Szukaj na tym blogu

08 lipca 2014

Cabot Meg-"Top modelka"

 
Autor: Meg Cabot
Tytuł: Top modelka
Wydawnictwo: Amber
Moja ocena: 6/10
Opis:
   Siedemnastoletnia Emerson uwielbia gry komputerowe i seriale na Discovery, za to nie zależy jej na wyglądzie ani powodzeniu. I nagle staje się zupełnie inną dziewczyną: po dziwnym wypadku budzi się w ciele sławnej supermodelki. Ale w nowym życiu celebrytki czekają na nią nie tylko flirt, blask fleszy i seksowne kreacje...  

Recenzja:
 Każda z nas, dziewczyn, chciałaby mieć smukłe, seksowne ciało, długie nogi, nieprzeciętną twarz i stado adoratorów. Po książkę sięgnęłam z nudów, aby też przy okazji odpocząć od 'ambitnych' lektur. Nigdy książka ta nie była na mojej liście 'must read'. A jednak... sięgnęłam.
   Emerson nie dba o swoje ciało, interesują ją jedynie gry komputerowe, i Christopher, wystrzega się dziewczyn, które dbają o siebie. Najlepiej Em. przesiedziałaby cały  czas przy jednej, ulubionej grze. To chyba nie jest nowość w erze nołlajfów, prawda?
   Dochodzi do wypadku w którym Emerson... umiera. Prawie. Jej mózg nadal żyje. w tym samym czasie krwiak na mózgu światowej modelki pęka. Mózg Emerson zostaje wszczepiony w ciało modelki. Od tej pory prawnie Emerson nie żyje, zaś top modelka Nikki Howard jak najbardziej jest żywa. Jednak nikt nie wie, że w ciele Nikki żyje inna, zwykła dziewczyna. Wszyscy myślą, że modelka uległa amnezji.
    Bohaterzy (a przewija się ich w tej części masa) są niezbyt dobrze wykreowani, można by powiedzieć "tyle o ile", ale wiadomo, że przecież postacie wykreowane na zamożnych dzieciaków nie mających do roboty nic oprócz hulanek i swawoli nie będą posiadać głębi.Świat w błysku fleszy... dla mnie trochę zbyt jaskrawy i czasem płytki ale... fascynujący.
   Każdego w większym lub mniejszym stopniu interesuje świat celebrytów, modelek, obrzydliwie bogatych dziedziczek i innych im podobnych. Minusem była lekka monotonia. Schemat bohaterka+rzesze chłopców+jeden, który jej nie chce= totalna katastrofa. Tak naprawdę w tej książce niewiele się dzieje.        Brak emocji, brak akcji. Banalne problemy Em. a właściwie Nikki. Sama Em. dość irytowała, ale o tym przekonacie się czytając. Opisy nie należały do najgorszych, aczkolwiek ja wymagam większego przyłożenia się do sprawy.  Autorka w prosty sposób ukazała świat przedstawiony. Prosty język, prości bohaterowie, fabuła i akcja.Idealna książka na wolny wieczór.
   Z mojej strony to tyle. Książka może być dobra kiedy ktoś jest zdeterminowany i nie ma co porobić w wolny wieczór, a na prawdę szuka wymówki żeby nie usiąść do nauki. Niestety, chłopcy. Jeśli nie chcecie prania mózgu to raczej nie książka dla Was, aczkolwiek wszystko jest dla ludzi. ^^


Serdecznie pozdrawiam, 
Wasza Ola.

18 komentarzy:

 1. Mnie już na dzień dobry odstraszyła okładka, po drugie sama fabuła jest... nudna? Po trzecie- zdecydowanie nie dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak podejrzewałam, że ta książka to prawdziwa masakra. Zdecydowanie nie przeczytam. Planowałam zapoznać się z końcówką "Pamiętników księżniczki" które czytałam jako dziecko, bom ciekawa jak to się jej losy potoczyły, ale nie mogę się zabrać do tej pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki Meg Cabot strasznie kojarzą mi się z moim dorastaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam całą trylogię. W sumie całkiem niezła jest. Meg Cabot świetnie pisze, a jej pomysły są naprawdę ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świat celebrytów nie dla mnie, wolę jednak czytać książki, nawet gazety o książkach czytam ;) a meg cabot, zdaje mi się że jest dla odrobinę młodszych osób niż ja

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak parę lat temu czytałam, to było całkiem całkiem. Wydaje mi się, że teraz nie bardzo mnie ten temat kręci, więc mam do oddania wszystkie 3 tomy :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Pragnę od ksiazek czegoś więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tę książkę bardzo dawno. Tak dawno, że nawet nie pamiętam dokładnie, o czym jest

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam tę książkę, ale to chyba już było bardzo dawno temu i nie pamiętam z niej nic kompletnie. Nie lubię książek tej autorki, jedynie podobała mi się Dziewczyna Ameryki 1" ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno nie zajrzę do tej książki. Szkoda mi czasu na takie lektury.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czuję się zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czuję się zainteresowana, niestety. Okładka mnie odrzuciła, a fabuła dodatkowo nudna i monotonna. :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię Meg Cabot, ale głównie za paranormalne jednak.

  OdpowiedzUsuń
 14. uwielbiam meg cabot ksiazke czytalam ale szalu nie ma ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. nie przekonuje mnie, chociaz jak wpadnie w rece to przeczytam, ale szukać specjalnie nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Trochę taki odmóżdżacz ;), ale z humorem i dobrze wykonany ;). Nie zgadzam się co do złej kreacji bohaterów. Według mnie, nie byli jednowymiarowi - były jakieś lekkie aluzje do ich historii, itp. i do tego byli dynamiczni. Nie jest to najlepsza seria Meg Cabot, ale umieściłabym ją w górnej połowie. // Przeczytałam, bo lubię takie lekkie książki, jak jestem zmęczona. Dość rozrywkowe, przynajmniej się zrelaksować można... http://zakamarek2013.blogspot.com/2014/09/top-modelka.html

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY