnianie ich tajemnic, Wszystkie procesy jednak przegrali.

Już chyba wiem na jakie pozycje książkowe będę polować w najbliższym czasie!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Akurat:


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY