sobota, 22 marca 2014

Demi Lovato - "Bądź swoją siłą przez 365 dni roku"

Autor: Demi Lovato
Tytuł: Bądź swoją siłą przez 365 dni roku
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013
Ilość stron: 416
Moja ocena: 10/10

To zbiór najszczerszych i najodważniejszych spostrzeżeń Demi, poczynionych przez nią na niełatwej drodze do szczęścia i samopoznania. Autorka proponuje inspirujące cytaty na każdy dzień roku, opatrując je odpowiednimi komentarzami i stawiając cele do osiągnięcia – duże i zupełnie małe, ale nie mniej przez to ważne. Przekonuje, jak istotne są: wiara w siebie, rozwijanie swoich talentów, otwartość i pozytywne nastawienie do świata, a także nieskupianie się na negatywnych emocjach. Wiedząc już, jak to jest, gdy życie nas przytłacza, Demi daje czytelnikom pociechę i wsparcie, ucząc pogody i cennej umiejętności radzenia sobie z trudnymi chwilami. Jej książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy w tej niekończącej się podróży zwanej życiem szukają inspiracji i uzasadnienia, że warto być silną każdego dnia.


"Nie pozwól nikomu wmówić ci, że nie zdołasz spełnić swoich marzeń, bo jeśli sama w siebie nie uwierzysz, nikt inny też nie uwierzy."

Ta książka to jedna z tych, która chodziła za mną od pewnego czasu. Gdy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach, na blogach innych dziewczyn, i ja zapragnęłam ją mieć. Tyle pozytywów się o niej naczytałam, że nie mogłoby być inaczej, musiałam ją dorwać w swoje ręce. 
Demi Lovato zna chyba każdy. Piosenkarka, aktorka, zwykła dziewczyna, która także ma swoje życie, swoje kłopoty, z którymi nie zawsze sobie radzi. Jak każda z nas przeżywała trudne momenty w swoim życiu. Niestety wstąpiła na złą drogę, samookaleczanie się i problemy z odżywianiem sprawiły, że musiała udać się do specjalnego ośrodka na terapię. Potem postanowiła napisać książkę dla dziewczyn, które są w podobnej sytuacji. 

"Bądź swoją siłą przez 365 dni roku" to zbiór myśli, aforyzmów, cytatów, które mają motywować do życia i pozytywnego patrzenia na świat. Czy tak jest naprawdę? W czym tkwi cały fenomen tej książki? 
Pewnie nie raz zastanawialiście się, co jest w niej tak interesującego, że ma tyle zwolenników. Idea tej książki jest naprawdę fantastyczna. Ma pomóc nastolatkom przebrnąć przez ciężkie chwile w ich życiu. 
Demi stała się idolką milionów nastolatek, które uwierzyły, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. To ona pokazała im, że nie można się poddawać, że trzeba walczyć wytrwale i zawsze być dobrej myśli. Wszystkie te rady i jeszcze więcej ujęte są w tej książce. Demi w bardzo prosty sposób potrafi przekazać najważniejsze wartości w życiu. Mówi, żeby cieszyć się z małych rzeczy, które zazwyczaj są przez nas lekceważone. 

Książka zawiera myśli, cytaty na każdy dzień roku kalendarzowego. Zaczyna się z dniem  1 stycznia i kończy 31 grudnia. Na każdy dzień wyznaczony jest cel, który należy wykonać, aby poczuć się lepiej oraz słowo od Demi. Krótkie nawiązanie do jej życia i to, co ona o tym teraz myśli. Myślę, że jest to dobry pomysł, aby jak najlepiej przeżyć rok. Myślę, że każdemu przyda się taka wskazówka, drogowskaz, który pokieruje naszym życiem. Lepiej jest zmieniać coś w sobie, gdy wszystko mamy  "podane na tacy" i nie trzeba zbytnio się męczyć. 

"Zmieniasz myśli, zmieniasz życie"

Myślę, że tą książkę powinien przeczytać naprawdę każdy. Jest ona bardzo pouczająca i motywująca do działania. Uczy, żeby cieszyć się z błahostek, które kiedyś, z czasem mogą przerodzić się w coś większego, wierzyć w swoje możliwości i spełniać swoje marzenia. Bo marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia i trzeba dążyć do ich spełnienia. Serdecznie polecam Wam tą książkę jako przewodnik na każdy dzień roku.