Szukaj na tym blogu

23 marca 2014

Wiosenny konkurs z wydawnictwem Feeria!


Cześć!
Wydaje mi się, że nie ma sensu wzbudzać napięcia, i pytać w jakim celu jest dzisiejsza notka, bo zapewne wasze czujne oczy zauważyły już tytuł posta i obrazek. :)

Zapraszamy więc na "Wiosenny konkurs z wydawnictwem Feeria"!
Bo jak inaczej świętować wiosnę, jak nie z nową książeczką?

Do wygrania:


"Dziennik Edwarda Chomika 1990-1990"
Miriam Elia, Ezra Elia

Zapowiedź książki tutaj: KLIK!

Zasady konkursu:

1. Organizatorkami konkursu są administratorki bloga Blask Książek: Gosiek, Sherry i Fosiek
2. Do wygrania - książka "Dziennik Edwarda Chomika 1990-1990" ufundowana przez Wydawnictwo Feeria
3. Konkurs trwa od 23 marca do 6 kwietnia. Zgłoszenia wysłane po terminie, nie będą brane pod uwagę!
4. By wziąć udział w konkursie należy być publicznym obserwatorem bloga
5. Nieobowiązkowym jest wstawienie baneru konkursowego na swojego bloga czy fanpejdża, by wieść o konkursie dotarła do większej liczby odbiorców, aczkolwiek będzie nam bardzo miło
6. Ze względu na fakt, iż nie wszyscy posiadają facebooka, niewymagane jest polubienie fanpejdża Blasku Książek, niemniej, byłybyśmy wdzięczne
7. By wziąć udział w konkursie należy zamieszkiwać Polskę, bądź posiadać adres korespondencyjny w granicach naszego państwa
8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przeciągu siedmiu dni po jego zakończeniu
9. Zwycięzca zostanie poinformowany o wynikach drogą mejlową, a także w notce, ma jednak obowiązek odpisać na wiadomość w ciągu pięciu dni. W przypadku nienadesłania odpowiedzi, wybrany zostanie inny zwycięzca
10. Odpowiedź na pytanie konkursowe, a także e-mail, nick, bądź w przypadku osób anonimowych imię i nazwisko, standardowe "Obserwuję jako...", oraz "Biorę udział w konkursie" należy wpisać w komentarzu pod tym postem. Zgłoszenia gdziekolwiek indziej, nie będą brane pod uwagę!

Skoro wszystko już jest jasne, przejdźmy do krótkiego pytanka. :)

Z jaką książką kojarzy wam się wiosna?
Polećcie nam jakąś, odpowiedź króciutko argumentując. :)

Życzymy powodzenia i czekamy na zgłoszenia!

Pozdrawiają, 
Administratorki

Baner:

3 komentarze:

 1. Oczywiście, że biorę udział :) Obserwuje jako Kyou. Mejl: kyou@onet.pl

  Z jaką książką kojarzy mi się wiosna? Jedyną, jaka w tym momencie przychodzi mi do głowy jest 'Kawka nad morzem' Murakamiego. Jestem pewna, że mało jest osób, które nie znają tego autora, więc przedstawiać go nie trzeba :) Literatura japońska jest bardzo specyficzna, dlatego właśnie uważam, że najlepszym czasem, na jej czytanie jest wiosna :) Akurat ta książka, gdyż rok temu na wiosnę siedziałam sobie spokojnie na deptaku i pochłaniałam stronę za stroną. Nie sposób się oderwać :)

  I tak poza konkursem.. Polecam też 'Motyl na wietrze' Rei Kimura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie wezmę udział. Wreszcie jakiś konkurs dziewczyny! :)
  Obserwuję jako: Frustracja, a mój e-mail to wonder.weiss@yahoo.com

  Wiosenna książka. Cóż, wiele mogłabym tutaj napisać. Jest mnóstwo książek kojarzących się z wiosną. Ja jednak wybrałam pozycję z mojej najwyższej półki, mianowicie powieść "Charlie" autorstwa Stephena Chbosky'ego. Dlaczego?
  Otóż, autor przenosi nas w świat opisywany przez chorego psychicznie nastolatka. Robi to w dość niekonwencjonalny sposób, bo poprzez pisanie listów do nieznajomego. Na wstępie dowiadujemy się, że główny bohater, tytułowy Charlie, stracił wcześniej przyjaciela, który popełnił samobójstwo.
  Charlie jest chłopcem niezwykle wrażliwym, jak na swój wiek i swoją płeć. Spotyka się z codziennymi problemami nastolatków, a jednak opowiada o nich w zupełnie inny sposób. Tak, że stają się czymś niepowtarzalnym. Trudno nie polubić naszego narratora już od pierwszych kilku stron powieści. Mówi się, że schizofrenicy, czy też osoby chore na depresję lub zespół napięcia pourazowego, mogą nie być w stanie racjonalnie myśleć. Charlie pokazuje nam, że jest zupełnie inaczej. W jego głowie świat widzimy z kilku perspektyw, często podczas czytania miałam wrażenie, że gdzieś tam z głębin stronic przemawia do mnie duszyczka małego chłopca wołającego o pomoc. Przeżywałam uczucia targające Charliem na równi z nim, a może i bardziej.
  Teraz najważniejsze - dlaczego wiosna? Wiosna jest dla mnie początkiem czegoś nowego, wdychaniem świeżego powietrza, światem budzącym się do życia. Nie jest to jednak świat, który kiedyś umarł i nagle ożył. O nie. To świat, który ukrył się przed nami na kilka miesięcy, by potem powrócić i pokazać nam, jaki jest cudowny. Myślę, że podobnie jest z Charliem. Jego wrażliwość, doświadczenia z przeszłości, ciągła niepewność i nieśmiałość sprawiły, iż postanowił uciec, ukryć się za drzwiami choroby. Kiedy jednak zaczyna pisać, czujemy, że w jego wnętrzu nic nie uległo zmianie! Jego dusza wciąż jest piękna, a umysł zdrowy i rześki, może nawet bardziej niż innych ludzi. Cała powieść w piękny sposób ilustruje nam "pobudkę" Charliego. Dlatego zawsze będzie mi się kojarzyła z optymizmem i szczęściem wiosny, mimo złej otoczki dramatu i smutku, którą tworzy.

  Z całego serca polecam czytelnikom Blasku książkę "Charlie", na podstawie której nakręcono film The Perks Of Being a Wallflower.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha, fanpejdż też lubię na facebooku: Ola Skwara. Bo ostatnio obserwatorzy szwankują i nie pokazują części obserwujących, dlatego mówię asekuracyjnie. Jednak na bloggerze zawsze was obserwowałam :)

   Usuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY