niedziela, 5 stycznia 2014

Pierwsze stosy 2014 na Blasku!


Cześć!

Dziś ja - Sherry oraz Gosiek mamy dla was stosiki książek, które dołączyły do naszych biblioteczek w grudniu, a także na początku stycznia. Zapraszamy!

Sherry
1. Ostatnia spowiedź. Tom I - Nina Reichter - z wymiany na lc

Po tych wszystkich pozytywnych recenzjach (np. Gosi) musiałam mieć tę książkę, a gdy nadarzyła się okazja na lubimyczytac, nawet się nie zawahałam. Mam nadzieję, że powieść spodoba mi się w równym stopniu jak wam.

2. W otchłani - Beth Revis - wygrane w konkursie u Tetiisheri

Jestem bardzo, bardzo, bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać tą książkę! Strasznie chciałam ją mieć, już od jakiegoś czasu, ale jakoś zawsze się z nią mijałam... DZIĘKUJĘ!


3. Żelazny król - Julie Kagawa - kupione w promocji na Fabryka.pl

Na tą książkę polowałam od baaardzo dawna, także dobrze się złożyło, że wydawnictwo Amber zorganizowało promocję. Nie mogę się doczekać, aż wezmę się za tą pozycję!

4. Wędrówka przez sen - Josephine Angelini - j.w

Pierwszą część kupiłam w dniu premiery, daawno temu, ale mimo, że powieść mi się spodobała, jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do kontynuacji. Niemniej jednak, skoro tylko zobaczyłam tom drugi w promocji... Musiałam go zamówić.

5. Normalne marzenia - Kiersten White - j.w

Część pierwsza czeka na półce, aż ją przeczytam, natomiast dwójeczkę kupiłam tylko dlatego, że była w takim korzystnej cenie... Przecież taka okazja mogła się już nigdy nie powtórzyć!

6. Idealna chemia - Simone Elkeles - j.w

O tej powieści marzyłam, odkąd tylko się o niej dowiedziałam! Ostatnio tym bardziej miałam ochotę ją kupić, ponieważ naszło mnie na czytanie Young Adult. :) Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. Nie mogę się doczekać sięgnięcia po nią <3


7. Sekrety La Roja - Miguel Angel Diaz - kupione na Mikołajki

Postanowiłam sobie sprawić prezent na Mikołajki i w ten oto sposób, to cudo, które widzicie na zdjęciu, trafiło w moje łapki! Książkę już oczywiście przeczytałam i powiem wam, że jest fenomenalna! Móc poznać ulubieńców od innej strony... tej bardziej prywatnej było niesamowitym przeżyciem. Żałuję, że jest tak mało książek tego typu. Dziękuję autorowi, że podarował mi taką przygodę, zbierając wszystkie informacje i wypowiedzi o hiszpańskiej furii. :) Nieziemska. Polecam.


A teraz czas na prezenty Gwiazdkowe! Rodzice przeszli samych siebie...

8. Silos - Hugh Howey

Moje marzenie. Moje cudo. Moja perełka. Dziś się za nią zabieram i po prostu... jestem podekscytowana! Ta książka zapowiada się tak wspaniale, że musiałoby się coś naprawdę złego stać, żebym oceniła ją negatywnie. Mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania!

9. Pisane szkarłatem - Anne Bishop

Kolejna książka z listy "must have". Gdy tylko pojawiła się na rynku wydawniczym, wiedziałam że szykuje się coś nadzwyczajnego...

10. Żelazna córka - Julie Kagawa

I w ten oto sposób, w grudniu zyskałam obydwie książki z tej serii. Pozostałe będę mieć niedługo w wersji elektronicznej po angielsku, także jestem nastawiona bardzo pozytywnie i do autorki i do historii, którą przedstawia.

11. Zbuntowany książę - Celine Kiernan

W poprzednim stosie znalazł się drugi tom trylogii, a teraz mam finałową część. Nie mogę się doczekać, zwłaszcza że kocham "Zatruty Tron" i Chrisa!

12. Ender na wygnaniu - Orson Scott Card

Po geniuszu jakim była książka "Gra Endera" marzę by cała seria znalazła się w moich rękach. :)

13. Zgon - Gina Damico

Nie ukrywam, że książka zaciekawiła mnie już samym opisem i pomysłem na fabułę, także myślę, iż się nie zawiodę. Zaczęłam kiedyś ją czytać w empiku i charakter głównej bohaterki przypadł mi do gustu, także spodziewam się pozytywnej, oryginalnej książki.

14. Uczta dusz - C.S. Friedman

Czyż książki z tej trylogii nie mają zachwycających okładek? Przeczytawszy opis pierwszego tomu wiedziałam, że powieści mogą być ciekawe. Miejmy nadzieję, że tak będzie!


Gosiek

 1. John Green - "Szukając Alaski" - z biblioteki
Powieści Johna Greena chciałam przeczytać od dawna, odtąd gdy tylko zobaczyłam zapowiedź "Gwiazd naszych wina", której w sumie jeszcze nie przeczytałam. Gdy tylko zobaczyłam w bibliotece "Szukając Alaski" nie wahałam się ani chwili. Musiałam ją pożyczyć. 

2. Helena Rogal - "Moja córka narkomanka" - z biblioteki
Kiedyś nałogowo czytałam powieści o narkomanach, a ostatnio zaprzestałam. Gdy ją zobaczyłam, stwierdziłam, że może być ciekawie i wzięłam. 

3. Hilary Freeman - "Wtedy lecę wysoko" - z biblioteki 
 
4. Abby McDonald - "Wymiana studencka" - z biblioteki 

5. David Michie - "Kot Dalajlamy" - od wydawnictwa Editio

6. A. Grzegorczyk, T. Kopeć - "Z talentem do gwiazd. Jak zrobić karierę w show-biznesie" - od wydawnictwa One press

7. Nick Spalding - "Miłość z obu stron" - od Wydawnictwa Muza