sobota, 4 stycznia 2014

Blue Jeans - "Czy wiesz, że Cię kocham?"

Autor: Blue Jeans
Tytuł: Czy wiesz że cię kocham?
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2012
Moja ocena: 9/10

Koniec szkoły, wakacje. Ostatnie trzy miesiące nie były łatwe dla Pauli i jej przyjaciółek. Ale wyjazd do Francji otworzył nowe perspektywy, pozostawił po sobie sprzeczne odczucia i wewnętrzny niepokój. Gorące lato sprzyja zakochanym, a zakochani często popełniają mniejsze lub większe pomyłki. Czy Paula zwiąże się z Alanem, Francuzem, który wyraźnie coś do niej czuje? Czy Miriam i Diana odnajdą miłość, o której marzą? A może prawdziwe szczęście jest tuż, tuż, tylko trudno je dostrzec?

"Nieszczerość to nie tylko kłamstwo, również ukrywanie całej lub części prawdy.”

"Czy wiesz, że cię kocham?" to druga cześć serii Piosenki dla Pauli. Po przeczytaniu pierwszej części, pierwsze co zrobiłam, to chwyciłam po drugą i zagłębiłam się w lekturze. Historia Pauli i jej przyjaciół bardzo mnie wciągnęła już od pierwszej części i z drugą było tak samo. 

Nadchodzą wakacje. To dla wszystkich wymarzony czas. W końcu więcej czasu dla siebie i znajomych. Dziewczyna po przygodach we Francji zerwała z Angelem, jednak nadal nie może o nim zapomnieć. W Paryżu poznaje również Francuza - Alana, który jest zainteresowany bliższą znajomością z Paulą. Alan przyjeżdża do Hiszpanii na wakacje i zaprasza Paulę oraz jej przyjaciół na kilka dni do domu jego wujka. 
Paula początkowo ma obawy, jednak za namową przyjaciółek przystaje na tą propozycje. Dni te przepełnione są różnego rodzaju wydarzeniami, zwrotami akcji. Miłość, zdrada, przyjaźń, choroba, zazdrość. Tego w tej książce nie może zabraknąć.

Głównych bohaterów mieliśmy okazję poznać już w pierwszym tomie. To Suguski, Mario, Angel, Katia, Irene i Aleks. W drugim tomie natomiast wątki poszczególnych bohaterów są bardziej rozwinięte. Każda dziewczyna, to osobny wątek w powieści, jednak wszystkie cztery składają się na ten jeden główny - ich przyjaźń.  

Według mnie ta książka jest bardzo prawdziwa. Zawiera bardzo realistyczne zdarzenia, czasem czułam się, jakby to moja historia została opowiedziana w tej książce. Zastanawiałam się jakie decyzje ja podjęłabym, będąc na miejscu dziewczyn. Bardzo lubię takie książki, które skłaniają do przemyśleń. Ta, mogłoby się wydawać wcale taka nie jest, jednak mi dała dużo do myślenia. Co bym zrobiła, gdybym się dowiedziała, że mój chłopak zdradził mnie z najbliższą przyjaciółką?  
Co ciekawego możemy w tej książce zaobserwować? Świetny styl i język autorki. Książkę czyta się błyskawicznie. Wciąga bez reszty, nie można się od niej uwolnić. A na dodatek miejscem akcji jest moja ukochana Hiszpania, którą kiedyś bardzo chciałabym zobaczyć! 

Książka bardzo mi się podobała, jednak pierwsza część była według mnie  trochę bardziej ciekawsza. Może to dlatego, że wtedy miałam po raz pierwszy styczność z tą autorką, jej stylem pisania, poznawałam bohaterów. Druga część jest równie dobra, jednak pod względem fabuły pierwsza część była lepsza.

Już nie mogę się doczekać kiedy będę miała możliwość przeczytania kolejnej, trzeciej części "Piosenek dla Paulii".