Szukaj na tym blogu

02 stycznia 2014

2# Styczniowe zapowiedzi
Witamy w 2014 roku!
Dziś przygotowałyśmy dla was zestawienie książek, które będą mieć swoją premierę w styczniu.
Nie powiem, rozpoczynający się właśnie rok, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie pod względem wydawanych powieści.

Co zatem nas czeka w styczniu?
(Sherry czeka!)

Wampiry z Morganville. Światło dnia
Rachel Caine
Wydawnictwo Amber
Premiera: 2 stycznia

Morganville zmieniło się… w śmiertelną pułapkę dla nieśmiertelnych.

Coś wydarzyło się w Morganville pod nieobecność Claire i jej przyjaciół. Miasto wydaje się bardziej czyste, radosne, ale Claire, Shane, Michael, Jesse i reszta zaraz po przyjeździe są zatrzymani przez policję i brutalnie rozdzieleni. Ludziom wolno pozostać w mieście, za to nieumarli znikają, wywiezieni w nieznanym kierunku…
Coś niedobrego dzieje się również z Shane’em. Cudowny chłopak Claire niepokojąco się zmienia…
Miastem rządzi teraz fundacja Światło Dnia. Obiecuje mieszkańcom coś, o czym zawsze marzyli – przyszłość bez wampirów. To brzmi jak wyzwolenie, lecz prawda jest o wiele bardziej przerażająca. A Claire odkrywa, że musi znaleźć sposób, by uwolnić swoich nieśmiertelnych przyjaciół, zanim dla wampirów z Morganville zapadnie wieczny zmierzch…


Nigdy, przenigdy
Sara Shepard
Wydawnictwo Otwarte
Premiera: 13 styczeń

Niewiele pamiętam ze swojego życia, pozostały zaledwie przebłyski wspomnień. Wiem jedno: nie tak dawno miałam wszystko – wspaniałych przyjaciół, cudownego chłopaka i kochającą rodzinę. Teraz Emma, moja siostra bliźniaczka, zajęła moje miejsce i desperacko próbuje rozwikłać zagadkę mojego zniknięcia. Jednak czuje, że ktoś śledzi każdy jej ruch…

Sara Shepard to autorka bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”. Jej nowe ekscytujące powieści z cyklu „The Lying Game” o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie nakręcono serial telewizyjny pod tym samym tytułem


(Sherry czeka!)

Zabójczyni i Czerwona pustynia
Sarah J. Maas
Wydawnictwo Uroboros
Premiera: 14 styczeń

Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona przez swojego Mistrza, zostaje wysłana na szkolenie daleko na południe, do sessiz suikast – okrytych złą sławą Milczących Zabójców. By wypełnić zadanie, Celaena musi zdobyć list polecający od samego Niemego Mistrza, a nie będzie to łatwe zmuszona będzie stawić czoła nie tylko morderczym przygotowaniom, ale również zabójczemu dla przybysza z dalekiej północy pustynnemu klimatowi.


(Sherry czeka!)

Urodzona o północy
C. C. Hunter
Wydawnictwo: Feeria
Premiera: 15 styczeń

Życie Kylie Galen zdaje się walić w gruzy. Umiera jej ukochana babcia, rzuca ją chłopak, jej rodzice się rozstają, a w dodatku ciągle widuje dziwną postać, której nikt poza nią zdaje się nie zauważać… Pewnego wieczora Kylie Galen ląduje na nieodpowiedniej imprezie z nieodpowiednimi ludźmi i to zmienia jej życie na zawsze. Matka wysyła ją do Wodospadów Cienia – na obóz dla trudnej młodzieży. Sformułowanie „trudna” jednak niezupełnie określa jej współobozowiczów. Okazuje się, że wraz z nią mieszkają tu wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni, czarownice, elfy i inne nastolatki o ponadnaturalnych zdolnościach. Nikt nie wie jednak, jakie umiejętności ma Kylie… Jakby życie nie było wystarczająco skomplikowane, na scenie pojawiają się Derek i Lucas – półelf i wilkołak, którzy zajmują znaczące miejsce w życiu i sercu Kylie.


(Sherry bardzo, bardzo czeka!)

Zabójczy księżyc
N. K. Jemisin
Wydawnictwo Akurat
Premiera: 15 styczeń

W pustynnym mieście-państwie Gujaareh jedynym prawem jest spokój. Porządek utrzymują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami – zbierają sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących w życie wieczne… Nie zważając na to, czy śniący się na to zgadza. Kiedy Ehiru – najsławniejszy z miejskich zbieraczy – otrzymuje zlecenie pobrania snów kobiety, przysłanej do Gujaarehu z misją dyplomatyczną, niespodziewanie dla samego siebie zostaje wciągnięty w spisek, który może doprowadzić do wybuchu niszczącej wojny.

Tak zaczyna się zakrojona na ogromną skalę opowieść o cywilizacji, imperium, wojnie, religii… i królestwie snów. Pierwsza część dwutomowego cyklu, który w zgodnej opinii krytyków i czytelników tchnął nowe życie w nieco już skostniały gatunek fantasy.


(Sherry MUSI mieć tą książkę!)

Badacz Potworów
Rick Yancey
Wydawnictwo Jaguar
Premiera: 15 styczeń

Są to tajemnice, których dotrzymałem. Powierzono mi je, a ja nigdy nie zdradziłem pokładanego we mnie zaufania. Jednakowoż ten, który mi je powierzył, nie żyje już i to od ponad czterdziestu lat. Ten, dzięki któremu poznałem owe tajemnice… Ten, który mnie ocalił… I za którego sprawą ciąży nade mną klątwa.

Tak zaczyna się opowieść Willa Henry’ego, sieroty i asystenta doktora, który pod przykrywką zwykłej pracy oddawał się nietypowej pasji: tropieniu potworów. Wychowany na brudnych ulicach mrocznego, okrytego wieczną mgłą miasta, Will szybko przywykł do pracy w trudnych warunkach. Nocne wezwania, szemrane interesy, dziwne układy z grabarzami – wszystko to mieściło się w zakresie normy. Pewnej nocy na stół w laboratorium trafiło częściowo pożarte ciało młodej kobiety. To wtedy po raz pierwszy Will zobaczył stworzenie zwane antropofagiem, istotę żywiącą się ludzkim mięsem.

Wyglądające jak ucieleśnienie nocnych koszmarów, antropofagi nawet w niewielkiej licznie stanowią śmiertelne zagrożenie. Gdy zaczną się rozmnażać i polować, żadna siła nie będzie w stanie ich powstrzymać. Will i jego mistrz muszą stanąć oko w oko z potworami, w które nie wierzy żaden rozsądnie myślący człowiek.


(Sherry jest ciekawa...)

Poza czasem
Alexandra Monir
Wydawnictwo Jaguar
Premiera: 15 styczeń

Kiedy rodzinę Michele Windsor dotyka tragedia, dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej bogaci i arystokratyczni dziadkowie, których nie poznała nigdy wcześniej. W ich starym, pełnym rodzinnych sekretów domu przy Fifth Avenue, Michele odkrywa największą tajemnicę: dziennik jednej z jej przodkiń, który ma niesamowitą moc: przenosi ją w czasie do 1910 roku, kiedy to został napisany. Tam, na wytwornym balu maskowym, Michele poznaje młodego mężczyznę o intensywnie niebieskich oczach, który przez całe życie nawiedzał ją w snach. Zakochuje się w nim i rozpoczyna romans nie z tego świata.

Michele zaczyna prowadzić podwójne życie, próbując zachować równowagę pomiędzy swoim współczesnym, szkolnym życiem a ucieczkami w przeszłość. Kiedy jednak dokonuje straszliwego odkrycia, musi udać się w podróż w czasie, by uratować chłopaka, którego pokochała i zakończyć poszukiwania, które zdecydują o jej losie.


Play
Javier Ruescas
Wydawnictwo Jaguar
Premiera: 15 styczeń

Dwaj bracia różni jak dzień i noc. Jeden wielki przekręt.

Aaron i Leo wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. Aaron jest wrażliwy i zamknięty w sobie. Leo marzy o byciu gwiazdą. Aaron ma złamane serce. Leo walczy z całym światem. Aaron fantastycznie śpiewa, komponuje i nagrywa piosenki, nie ma jednak odwagi dzielić się nimi ze światem. Leo zrobi dosłownie wszystko, by tylko zaistnieć w show biznesie.

Kiedy Leo odkrywa nagrania brata, wpada na szalony pomysł, którym nie ma zamiaru dzielić się z Aaronem. Równanie jest proste: świetny głos Aarona + rewelacyjny wygląd Leo = wielka popularność.

Już niebawem nakręcony chałupniczą metodą teledysk z Leo w roli głównej podbija You Tube.

Gdy Aaron, wciąż przeżywający utratę ukochanej Dalili odkrywa, co zrobił jego brat, nie jest zachwycony. Dość szybko jednak daje się przekonać do udziału w przekręcie, który, być może, pozwoli mu odzyskać uczucie dziewczyny.


(Sherry chyba uschnie, jeśli wydawnictwo po raz kolejny przełoży premierę...)

Lek na śmierć
James Dashner
Wydawnictwo Papierowy Księżyc
Premiera: 15 styczeń

„Lek na śmierć” to długo wyczekiwany finał bestsellerowej trylogii Jamesa Dashnera „Więzień Labiryntu”. Przed tobą jeszcze więcej fałszywych tropów, przygód, niebezpieczeństw i maksymalnej dawki adrenaliny. Czy poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania czy będziesz miał ich jeszcze więcej?

Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zebrali w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę.
DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej, niż przypuszczają. I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ.

Czas kłamstw już się skończył. Ale prawda jest bardziej niebezpieczna, niż Thomas kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić. Czy ktokolwiek przetrwa poszukiwania leku na śmierć?


Magia złota
Tamora Pierce
Wydawnictwo Jaguar
Premiera: 15 styczeń

Becca Cooper nie jest już szczenięciem – jest jednym z psów, pełnoprawnym członkiem Gwardii. Jej zadaniem jest strzec porządku w Corus. Jednak obowiązki psów nie ograniczają się tylko do patrolowania ulic. Nieoczekiwanie problemem stają się nie przestępcy, ale fałszywe monety, które zalewają miasto.

Becca i Goodwin wyruszają do Coynn, portowego miasta, skąd pochodzi fałszywe złoto. Tak, wśród szulerów, łajdaków i handlarzy, spotykają czarującego Dale’a Rowana, mężczyznę zdolnego zawrócić w głowie każdej kobiecie. Choć Becca nie jest odporna na urok Rowana, nie pozwoli, by uczucia przeszkodziły jej w wykonaniu zadania.


Demon luster
Martyna Raduchowska
Wydawnictwo Fabryka Słów
Premiera: 17 styczeń

Jak pech to pech, w takich stanach nawet niebyt wyciąga ramiona.
Ida jest szamanką od umarlaków, a więc kimś pomiędzy medium a banshee. Nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale z chwilą, w której doznaje wizji, staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty.
W ciągu ostatniego roku nad wyraz często przekonywała się, jak kłopotliwe jest posiadanie szóstego zmysłu.
Teraz pora zmierzyć się z Kusicielem, znanym jako Demon Luster.


Przypływ
Daniela Sacerdoti
Wydawnictwo Dreams
Premiera: 24 styczeń

Sara Midnight nie jest zwyczajną nastolatką. To łowczyni demonów, która znalazła się w samym środku krwawej wojny. Osierocona w wieku szesnastu lat zmuszona jest nauczyć się śmiercionośnej profesji swojego rodu. Hary Midnight, który zaoferował pomoc jako daleki kuzyn nie jest tym, za kogo się podaje. To Sean Hannay. Chłopak z czasem staje się jej najlepszym przyjacielem i w mgnieniu oka życie Sary zmienia się nie do poznania.

Walka trwa. Sean i Sara wygrali pierwszą bitwę, lecz wojna szaleje i demony stają się coraz silniejsze. Dziewczyna pragnie się dowiedzieć, kto jest jej wrogiem, nim świat pogrąży się w chaosie. Misja doprowadza ją do posiadłości od pokoleń należącej do rodziny. Midnight Hall na wyspie Islay skrywa mroczne sekrety przodków oraz władcy demonów, który poprzysiągł zniszczyć Sarę.

Kiedy wokół niej zaczyna wirować nowy świat, dziewczyna musi uporać się z niełatwą przeszłością Midnightów i ich dziedzictwem, aby przebić się przez falę demonów i dotrzeć do ich władcy.


Krucjata
Philippa Gregory
Wydawnictwo Literacki Egmont
Premiera: 29 styczeń

Z Europy do Ziemi Świętej wyrusza dziecięca krucjata prowadzona przez charyzmatycznego przywódcę. Luca Vero, członek tajnej organizacji o nazwie Zakon Ciemności, której zadaniem jest szukanie znaków zwiastujących nadejście końca świata, musi sprawdzić, czy wyprawa ma szanse powodzenia. W dochodzeniu pomagają mu przyjaciel Freize oraz dwie odważne dziewczyny – Izolda i Iszraq.


Tak wygląda szczęście
Jennifer E. Smith
Wydawnictwo Bukowy Las
Premiera: 31 styczeń

Graham Larkin oraz Ellie O’Neill poznają się – choć tylko wirtualnie – gdy Graham przypadkowo wysyła do Ellie dwa e-maile w sprawie swojej domowej świnki, Wilbura. Dwoje siedemnastolatków nawiązuje internetową znajomość, mimo że mieszkają na dwóch krańcach kraju i nawet nie znają swoich imion. W błyskotliwej korespondencji dzielą się szczegółami ze swojego życia, lecz nie mówią sobie wszystkiego. Graham nie wie o tajemnicy ukrytej w drzewie genealogicznym Ellie, a ona jest nieświadoma życia Grahama w świetle reflektorów. Splot okoliczności sprawia, że ich znajomość przenosi się z sieci do rzeczywistości. Lecz czy ludzie z tak różnych światów mogą być razem?

A która książka zwróciła waszą uwagę?


19 komentarzy:

 1. Ale super zapowiedzi. Mam ochotę na ,Urodzona o północy' , ,Poza czasem' oraz ,Play'.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo książek zwróciło moją uwagę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy miesiąc się zapowiada. Czekam na "Poza czasem"

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiły mnie "Badacz potworów" i "Play". Koniec "Wampirów z Morganville"? Stanęłam na czwartym tomie, ale gdy znajdę więcej wolnego czasu, chciałabym przeczytać resztę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego wszystkiego zainteresowało mnie jedynie "Badacz Potworów" :)
  Pozdrawiam!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ze wszystkich zapowiedzi zainteresowała mnie Krucjata Gregory ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już myślałam, że żadna z tych książek mnie nie zainteresuje, aż natrafiłam na "Krucjatę". O, to jest pozycja, którą po prostu muszę przeczytać. :) Ale najlepiej w wersji elektronicznej, bo książki jakoś nie zamierzam mieć u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojej, tyle czasu czekałam na tłumaczenie "The Lying Game"! Ale "Nigdy, przenigdy"? Niektóre tytuły są beznadziejnie tłumaczone.

  OdpowiedzUsuń
 9. Och wiele tych książek jest w moim kręgu zainteresowań ;)
  http://ujrzec-slowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele z wymienionych powieści mnie interesuje. Cóż, tylko czekać :P

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 'Badacz potworów' to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Zabójczy księżyc" mam otrzymać do recenzji, a tak to czekam na "Poza czasem" i "Nigdy przenigdy" :) + 15 innymi z listy premier na styczeń :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawie się zapowiada ten nasz styczeń książkowy ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Skąd Sherry weźmie tyle kasy w styczniu na te wszystkie książki XD
  Ale co poradzić ja też czekam i przeliczam ile mi na koncie groszy zostanie :P
  Ja czekam na "Przypływ" dosłownie i w przenośni, bo nawet zaciekawiła mnie pierwsza część i poprosiłam o drugą do recenzji ;) Poza tym ciekawi mnie "Tak wygląda szczęście", bo trochę kojarzy mi się z "Ostatnią spowiedzią" którą uwielbiam. Choć myślę, że nie przebije ;) Co wiecej? Na pewno kupię "magię złota" bo mam pierwszy tom i ciekawi mnie "Zabójczy księżyc". Patka bardzo, bardzo czeka na recenzję Sherry :P

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sherry jeszcze nie wie i to ją przeraża! :( Natomiast Sherry wie na pewno, że jeśli "Lek na śmierć" ujrzy światło dzienne to z pewnością trafi w jej łapki. Również "Badacz potworów" ma wielkie szanse na kupienie przez Sherry. Niestety Sherry po Świętach jest w dołku finansowym, także o resztę książek będzie się modlić, żeby trafiły do biblioteki. :(
   Sherry także pozdrawia! :)

   Usuń
 15. Z niecierpliwością czekam na "Zabójczy księżyc" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Poza czasem mnie zaciekawiło. Dawno nie czytałam książek tego typu.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY