Szukaj na tym blogu

12 września 2013

Anna Golędzinowska - "Ocalona z piekła"


Autor: Ania Golędzinowska
Tytuł: „Ocalona z piekła”
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2011
Ilość stron: 307
Ocena: 9/10


Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi.
Ania Golędzinowska (ur. 1982) przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki... Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Trafiła do nieba, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks... Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko oprócz szczęścia.
Dziś mieszka w Medjugorie, spotyka się z młodymi ludźmi na całym świecie i opowiada im „całą prawdę o Ani, która wreszcie odnalazła swoje miejsce i wielką MIŁOŚĆ”.

Położyłam się na trawie, tam, na szczycie góry. Miałam ze sobą tylko plecak. Zamknęłam oczy i zaczęłam odpoczywać, myśleć. Czułam wielki pokój, który mnie odradzał, przywracał mnie światu. Słyszałam wewnętrzny głos... Głos, który zachęcał mnie, abym przebaczyła wszystkim... Moim „wujkom” i wszystkim tym, którzy wyrządzili mi krzywdę. Czułam wielką harmonię ze światem. Kiedy człowiek odczuwa coś takiego, rozumie, że przebaczenie nie jest wyborem, jest jedyną możliwością.
Moje usta otworzyły się i wydobył się z nich głos, który mówił: „Wybaczam wam...”, a na mojej twarzy pojawił się wielki uśmiech.

Historia opowiedziana w książce wydarzyła się naprawdę, z niedowierzaniem czytałam kolejne jej rozdziały. To przez co przeszła ta dziewczyna wywołuje ogromne emocje. Ktoś kto patrzy na to z boku może pomyśleć „przecież sama się w to wpakowała” ale to nieprawda. Każdy z nas popełnia błędy, ona też miała do tego prawo, a to że tyle przeżyła to wina tego jak traktowali ją inni. Bardzo szybko musiała dorosnąć i sama za siebie odpowiadać. Bez wsparcia matki i z powodu śmierci ojca nie mogła cieszyć się spokojnym dzieciństwem. Wpadła w złe towarzystwo, a to pociągnęło za sobą łańcuch ciężkich przeżyć.

Pragnąc spełniać swoje marzenia 17-letnia Ania wyjechała do Włoch, by tam robić karierę, jednak została oszukana. Zamknięta z innymi dziewczynami została pozbawiona paszportu, by uniemożliwić ucieczkę. Musiała pracować w klubie nocnym i tam zabawiać klientów. Zbyt szybko zaufała jednemu z nich a on brutalnie ją zgwałcił i pobił. Dziewczynie jednak udało w końcu wyrwać się stamtąd, jednak to nie był koniec jej cierpień i bolesnych przeżyć. By wyjść na prostą musiała wiele razy wjechać w bardzo ostre zakręty. Jej determinacja i silna wola pozwoliły jej osiągnąć sukces.


Bardzo często wracam myślami do tej książki, wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jest przestrogą dla wielu młodych dziewczyn, pragnących za wszelką cenę zrobić karierę. Polecam ją przede wszystkim takim nastolatkom. To niesamowita historia, która pozostawia po sobie ślad. Jeśli ktoś lubi historie oparte na faktach, ta książka jest zdecydowanie dla niego. Niesamowita i pełna emocji. Książka z pewnością uczy pokory nad własnym życiem.

11 komentarzy:

 1. Bardzo bym chciała poznać tę książkę. Widziałam wywiad z autorką w telewizji, która po części odkryła swoją historię z koszmarnego życia, jakie doświadczyła we Włoszech i nie tylko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki pisane przez życie. Po Twojej opinii widzę, że jest to jedna z tych bardziej wstrząsających, ale potrzebna jest taka lektura ku przestrodze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię historie prawdziwe, ale czytam je rzadko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na mnie książka nie wywarła zbyt pozytywnego wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę u siebie w domu, ale nigdy jakoś nie pomyślałam o tym, aby ją przeczytać. Może jednak zrobię to, kiedy będę miała więcej czasu :D

  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To może być naprawdę dobra książka, z chęcią się z nią zapoznam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałam ją przeczytać odkąd polecili ją nam na spotkaniu do bierzmowania. Teraz jeszcze twoja wysoka nota, na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo jestem jej ciekawa ):pozdrawiam ;0

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY