Szukaj na tym blogu

23 stycznia 2014

Roma Ligocka - "Znajoma z lustra"Autor: Roma Ligocka
Tytuł: „Znajoma z lustra”
Wydawnictwo: Literackie
Ocena: 7/10

Roma Ligocka w książce „Znajoma z lustra” opowiada o miłości i dramatach z dzieciństwa, o podróżach i przyjaźni z samą sobą.

Kim więc jesteśmy i kiedy jesteśmy naprawdę? Lubię czasem zanurzyć się w tłumie obcych przechodniów. Lubię mieszkać w hotelach. Lubię, siedząc w kawiarni, obserwować ludzi, zastanawiać się jaki zawód wykonują, jak się nazywają, ile maja lat. Prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiem. Oni też nie dowiedzą się, kim była ta pani, która właśnie samotnie wypiła tu cappuccino.
(fragment książki)

Roma Ligocka – malarka, pisarka, autorka bestsellerowych książek „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, „Kobieta w podróży”, „Tylko ja sama”.

„Czytać, czy nie czytać? Czytać!!! Mieć swoje ulubione książki – jedyny, niepowtarzalny, przez siebie wybrany zbiór. Niech będą nieznane, nieuznane. Niech będą i znane ale takie, które wpłyną na nasz sposób postrzegania świata.”


Autorka łamie wszelkie stereotypy, pozbywa się barier i motywuje do tego, by każdy miał swoje zdanie, bowiem nie powinniśmy bezmyślnie podążać za tłumem, każdy z nas musi być jedyny i niepowtarzalny. Zdanie każdego człowieka powinno być brane pod uwagę i nie ma znaczenia ile dana osoba ma lat. Róbmy wszystko, by później nie żałować, że się poddaliśmy!!!

Ta książka, to kolejne zbliżenie do życia autorki, Roma Ligocka opisuje w niej, jak radzi sobie z codziennym życiem – pełnym chaosu, buntu i ciągłego dążenia na szczyt. Ona żyje poza tymi barierami, chce być po prostu szczęśliwym człowiekiem. Autorka postawiła sobie za cel poznanie samej siebie, ta książka to jej prawdziwe przeżycia, które niejednego z nas mogą zmotywować do tego, by oprzeć się światu, który niszczy nasze idee, a zabłysnąć własnymi pomysłami, pokazać ile jesteśmy warci.

Roma Ligocka pisze książki o życiu a jednocześnie uczy, jak żyć. Jak mimo wielu trudności pokazać swoje prawdziwe oblicze i cieszyć się z tego, co nam przynosi każdy dzień. Podchodzi do życia z ogromnym dystansem, dzięki temu potrafi dostrzegać to, czego inni na co dzień nie zauważają.


„Znajoma z lustra” to zbiór felietonów, które są niezawodną receptą na udane życie i szczęście, na odnalezienie w sobie i w innych ludziach miłości oraz znalezienie przyjaźni. Książka ta uczy, jak cieszyć się z bliskości drugiej osoby. Historia Romy pozwala nabrać dystansu do codziennego życia, by nie przejmować się każdym niepowodzeniem.


Roma Ligocka to w ostatnim czasie moja ulubiona autorka, najbardziej w jej książkach ujmuje mnie szczerość jaka z nich bije. Autorka ilustruje swoje książki rysunkami, które również są jej dziełem. Polecam tę książkę każdemu, kto chce nauczyć się nabrać pokory do samego siebie oraz do otaczającego nas świata. Jej historia otwiera oczy na wiele spraw.  

4 komentarze:

  1. Poznałam już pióro tej autorki, więc z chęcią przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią przeczytam jak będę miała okazję :) Na półce mam Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku, ale jeszcze nie zmobilizowałam się do lektury :)

    OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY