Szukaj na tym blogu

01 lutego 2014

Rossella Rasulo "Zaplątani w miłośc"

Autor: Rossella Rasulo
Tytuł: Zaplątani w miłość
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011
Ilość stron: 208
Moja ocena:  8/10

Mel to zwyczajna, siedemnastoletnia dziewczyna, ma kilka wątpliwości i przyjaciółkę od serca - Simonę. Mel i Simona przyjaźnią się od zawsze. Nie są do siebie podobne, nie myślą w taki sam sposób, ale nie mogłyby bez siebie żyć. Problem polega na tym, że Mel to także Queen Bee, królowa pszczół, autorka bardzo popularnego bloga, na którym opisuje wszystkie swoje niepowodzenia uczuciowe. Już jego nazwa mówi sama za siebie: Uwodzona i porzucona. Nikt nie wie o jej podwójnej tożsamości. Nikt poza Simoną. Ale jest jeszcze jedna tajemnica. Tajemnica, od której zależy ta przyjaźń i która ma na imię Max. Wraz z jego pojawieniem się, wszystko zaczyna się komplikować. Podwójna tożsamość zaczyna przechodzić kryzys, a przyjaźń wisi na włosku. Zaplątani w miłość to opowieść o miłości możliwej i niemożliwej. Wciągająca historia przyjaciółek: Simony, Mel i Queen Bee.
Opowieść o tym, jak ważna w życiu jest przyjaźń i lojalność do najbliższych osób. To jedna z najważniejszych "obowiązków" przyjaciółki. Książka również skłania nas do refleksji, czy aby na pewno możemy ufać wszystkim, nawet najbliższej przyjaciółce wyjawiając jej swoje sekrety?

Bohaterkami powieści są dwie przyjaciółki, Mel, która jest odważną i bezpośrednią dziewczyną, prowadzącą swojego bloga, na którym opisuje swoje przeżycia związane z chłopakami i nieudanymi randkami, które wyśmiewa potem w sieci. Z kolei Simona to cicha, skromna i nieśmiała nastolatka. Dziewczyny przyjaźnią się od czasów przedszkola, są różne, jednak nie wyobrażają sobie, żeby cokolwiek mogło zniszczyć ich więź. Niestety, jak to w życiu bywa, na drodze spotykamy wiele przeszkód. W powieści ta przeszkoda ma na imię Maks.

Powieść pokazuje (w nieco zabawny sposób), że nie warto udawać kogoś, kim tak naprawdę się nie jest oraz to, że przyjaźń to jedna z najważniejszych wartości i należy o nią dbać i ją szanować. Bohaterowie chodzą do szkoły i zmagają się z problemami życia codziennego.

Książka jest to typowo młodzieżowe czytadło, które idealnie sprawdzi się w dni, kiedy mamy wszystkiego dość i potrzebujemy czegoś na odreagowanie. Czyta się ją rewelacyjnie, w błyskawicznym tempie. Napisania jest w języku, który świetnie nadaje się dla młodzieży. 

7 komentarzy:

 1. Jak byłam młodsza czytałam więcej takich książek. Jak na razie nie mam na nie ochoty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej!
  Zostałyście nominowane do Liebster Blog Award! Mam nadzieję, że odpowiecie na pytania :)
  Więcej informacji tutaj: http://boook-reviews.blogspot.com/2014/01/stosik-12014-liebster-award.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie czytałam tej książki ;)
  ♥ blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce. Tematyka wydaje się pospolita, ale może faktycznie jest to dobry pomysł na zimowe odreagowanie i odstresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie bardzo mnie takie książki przekonują, ale może komuś będę mogła polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do takiej książki powinni zrobić lepszą okładkę. Lubię takie czytadła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się być fajna, może kiedyś ją przeczytam :)
  ♥blog-klik♥

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY