poniedziałek, 2 września 2013

30-day Book Challenge: Day 2


A dziś, w ten cudowny, wrześniowy dzień, przybywamy z notką "Day 2", akcji "30-day Book Challenge". Tym razem tematem są książki, które przeczytałyśmy więcej niż trzy razy.

"A book that you've read more than 3 times"

Gosiek

I po raz kolejny nie miałam probemu z wyborem książki do tego wyzwania. Poszło mi to gładko.
"Jesienna Miłość" autorstwa Nicholasa Sparksa to jedna z moich ulubionych książek tego autora. To jej recenzja jako pierwsza pojawiła się na tym blogu, to od niej zaczęłam przygodę z tym autorem. Zdecydowanie jedna z najlepszych jego książek. Płakałam przy niej jak bóbr i bardzo chętnie do niej wracam kiedy tylko mam czas i najdzie mnie ochota. 

FosiekDo tej pory nie potrafię zapomnieć o tej książce, ma w sobie to coś, co powoduje, że często do niej wracam. Mimo iż przeczytałam ją bardzo dawno temu, to zawsze chętnie wczytuję się na nowo w przedstawioną w niej historię. Dla zainteresowanych: "Własny pokój". Gorąco polecam.


Sherry


Oczywiście, jak zwykle miałam problem z wyborem książki. Zwłaszcza, że niemal wszystkie powieści, które posiadam na swojej półce przeczytałam więcej niż raz. Ale w końcu postanowiłam (po raz kolejny) postawić na swojego ulubieńca - Ricka Riordana. Stąd właśnie "Złodziej pioruna" czyli pierwsza część absolutnie boskiej serii: "Percy Jackson i bogowie Olimpijscy". Pozycja ta, jak możecie się domyślać jest jedną z moich ulubionych i powracam do niej średnio co cztery miesiące. Idealnie nadaje się nad zrelaksowanie, czy poprawienie nastroju. Jeśli do tej pory nie mieliście z nią styczności, to pozostaje mi ją wam tylko polecić. Dla zainteresowanych, pełna recenzja tutaj.