Szukaj na tym blogu

20 lutego 2014

Elizabeth Chandler - "Ucieczka"


Autor: Elizabeth Chandler
Tytuł: „Ucieczka”
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ocena: 8/10
Ilość stron: 288


Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka zajmuje się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy romantyczny cykl dla młodzieży, od tytułu pierwszego tomu nazywany „Pocałunek anioła”. Elizabeth Chandler mieszka w Baltimore w USA, uwielbia niesamowite opwieści, koty oraz baseball.


W życiu Ivy cuda zdarzają się naprawdę. Dziewczyna wie jednak doskonale, że trzeba za nie płacić wysoką cenę. Choć Tristan powrócił, nie jest pewna, czy będą mogli cieszyć się wspólną przyszłością. Na domiar złego śmiertelny wróg, demon Gregory, znów się pojawił, by ją dręczyć. Czy przewrotny los pozwoli zakochanym cieszyć się szczęściem we dwoje? Czy zdarzy się kolejny cud?


- Widzę – rzekła Beth, po czym dodała tak cicho, że usłyszała ją tylko Ivy: - Już niedługo. Niedługo dzwon znów będzie bił.

Ivy poczuła, że cierpnie jej skóra na karku. Czasami Beth „widziała” jakieś rzeczy i naprawdę je przewidywała. Czy mówiła teraz we własnym imieniu, czy przemawiał przez nią Gregory? Czy przejrzała jego plan? Czy ktoś wkrótce zginie?

„Koniec to nowy początek, a każdy początek możemy sami przekuć w coś dobrego.”

„Ucieczka” to już piąta część niezwykłej serii „Pocałunek anioła”, po przeczytaniu byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.
Ivy przeszła w swoim życiu bardzo wiele, mimo to znów musi walczyć o przetrwanie, walczyć o miłość, którą za wszelką cenę chce odebrać jej przyrodni brat. Mimo iż Gregory nie żyje, pojawia się w życiu dziewczyny jako demon i pragnie tylko jednego – śmierci Ivy.

Tristan widząc jak jego ukochana umiera w wypadku decyduje się na gest, który całkowicie odmieni jego życie, jednak najważniejsze jest dla niego, by uratować Ivy. Dziewczyna cudem wychodzi z wypadku, a dusza Tristana zostaje uwięziona w ciele poszukiwanego przez policję mężczyzny...

Ta książka jest jedną z wyjątkowych, nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo wpływa na emocje a ja wraz z bohaterami z napięciem oczekiwałam co znów się wydarzy. Książka pokazuje, że pozornie najbliżsi nam ludzie mogą zdradzić.

Jak zwykle w tej serii również „Ucieczka” jest oprawiona cudowną niebieską okładką, ukazującą skrzydła anioła. Mogę się nią zachwycać bez przerwy.


            Za możliwość przeczytania tej niezwykłej książki dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu:

  

8 komentarzy:

 1. Nie, to nie dla mnie. Unikam młodzieżówek. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowała mnie ta książka, a w sumie to Twoja ocena; D

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być dość interesująca, jednakże nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tą serię. Ciekawy pomysł na historie
  .

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznaję się bez bicia, że nie miałam w ręku ani jednej części tej serii i trzeba to koniecznie nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam autorki, ale brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY