Szukaj na tym blogu

07 lipca 2014

Rebecca Jane - "W szpilkach na tropie. Prawdziwa historia Damskiej Agencji Detektywistycznej"

Autor: Rebecca Jane
Tytuł: ""W szpilkach na tropie. Prawdziwa historia Damskiej Agencji Detektywistycznej"
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 346
Ocena: 9/10

Rebecca Jane jest właścicielką Damskiej Agencji Detektywistycznej. Wraz ze swoimi przyjaciółkami postanowiła ją założyć w bardzo trudnym dla siebie okresie. Zdrada męża, samotne rodzicielstwo, brak środków finansowych. To wszystko zmusiło Rebecce do podjęcia trudnej, ale może najważniejszej decyzji w jej życiu. Zdobyte kwalifikacje, na podstawie własnych przeżyć, sprawiły, że Rebecca odniosła sukces.

Powieść Jane to opowieść o jej życiu. Zaczynając od miłości do zdradzającego ją męża opisuje przez co musiała przejść, aby być teraz tym, kim jest. Opowiada jak ze swymi przyjaciółkami chodziła za nim po mieście szukając dowodu zdrady. Nie stać jej było na wynajęcie prywatnego detektywa, więc musiała wziąść sprawy w swoje ręce. Całe szczęście wyplątała się z tego chorego związku. 

Została sama z dzieckiem. Namówiła przyjaciółki do założenia agencji detektywistycznej. Na początku nic nie było proste, ale udało im się! Może to dzięki nazwie agencji, a może dzięki temu, że do każdego klienta podchodziły indywidualnie, starały się go wysłuchać, a czasem poradzić jak ma postąpić.

Powieść Rebeccy Jane jest łatwa i przyjemna. Nie brak w niej historii smutnych, zdrad, ale też nie brak wierności i miłości. Autorka ukazuje nam tajniki swojej pracy. Szalone pościgi na czerwonym świetle, długie godziny spędzone na nic nierobieniu w samochodzie, prowokacje wobec mężczyzn, a także seks-czaty to dla nich chleb powszedni. Nie boją się żadnego zadania, nawet tego najtrudniejszego. 
Nie brakuje też wątku miłosnego. Rebecca w końcu poznaje kogoś wartościowego, ale czy będzie z tego coś więcej? Musicie przekonać się sami.

Opowieść jest lekko napisana, czyta się ją błyskawicznie i z uśmiechem na ustach. Ubawiłam się czytając o historiach, z którymi mają do czynienia pracownice Damskiej Agencji Detektywistycznej. Książka jest świetnie napisana i stanowi odprężającą i bardzo ciekawą lekturę na letnie popołudnia.

Czekam na film na podstawie tej powieści. To gotowy scenariusz na komedie, może nawet romantyczną!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu

12 komentarzy:

 1. Też dziś opublikowałam opinię o tej książce. To dopiero zbieg okoliczności ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wielką chęć na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o niej, ale raczej się nie skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromną ochotę na tę książkę. Muszę jak najszybciej ją przeczytać, bo zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią spróbuję takiego rodzaju literatury :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lovely review. Thank you. Rebecca x
  piękny recenzji. dziękuję. Rebecca x

  OdpowiedzUsuń
 7. Może się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kusząca recenzja, jednak książka raczej nie dla mnie. Jakoś mnie nie przyciąga :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście film na podstawie książki może być niezły, chętnie bym obejrzała. Ale książka sama w sobie mnie jakoś do siebie nie przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Połączenie "Dziennika Bridget Jones" (takie prywatne skojarzenie) z kryminałem? Wyróżnia się i to pozytywnie. Coś czuję, że mogę się przełamać i przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mi się podoba, z chęcią zajrzę, lubie takie historie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. serdecznie zachęcam do przeczytania! ciekawa, zabawna i wciągająca :D

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY