niedziela, 13 lipca 2014

Blask TV: Nostalgia aniołaOryginalny tytuł: The Lovely Bones
Polski tytuł: Nostalgia anioła
Reżyseria: Peter Jackson 
Gatunek: Dramat
Ocena: 7/10

Główną bohaterką filmu jest brutalnie zgwałcona i zamordowana 14-letnia Susie Salmon, która obserwuje z nieba efekty swojej śmierci, rodziców próbujących pogodzić się z bolesną stratą.

Susie wracając ze szkoły spotyka swojego sąsiada, który zwabił ją do schronu, który przygotował na jej zgubę. Nastolatka zainteresowana przez mężczyznę ciekawym miejscem, daje się zwieść i idzie za nim. Tam akcja rozgrywa się bardzo szybko, dziewczyna zostaje zgwałcona i zamordowana w brutalny sposób, a to co dzieje się potem wstrząsa nawet najtwardszymi ludźmi. 


Siedząc kiedyś z przyjaciółką w pokoju, szukałyśmy jakiegoś ciekawego filmu do obejrzenia i tak właśnie trafiłam na film "Nostalgia anioła". Wtedy zgodnie stwierdziłyśmy że to genialny film, zaraz powiedziałam naszej kochanej Gosiek o nim i wtedy dowiedziałam się, że film powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule. Byłam wniebowzięta i już następnego dnia trzymałam w rękach książkę. 
Trochę żałowałam, że nie spotkałam się z nią wcześniej, zawsze najpierw czytałam książkę, dopiero potem film, ale tym razem było inaczej. Dlatego po obejrzeniu filmu dałabym mu 10/10 ale po przeczytaniu książki muszę stwierdzić, że to właśnie ona zasługuje na taką ocenę, bo film wtedy wydawał mi się mniej interesujący. Zresztą myślę, że nie tylko ja mam takie odczucia. 


Bardzo polubiłam Susie już od pierwszych minut filmu, to bardzo pozytywna postać choć może trochę naiwna. Aktorka bardzo dobrze wciela się w rolę i dzięki temu przenosi widza w świat Susie, a emocje są wtedy bardziej odczuwalne. 
Myślę, że każdy kto woli ekranizacje od książek powinien zapoznać się z tą propozycją, choć jak już wspominałam książka jest dużo obszerniejsza w szczegóły a co za tym idzie momentami bardziej brutalna.

To jak została potraktowana ta młoda dziewczyna jest również przestrogą dla nastolatek we współczesnym świecie i myślę, że dobrą nauką dla owych. Może gdyby ludzie bardziej zwracali uwagę na to co dzieje się w ich środowisku, dużo rzadziej dochodziłoby do tak brutalnych przestępstw. 

 Gorąco polecam ten film KAŻDEMU, bardzo pobudza wyobraźnię i niejednokrotnie wywołuje ciarki na ciele.