środa, 17 września 2014

Marlene S. Olive - "Kochając anioła"


Autor: Marlene S. Olive
Tytuł: "Kochając anioła"
Wydawnictwo: Novae res
Data wydania: 2014
Ocena: 10/10

Logan - pół człowiek, pół demon zjawia się pewnego dnia na ziemi, by nasycić swój głód. Gdy słyszy szloch Kathie, postanawia skierować się w tym kierunku i tam właśnie naładować siły, bowiem demony żywią się strachem i smutkiem ludzi. Widok jaki zastał w pokoju dziecka poruszył jego serce i odkrył przed nim uczucia jakich do tej pory nigdy nie doznał.

W świecie demonów nie do przyjęcia są jakiekolwiek związki ludzi z istotami wyższymi, dlatego też bohater za wszelką cenę stara się ukryć powiązania jego i Kathie. Na przeszkodzie staje jednak jego podejrzliwy ojciec i wydarzenie, które zmienia losy wszystkich. Potęga miłości i chęć przezwyciężenia wszelkich przeszkód doprowadzają do pełnych emocji wydarzeń. Są sytuacje, które tak bardzo przyciągają czytelnika, że trudno oderwać się od książki, dlatego też bardzo szybko się ją czyta. 

Zakochałam się w tej historii, w głównym bohaterze, który ma w sobie tyle sprzeczności, a jednocześnie coś, co dodaje mu uroku i przyciąga. Dlatego nie dziwię się, że bohaterka właśnie w taki sposób na niego zareagowała. 

Podziwiam wyobraźnię autorki, jednocześnie stając się jej fanką. Jej powieść skończyła się w dość nietypowym momencie i mam wrażenie że w ten sposób zostawiła sobie otwartą furtkę do kontynuowania tego wątku i być może kiedyś spotkam się z dalszym ciągiem tej historii, co bardzo by mnie ucieszyło. 

Okładka książki bez wątpienia zwraca na siebie uwagę i mnie osobiście bardzo się podoba, poza tym cała książka jest bardzo ładnie skrojona i aż miło trzymać ją w dłoniach. 

Polecam tę książkę każdemu, kto szuka w niej miłości i fantazji. To bardzo poruszająca powieść, która może nie wywołuje łez ale bardzo sprzeczne ze sobą uczucia i to mi się podoba. 

Jestem bardzo mile zaskoczona tą właśnie pozycją i chciałabym w przyszłości obejrzeć jej ekranizację, myślę że to mógłby być hit. 

Za możliwość przeczytania książki, serdecznie dziękuję: