Szukaj na tym blogu

23 lipca 2014

English Matters 46, 47/2014

Języki obce w dzisiejszych czasach są bardzo ważne. Bez znajomości przynajmniej angielskiego, w życiu daleko nie zajdziemy. Jest on dla mnie niezbędny i jego opanowanie jest bardzo ważne. 
Jakiś czas temu otrzymałam możliwość zrecenzowania na blogu magazynów dla uczących się języka angielskiego "ENGLISH matters". Już dawno chciałam spróbować czytać po angielsku, jednak nigdy nie miałam takiej okazji, a gdy już się nadarzyła, dzięki tym czasopismom, nie mogłabym przejść obok nich obojętnie. Miałam napisać osobną recenzję obu magazynów, jednak terminy mnie gonią, dlatego tak wyjątkowo, recenzja dwóch w jednej notce. 

W numerze 46 English matters możecie poczytać o:

1. This & That - artykuły dotyczące Pub Quizzes, które są organizowane w angielskich pubach, które mają przyciągnąć klientów wizją darmowego piwa i dobrą zabawą. Również znajdziemy tam dziesięć przykładowych pytań, z którymi możemy się zmierzyć, aby wygrać "bursztynowy nektar". Dalej możemy przeczytać o najdziwniejszych zwierzętach świata. 

2. People and Lifestyle - Kolejny dział, który oferuje nam bardzo ciekawy artykuł dotyczący ludzkiej rywalizacji, dowiemy się dlaczego tak lubimy rywalizować i jakie są tego skutki. Poznamy również niezwykle interesującą i utalentowaną skrzypaczkę i sportsmenkę - Vanessę-Mae. Są również artykuły odnośnie prostytucji na świecie i opis reality show Big Brother - chyba mój ulubiony artykuł tego wydania! 

3. Culture - zdecydowanie jeden z moich ulubionych działów. W tym numerze przedstawiony jest: problem zasiłków w Wielkiej Brytanii, poznałam nordyckie mity, które bardzo mi się spodobały i nigdy wcześniej o nich nie słyszałam, a nawet poznałam historię Elizabeth I, która bardzo mnie zaciekawiła. 

4. Language - kolejny mój ulubiony dział, czyli wszystko co związane z językiem angielskim. Tym razem mogłam poczytać o angielskiej onomatopei - temat niezwykle ciekawy, wciągnął mnie bardzo i tutaj ciekawostka dla Was. Nasz, polski pies wydaje z siebie dźwięk - "hau, hau", natomiast brytyjski "woof, woof". Można dzięki temu działowi poznać wiele ciekawych informacji!

5. Science, Travel - czyli równie ciekawy co pozostałe artykuł dotyczący parku Jurajskiego oraz wszystko na temat podróżowania samolotem.

6. Leisure - możemy w tym dziale przeczytać co nieco o kuchni molekularnej oraz ciekawostki dotyczące narodowej pasji Brazylijczyków - piłki nożnej. Znajdziemy w nim wiele ciekawostek.

Natomiast numer 47 oferuje następujące artykuły: 

1. This & That - w którym możemy przeczytać o określeniach matematycznych - ułamkach, symbolach matematycznych i innych. Dowiedziałam się również o określeniach niektórych produktów, które nie zawsze kojarzą się z tym, czym są na prawdę.  

2. People and Lifestyle prezentuje nam artykuł na temat starej i nowoczesnej architekturze, opatrzony pięknymi zdjęciami. Również możemy przeczytać wywiad z Martinem Addisonem, który wykonuje tatuaże oraz o gwieździe muzycznej - Lorde - Queen Bee o której nigdy wcześniej nie słyszałam. Podoba mi się to, że redakcja postanowiła rozłożyć jedną z jej piosenek na czynniki pierwsze i przetłumaczyć ją na rewelacyjny sposób! Polecam zajrzeć! 

3. Culture - w tym dziale przedstawiono nam osobowość Brytyjczyków - to jeden z moich ulubionych artykułów tego numeru! Poznamy różnice pomiędzy tym, co jest uważane za brytyjskie, a co za angielskie. Kolejny artykuł z tego działu przedstawia nam historie czterech kryminalistów: Ned'a Kelly'ego, D.B. Cooper'a, naszego Janosika oraz Colton'a Harris-Moore'go.

4. Language - przedstawia nam rolę osobistego nauczyciela - tutora. Znajdziemy tutaj wiele zalet takiego sposobu na nauki języka. 

5. Science - z niego dowiedziałam się, że badania IQ wcale nie mierzą prawidłowo naszej inteligencji, dlatego nie martwcie się niskimi wynikami. 

6. Travel - przeniesiemy się na Maltę, gdzie dowiemy się o niej wiele ciekawych rzeczy, a następnie na wyspy Wielkiej Brytanii, gdzie jest zupełnie inaczej niż w deszczowym, szarym Londynie. 

7. Conversation Matters to dla mnie nowość, w poprzednim numerze go nie było. Przedstawione są tutaj sposoby na flirt w różnych miejscach. 

8. Leisure natomiast przedstawia nam programy i filmy, które oglądają brytyjscy nastolatkowie. 

Magazyn ten jest naprawdę rewelacyjny. Po pierwsze jest przepięknie wydany. Papier jest na pewno jeden z tych lepszych, przyjemny w dotyku. W czasopiśmie występuje mnóstwo pięknych, kolorowych zdjęć na które miło popatrzeć. W środku, przy każdym artykule jest słowniczek z tymi trudniejszymi słówkami, z którymi moglibyśmy mieć problem. Wspaniały pomysł. Jest on bardzo dobrym pomocnikiem do nauki języka angielskiego, który każdemu powinien się spodobać. Wydawany jest co dwa miesiące. Oba numery posiadają bogaty zasób słownictwa. Magazyn posiada również swoją stronę internetową, z której można sobie pobrać słówka zawarte w czasopiśmie, w którym podane są kody dostępu do słówek. 

Nie miałam wcześniej nic wspólnego z magazynami w języku angielskim, jest to moja pierwsza przygoda z nimi, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Nauka języków obcych poprzez czytanie w tym języku jest naprawdę świetne i sprawia, że możecie udoskonalić swoje umiejętności. Nie polecam go jednak tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim, bo takie osoby raczej sobie nie poradzą. 


Czytacie magazyny lub książki w języku obcym? Co ostatnio takiego przeczytaliście?


Za egzemplarze magazynu English Matters dziękuję serdecznie Wydawnictwu Colorful Media:

4 komentarze:

  1. Często sięgam po książki w j. angielskim. Ostatnio przeczytałam "Heroin" Julie O'Toole. A English Matters to ciekawa alternatywa w procesie nauki ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. 46 numer za mną i bardzo sobie go chwalę. 47 jeszcze nie czytałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. 47 czytałam. Malta i dziwne budowle podbiły moje serce. :D

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY