Szukaj na tym blogu

06 marca 2014

Liebster Blogger Award #8


Witamy!

Serdecznie dziękujemy autorce bloga: Pomiędzy życiem a książkami, za nominację do zabawy! Jest to jej ósma odsłona na Blasku. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy w niej uczestniczyć!

Blask Książek - odpowiedzi Gosiek
Blask Książek - odpowiedzi Fosiek
Blask Książek - odpowiedzi Sherry

Pytania:

1. Jaką nadnaturalną moc byś wybrał?

G: Czytanie w myślach, zdecydowanie. Od zawsze o tym marzę.

F: Chciałabym móc być w dwóch miejscach na raz. To zdecydowanie ułatwiłoby mi życie.

S: Tyle ich do wymieniania! Podróżowanie w czasie, telepatia, niewidzialność, władanie którymś z żywiołów (albo i wszystkimi, a co!), latanie, telekineza, możliwość zmiany kształtu w zwierzęcy... Ach.

2. Jaki smak lodów najbardziej lubisz?

G:  Owocowe i śmietankowe są zdecydowanie najlepsze.

F: Uwielbiam lody czekoladowe i waniliowe.

S: Generalnie, kocham lody owocowe. Jagoda, jabłko, banan etc. Najchętniej co prawda zajadam się truskawkowymi, ale wobec pozostałych też nie jestem obojętna. Poza tym, mam naturalną słabość do wanilii...

3. Jaka firma chipsów najlepsza?

G: Lays, Star Chips no i oczywiście Top Chips (?)  z Biedronki!

F: Lays, choć chipsy z BIEDRONKI też są dobre ;)

S: Nigdy się nad tym nie zastanawiałam! Lubię chipsy - po prostu, dla smaku, a nie dla firmy. :)

4. Jakie jest twoje uzależnienie?

G: Telefon, zdecydowanie!

F: Moim uzależnieniem są przede wszystkim książki, nie wyobrażam sobie życia bez nich. Na szczęście tego uzależnienia nie muszę pokonywać.

S: Uch, tyle ich! Czytanie, narzekanie, czekolada, komputer (o zgrozo!), seriale, filmy, książki, mecze, gry komputerowe... 

5. Wymarzony zawód?

G: Chciałabym pracować z książkami lub z dziećmi, jako przedszkolanka albo nauczycielka w klasach 1-3 szkoły podstawowej :)

F: Chciałabym zostać pisarką, choć to tylko moje marzenia, mam zbyt mało pomysłów twórczych by móc się wykazać w tej profesji. 

S: Nie ma jednego, określonego zawodu, którym chciałabym się zajmować. Raczej parę, tworzących jedną całość. Zawsze chciałam zostać bibliotekarką, bądź sprzedawczynią w księgarni. Poza tym marzę o pisarstwie, ale nie jestem w tym przypadku zbyt oryginalna. Grafik komputerowy, montażysta na planie filmowym... 

6. Jaka reklama najbardziej cię wkurza?

G: Zgadzam się z Fosiek, ta reklama jest....wkurzająca! Zwłaszcza ostatnio działa mi na nerwy.

F: "Siedzę na koniu... TYŁEM" Old Spice, no ludzie, ta reklama mnie prześladuje...

S: Szybciej byłoby wymienić reklamy, które mnie nie wkurzają...

7. Najładniejsze zwierze?

G: Kociaki, mam podobnie jak Sherry. Uwielbiam koty i wszystko co z nimi związane. Uwielbiam je, w przyszłości na pewno będę mieć nie jednego. Stara panna z kotami - to chyba moje przeznaczenie :)

F: Psy, nie dość że są piękne, to jeszcze mądre i można w nich znaleźć przyjaciela na lata.

S: Koty! Jestem straszną kociomaniaczką! Rodzina zazwyczaj nazywa mnie "kocią mamą", bo mam na punkcie tych futrzaków prawdziwą obsesję... No, ale cóż poradzić. Towarzyszyły mi od dzieciństwa, i towarzyszą po dziś dzień (w tym miejscu pozdrawiam wszystkie moje trzy koty, a w szczególności wspaniałą Dżi.) :) Poza tym, uwielbiam wilki. Są takie piękne, majestatyczne... 

8. O której zazwyczaj wstajesz?

G: Mam bardzo podobnie jak Fosiek...być może dlatego, że chodzimy do jednej klasy :)

F: Od kiedy chodzę na popołudniową zmianę to zazwyczaj o 9, chciałabym wstawać wcześniej, ale siła grawitacji mojego łóżka, wygrywa z siłą mojej woli.

S: Do szkoły naprawdę różnie, bo w każdy dzień praktycznie, lekcje zaczynają się od innych godzin. Ale jeśli wziąć pod uwagę weekendy... wszystko zależy od tego, o której się położę. 

9. Na którymś filmie się popłakała/ łeś?

G: "Szkoła uczuć", "Ostatnia Piosenka", "Pamiętnik" oraz "Titanic"

F: Tak, jest wiele filmów na których płaczę: "Odrobina nieba", "Zielona mila", "Pamiętnik" to te, które teraz przychodzą mi do głowy :)

S: Sporo było takich filmów - co przyznaję z niechęcią. Ale strasznie płakałam przy Harry'm Potterze, bo chociaż wiedziałam po książkach kto umrze i tak dalej, to i tak podczas oglądania, te sytuacje wydawały mi się po prostu makabryczne! Szczególnie przeżywałam [SPOILER] Syriusza, Zgredka, Freda, Nimfadorę i Lupina. :( 

10. Którego przedmiotu nie cierpisz?

G: Sherry, jestem z Tobą! Też go nie znoszę. A jeśli chodzi o coś innego, to Ekonomika jest straszna. Nie tyle przedmiot, co nauczycielka, która nas uczy.

F: WOS-u, może nie chodzi o sam przedmiot, a o nauczyciela. Zraził mnie do siebie, teraz nie chodzę już z takim entuzjazmem jak dawniej na jego lekcje.

S: Wuefu. A wszystko przez "kochaną" panią wuefistkę. Od pierwszej klasy technikum, toczymy ze sobą wojnę, ale wyobraźcie sobie, że teraz zaczęła mi grozić! Gdybym chciała wam opowiedzieć wszystkie niedorzeczne sytuacje, które mi się z nią przytrafiły, pewnie powstałaby z tego cała książka... 

11. Najczęściej odwiedzany przez ciebie blog?

G: Zdecydowanie nasz Blask Książek, Nadine i Gosiarelli.

F: Najczęściej oczywiście zaglądam do Blasku Książek, nie przez jakieś samouwielbienie, ale po to, by przeczytać Wasze opinie na temat danej książki :)

S: Chyba najczęściej, jak Gosiek i Fosiek, wchodzę na Blask i moje osobiste blogi, by sprawdzić co tam się dzieje. Trzeba dbać o swoje, czyż nie? Oprócz tego, w miarę możliwości jak najczęściej staram się odwiedzać kilka "upatrzonych" blogów, które wpadły mi w oko. :)

Dziękujemy za nominację!
Pozdrawiamy!
Administratorki Blasku Książek

4 komentarze:

 1. Ciekawe pytania i odpowiedzi. Też lubię chipsy Lays, lody śmietankowe i również jestem uzależniona od telefonu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję nominacji :)
  Mogłabym Cię prosić o poklikanie w linki w ostatnim poście? Bardzo mi na tym zależy :)
  Pozdrawiam
  http://sialalala96.blogspot.com/

  OBSERWACJA = OBSERWACJA :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam Was do Liebster Blog Award :)
  http://fadetoblack-books.blogspot.com/2014/03/066-liebster-blog-award.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY