poniedziałek, 14 lipca 2014

Jayne Ann Krentz - "Sezamie, otwórz się"

Autor: Jayne Ann Krentz
Tytuł: "Sezamie, otwórz się"
Wydawnictwo: Da Capo
Rok wydania: 1994
Liczba stron: 381
Ocena: 8/10


Główną bohaterka powieści jest młoda współwłaścicielka wielkiej firmy, Annie Lyncroft. Poznajemy ją w momencie oświadczyn. I to nie byle jakich! Otóż to ona sama oświadcza się bogatemu i przystojnemu, aczkolwiek tajemniczemu Oliverowi Rain. Każdy myśli, że pewnie robi to dla kasy. Ale tylko nieliczni wiedzą jaka jest prawda. 
   
Annie jest bardzo inteligentną kobietą. Dobrze wie o tym, że po stracie swojego wspólnika, a jednocześnie brata, nie poradzi sobie z utrzymaniem firmy. Jedyną opcją jest dla niej Oliver. 

To nie miało być normalne małżeństwo. To miał być kontrakt, relacja oparta na wzajemnej pomocy, a kiedyś może i przyjaźni. Ale jak to w życiu często bywa, przyjaźń przeradza sie w głębsze uczucie. Jednak to wszystko nie jest proste. Z całą rzeczywistością próbują się zmierzyć rodzina Olivera, nie przyzwyczajona do takich jego "ekscesów". Ponadto Oliver nie przywykł o taką troskę, jaką otacza go Annie.

Na drodze do pomyślności Annie i Olivera stoi także tajemnicza osoba, która nie chce ich szczęścia. Mało tego! Pragnie ich zguby, a przede wszystkim śmierci. 
  
Generalnie książka bardzo fajna. Romans połączony intrygą to zawsze ciekawa mieszanka. Nie brakuje również zabawnych sytuacji. Kiedy już zaczęłam czytać, nie mogłam przestać! Fabuła mnie wciągnęła, a postacie są wykreowane przez autorkę w szczególny sposób. Jednak wątpię, żeby takie osobowości mogły połączyć w prawdziwym życiu. Chociaż... Mówią, że miłość bywa przewrotna!