niedziela, 1 czerwca 2014

Jaką czytelniczką jest Gosiek?


Blask Książek został nominowany przez Patkę z bloga: W krainie absurdu, do zabawy pt. "Jakim jesteś czytelnikiem?". Serdecznie dziękujemy za włączenie nas do zabawy! :) Głównie, polega ona na wypisaniu kilka faktów o swoim czytelniczym bycie. Na notkę odpowie dziś Gosiek. Tak więc, zaczynajmy. 


1. Czytam w dość szybkim tempie. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy książka mnie wciągnie, czy może jednak nie. Miesięczni czytam około 5-10 książek, w zależności od tego, ile mam czasu. W wakacje ta liczba zazwyczaj o wiele wzrasta.
2. Gdy tylko mama zapisała mnie do szkoły, w pierwszej klasie podstawówki i gdy dowiedziałam się, że mam założoną kartę, od razu tam pobiegłam i pożyczyłam książkę o Kaczorze Donaldzie i tych małych kaczorkach. (Nie pamiętam dokładnie tytułu, niestety :( Wiem tylko tyle, że była to czerwona, twarda okładka)
3. Jedną z pierwszych powieści, jaką przeczytałam samodzielnie, była to "Matylda" Roald'a Dahla. Strasznie mi się spodobała i długo była moją ulubioną.
4. Zawsze uwielbiałam Kubusia Puchatka i wszystko co z nim związane, po części fascynuje mnie do dziś :)
5. Czytam książki fantastyczne, obyczajowe i z nutką romansu - uwielbiam!
6. Jakby mnie ktoś w nocy obudził i zapytał o ulubionego autora, bez wahania wskazałabym Nicholasa Sparksa. Uwielbiam jego powieści. Chciałabym mieć kiedyś w swojej biblioteczce wszystkie jego książki.
7. Sporo osób uważa, ze polscy pisarze nie są niczego warci, a ja bardzo lubię sięgnąć po polską prozę. Być może dlatego, że jeszcze się nie zraziłam.
9. Przyznam się bez bicia: Nie przepadam za lekturami szkolnymi, zresztą jak prawdopodobnie większość z Was.
10. Nie przeczytałam ANI JEDNEJ książki z serii o Harrym Potterze, jednak...mam pewne plany co do niego i postaram się jak najszybciej je zrealizować.
11. Na półkach mam mnóstwo książek, które nie zostały jeszcze przeze mnie przeczytane.
12. Dawno nie liczyłam ile dokładnie mam książek, ale coś około 200 by się znalazło.
13. Uwielbiam kupować książki w Biedronce. Gdy tylko widzę cenę 9.90 zł za książkę, którą od dawna chciałam mieć, nie waham się ani chwili. Tanie Czytanie w Biedronce - obecna promocja za 4.99 również mnie skusiła.
14. Chętnie pożyczam książki swoim znajomym. Mama śmieje się, że spokojnie mogłabym otworzyć bibliotekę :)
15. Nie przepadam za e-bookami, a audiobooków po prostu nie znoszę!
16. Najlepszą porą do czytania dla mnie jest późny wieczór i noc. Wtedy najlepiej jest mi wejść do świata bohaterów z powieści.
17. Często się zdarza, że czytam kilka książek na raz i zazwyczaj się nie gubię w nich.
18. Dużo swojego czasu spędzam na Lubmyczytac.pl Jest to chyba mój ulubiony portal książkowy.
19. Bardzo często czytam w autobusie i nawet na lekcjach, gdy już naprawdę nie mam co robić. :)
20. Nie czytam codziennie. W porównaniu do niektórych, czasem mam kilka dni przerwy od czytania, zazwyczaj dlatego, że nie potrafię sobie zorganizować czasu, jednak są też dni, w których czytam od rana do wieczora!

To chyba tyle czytelniczych faktów o mnie. Jeszcze raz dziękujemy za nominację. Dawno tego nie robiłyśmy, to znaczy nie zachęcałyśmy konkretnych osób do zabawy, dlatego tym razem wybrałam kilka osób, o których chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej. Zapraszam do zabawy:  eM, Kalę, Straw Cherry, Karolkę, dziewczyny z Książkowiru, Weronikę i oczywiście Gosiarellę!

Wszyscy pozostali również mogą dołączyć się do zabawy, a kto nie chce pisać notki, podzielcie się tymi faktami w komentarzu :)