czwartek, 19 czerwca 2014

Evita Kossmann - "Ukojenie"


Autor: Evita Kossmann
Tytuł: "Ukojenie"
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 105
Ocena: 7/10

Drodzy czytelnicy! 

Z wielką radością oddaję w Wasze ręce mój debiutancki, ale zarazem niezwykły tomik literatury filozoficznej. Napisany został z nadzieją i otwartym sercem dla każdego z Was, aby odganiał smutki, rozweselał słońcem oraz dawał poczucie wiary i nadziei we własne możliwości.

Mam ogromną nadzieję, że ta książeczka pozwoli na nowo odkryć to, co w życiu ważne oraz zainspiruje Was do odkrywania sienie na wszystkich płaszczyznach życia.

Evitę poznałam w 2011 roku podczas III Kongresu Kobiet. Podeszła do mnie, emanująca radosnym uśmiechem i pozytywną energią, dojrzała kobieta o wyglądzie młodej dziewczyny. Powiedziała, że chce się dzielić radością swojego życia i swoim doświadczeniem z innymi kobietami na założonym przeze mnie portalu OnaOnaOna.com. Długo rozmawiałyśmy. Była wówczas na bardzo poważnym życiowym zakręcie. Wtedy jeszcze nie wiedziała, jak go pokona. Wiedziała tylko jedno - że w życiu trzeba iść zawsze za głosem serca, z wiarą we własne siły, nawet na przekór losowi. Kiedy zadzwoniła do mnie z wieścią, że wydaje tomik wierszy, pomyślałam sobie - WYGRAŁA. I chociaż jej życie nie wyglądało jak poezja, odważyła się stworzyć poezję o życiu. Gratuluję! Kochana, tak trzymaj! Niech Twoje wiersze niosą Cię ku szczęściu! - Mówi Agata Młynarska.

Szczerze mówiąc rzadko zdarza mi się stykać z poezją, z całą pewnością wolę powieści pisane prozą, a ten tomik poezji dostał się w moje ręce przypadkiem i nie żałuję! Jest niesamowity, tyle w nim humoru, ciekawych przemyśleń i rad dla każdego bez względu na wiek. Autorka tego tomiku jest niesamowita. Potrafiła za pomocą prostych w treści wierszy, przekazać sens życia, którego każdy z nas powinien doszukiwać się w swoim. Czytając jej wiersze, niejednokrotnie przedstawiałam je swoim przyjaciołom, którzy z zainteresowaniem brali tomik do rąk i sami doszukiwali się w nim wiersza dla siebie. 

Taki  tomik poezji to genialny pomysł na prezent dla każdego, potrafi poprawić humor i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy bym się z nim nie zetknęła, na szczęście jest inaczej. 

Teraz wieczorami, kiedy doskwiera mi monotonia i smutek, sięgam po tomik i wyszukuję wiersza odpowiedniego na taką czy inną okazję i czytam. Po każdym przeczytanym wierszu następuje chwila refleksji, która mogłaby trwać w nieskończoność. Wtedy jestem tylko ja, a cały świat wiruje wokół. Dobrze jest się oderwać od rzeczywistości choć na ten jeden moment i zapomnieć o niepowodzeniach czy problemach życia codziennego.

Okładka tomiku jest po prostu śliczna, idealnie pasuje do zawartej treści. Gdyby ktoś nie był przekonany do tego, czy zabrać się za czytanie poezji, to myślę, że ona rozwieje wszelkie wątpliwości. 

Polecam tę książeczkę każdemu, jeśli tylko zechcecie oderwać się od świata, lub nauczyć się postrzegania go z innej perspektywy, to z pewnością te wiersze są bardzo dobrym początkiem wspaniałej przygody. 

Za możliwość przeczytania, dziękuję: