Szukaj na tym blogu

30 września 2013

1# Październikowe zapowiedzi



Witajcie kochani!
Postanowiliśmy zorganizować dla Was zapowiedzi książek wydawanych w kolejnych miesiącach. Notki z zapowiedziami będą pojawiały się ostatniego dnia każdego miesiąca i przedstawiały po kilka(naście) książek, które przypadły nam do gustu i według nas będą strzałem w dziesiątkę.

Mam nadzieję, że zapowiedzi te będą cieszyły się dużą popularnością i będziecie dzielić się z nami w komentarzach przemyśleniami dotyczącymi danej książki. Co Wy o niej myślicie, czy chętnie byście ją przeczytali, czy może jednak wolicie trzymać się od niej z daleka. 

Zatem nie przedłużając, przejdźmy do sedna sprawy. Dziś pokażę Wam kilka pozycji książkowych, które mają mieć swoją premierę w październiku i których wypatruję najbardziej. 



Autor: Matthew Quick
Tytuł: Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 21 października 2013


Witajcie w Bellmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić – odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Bellmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę…


Autor: Gina Damico
Tytuł: Croak
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania:  31 październik 2013

Lex ma 16 lat i sporo ostatnio nabroiła. Bezsilni rodzice wysyłają ją na wakacje do wujka na wieś. Lex nie jest zachwycona wizją spędzenia lata na farmie. Okazuje się jednak, że wujek nie jest tylko zwykłym farmerem, lecz mrocznym żniwiarzem.


Autor: Abigail Gibbs
Tytuł: Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem. 
Wydawnictwo: Muza
Data wydania:  23 październik 2013


Przypadkowe spotkanie na Trafalgar Square odmienia życie Violet Lee, ukazując jej świat, którego nawet sobie nie wyobrażała: istniejące poza czasem miejsce, w którym elegancja, bogactwo, wspaniałe dwory i wytworne przyjęcia są znamionami dekadencji, w jakiej żyją jego mieszkańcy. Za tym przepychem kryje się mrok, którego ucieleśnieniem jest charyzmatyczny i śmiertelnie groźny Kaspar Varn. Violet połączy z Kasparem niebezpieczna namiętność, za którą obydwoje będą musieli zapłacić wysoką cenę…



Autor: Beth Revis
Tytuł: Milion słońc. 
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania:  23 październik 2013


Drugi tom bestsellerowej powieści Beth Revis „W otchłani”.

Na statku zapanowała radość z powodu obalenia dyktatury dotychczas kierujących misją. Nie trwała ona jednak długo. Zwycięzcy przekonują się, że sprawowanie władzy nad kilkoma tysiącami ludzi uwięzionych wewnątrz stalowych ścian nie jest prostym zadaniem. Po pełnych napięcia chwilach misja zdaje się zdążać ku końcowi. Jednak odnaleziony tajemniczy dziennik podróży znów postawi Amy i Starszego przed trudnym dylematem. Czy uda im się postawić stopę na upragnionym lądzie?

Autor: Jenifer Echols



Tytuł: Odlot 
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania:  23 październik 2013


Leah zawsze marzyła o tym żeby latać. Mieszkając z matką, którą bardziej niż wychowywanie córki interesowali mężczyźni, dziewczyna oszczędzała każdego dolara, by tylko spełnić swoje marzenie. Teraz, w wieku siedemnastu lat, jest już wystarczająco dobra, by pracować dla pana Halla i pilotować niewielkie, ciągnące za sobą bannery, samoloty. Jednak szczęście Leah nie trwa długo.

Pan Hall umiera i zostawia biznes w rękach dwóch synów – powszechnie lubianego Aleca i uzależnionego od adrenaliny Graysona. Dziewczyna nie ma ochoty stać się częścią wojny, którą toczą ze sobą bracia, nie ma jednak wyjścia. Grayson, w którym Leah od lat potajemnie się podkochuje, poznał jej tajemnicę i wykorzystuje ją, by zmusić dziewczynę do współpracy.



Autor: Cathryn Constable
Tytuł: Wilcza księżniczka
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania:  11 październik 2013


Osierocona i samotna Sophie marzy o tym, by być kimś wyjątkowym, ale nawet w najśmielszych snach nie wyobraża sobie tego, co ją spotka…

Podczas szkolnej wycieczki do Rosji Sophie wraz z dwiema przyjaciółkami zostaje porzucona w pociągu. Z opresji ratuje dziewczęta olśniewająca księżniczka Anna Wołkońska, która zabiera je do swego Pałacu Zimowego i mami opowieściami o zagubionych brylantach i tragicznej przeszłości. Gdy jednak zapada noc i pod pałac podchodzą wilki, Sophie odkrywa w zrujnowanym, pełnym tajemnic pałacu coś więcej niż świat ze swoich marzeń…

Autor: John Green
Tytuł: Szukając Alaski
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania:  9 październik 2013


Porównywany z przełomowym "Buszującym w zbożu" J.D. Salingera literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach. Zbuntowanych, szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie.
Niezapomniana opowieść o odkrywającym życie Milesie zakochanym w szalonej, zbuntowanej Alasce, dzięki której odnalazł Wielkie Być Może – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości




Autor: Wera Gorczyńska
Tytuł: Dlaczego nie poczekałaś?
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania:  15 październik 2013


Odważna i pełna życiowej prawdy opowieść o tęsknocie za miłością i o więzi silniejszej niż śmierć.Matka i córka. Dwa światy. Dwie drogi. Jedno życie. Córka uciekła z domu, kiedy miała szesnaście lat. Nienawidziła swojej matki, nigdy jej nie rozumiała. Postanowiła sama poradzić sobie w życiu. Jaką cenę musiała za to zapłacić? Porządkując rodzinny dom po śmierci matki znajduje jej pamiętniki. Czyta i odkrywa zupełnie nieznaną sobie dziewczynę, potem kobietę. Nie wie jeszcze, że życie przygotowuje dla niej kolejne wyzwania, na które nie jest przygotowana. Czy będzie umiała lepiej niż matka przeżyć swoje życie?

Autor: Chevy Stevens
Tytuł: Nigdy nie wiadomo
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania:  9 październik 2013


Adoptowana Sara chciała poznać prawdziwych rodziców. Myślała, że jest gotowa , żeby poznać prawdę.
Ale na pewne pytania lepiej nie szukać odpowiedzi.
Po miesiącach poszukiwań Sarze udaje się odnaleźć swoją biologiczną matkę, ale napotyka z jej strony mur niechęci i odrzucenia. Dziewczyna odkrywa przerażającą prawdę: tylko jej matce udało się uciec mordercy polującemu od dziesięcioleci na kobiety biwakujące na polach kempingowych. Sara szybko zdaje sobie sprawę, że jedyną rzeczą gorszą od poznania prawdy o ojcu jest to, że on dowie się o jej istnieniu.
A jeśli mordercze skłonności można odziedziczyć?
Nigdy nie wiadomo to złożony i frapujący portret kobiety usiłującej zrozumieć samą siebie, swoje korzenie i swoją rodzinę. Jeśli tylko, rzecz jasna, uda jej się przeżyć...





Autor: Rick Riordan
Tytuł: Dom Hadesa
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania:  30 październik 2013


HAZEL STOI NA ROZDROŻU. Ona i cała załoga Argo II mogą powrócić do domu z posągiem Ateny Partenos i zapobiec wojnie między Obozem Herosów i Obozem Jupiter. Mogą też kontynuować wyprawę do Domu Hadesa, gdzie mają nadzieję otworzyć Wrota Śmierci, uwolnić Percy’ego i Annabeth z Tartaru i udaremnić potworom odradzanie się w świecie śmiertelników. Bez względu, jaką decyzję podejmą, muszą się spieszyć, bo czas ucieka. Gaja, krwiożercza Matka Ziemia, wyznaczyła 1 sierpnia na swój powrót do władzy.

ANNABETH I PERCY SĄ W ROZPACZLIWYM POŁOŻENIU. Jak przejdą przez cały Tartar? Głodni, spragnieni i obolali, wloką się w mroku przez trujące pustkowia, gdzie napotykają wciąż nowe potworności. Nie wiedzą, jak odnaleźć Wrota Śmierci, wiedzą tylko, że po stronie Tartaru strzeże ich legion najpotężniejszych potworów Gai. Sami, we dwoje, nie zdołają ich pokonać.

Mimo tych strasznych, mrożących krew w żyłach okoliczności Hazel, Annabeth, Percy i reszta półbogów z Przepowiedni Siedmiorga są przekonani, że mają tylko jedno wyjście: porwać się na to, co wydaje się niemożliwe. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich, których kochają. Nawet jeśli miłość okaże się najbardziej ryzykownym z wyborów.

Przyłącz się do półbogów stojących przed największym wyzwaniem w swoim życiu.





Autor: Kai Meyer
Tytuł: Przebudzenie Arkadii
Wydawnictwo: Media Rodzinna
Data wydania:  23 październik 2013


Gdy zbuntowana Rosa ucieka z Nowego Jorku, by zamieszkać z ciotką na Sycylii, trafia prosto do mrocznego świata mafii, korupcji i wielowiekowej walki starych sycylijskich rodów. Przypadkiem spotyka tajemniczego, przystojnego Alessadra, który ją nieodparcie pociąga, choć jego postać niesie niebezpieczeństwo dla Rosy i jej rodziny. W centrum wydarzeń tkwi pradawna legenda o Arkadii, której mieszkańcy potrafili zmieniać się w zwierzęta. Rosa musi rozwiązać tajemnicę z przeszłości, zanim rozpęta się zło…



25 komentarzy:

 1. Najbardziej marzę o książce ,,Odlot'', gdyż twórczość tej autorki szalenie przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nigdy nie wiadomo", "Dlaczego nie poczekałaś" te tytuły bardzo mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi spodobały się ,,Niezbędnik Obserwatorów Gwiazd" i ,,Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem". Ta pierwsza zainteresowała mnie, bo czytałam już książkę tego autora pt.,,Poradnik Pozytywnego Myślenia", a ta druga po opisie i okładce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na Wilczą księżniczkę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukając Alaski i Wilcza księżniczka to pozycje, które mnie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja mam ochotę na Przebudzenie Arkadii, intrygujący opis i sam tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książek coraz więcej, a czasu coraz mniej ;(

  OdpowiedzUsuń
 8. "Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem." i "Przebudzenie Arkadii" wydają się mnie ciekawe. Szkoda tylko, że szkoła się zaczęła i mam dużo nauki. :|

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach, z niecierpliwością czekam na "Przebudzenie Arkadii" i "Dom Hadesa". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo! Widzę, że znalazłam bratnią duszę! :)
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
 10. Ja czekam na ''Milion Słońc''. Pierwszy tom był nawet niezły, więc drugi może też być interesujący :)
  Pozdrawiam!

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Przeglądałam w sumie od niechcenia, a tutaj coś o czym zapomniałam poprawiło mi humor. "Milion słońc" w końcu!!! Cóż muszę w końcu zacząć czytać Riordana, bo kolejny tom już wychodzi, a ja dopiero zaczynam. Coś, co jeszcze przykuwa uwagę to "Szukając Alaski". Może sięgnęłabym po tę pozycję, ale na wszystkich blogach już są recenzje. Z resztą ogromny szum wokół tej książki... W ogóle nie podoba mi się pomysł, że blogerki dostają do recenzji egzemplarze przedpremierowe. Uważam, że do chwili pojawienia się na półce w księgarni powinna to być ogromna tajemnica znana tylko autorowi i paru innym osobom. To powinno być strzeżone jak akta. I miliony osób mają się cieszyć, wzruszać, ryczeć itp. w tej samej chwili!
  Oj, trochę się rozpisałam. ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozpisuj się tak częściej kochana ^^ Lubię czytać twoje komentarze ^^ I całkowicie cię popieram.
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
  2. Również Cię popieram imienniczko, niestety świat nie jest fair i pewnie nigdy nie będzie, ja już się pogodziłam z tym, że niektórzy książkę przeczytają dużo wcześniej ode mnie, czy innych normalnych czytelników. Swoją drogą na brodę Merlina, jaka dyskusja się wywiązała. xD
   Pozdrawiam. :D

   Usuń
  3. Ja myślę, że najlepiej by było gdyby ktoś z wydawnictwa zrecenzował i tym samym polecił, a nie od razu recenzentom blogsfery dawać. :) Reklama na stronie wydawnictwa i innych portalach w zupełności by wystarczyła. :)
   Pozdrawiam!
   Sherry

   Usuń
  4. Zgadzam się z Tobą w zupełności. Osobiście się o tym przekonałam na Targach Książki w Katowicach, gdzie pani z wydawnictwa tak fantastycznie opisała mi książkę- bez spoilerów- że słuchało się jej z rozdziawioną buzią.
   Buziaki, Ola. :)

   Usuń
  5. Jeeej <3 Jak miło, że ktoś myśli tak samo. :) Ja też uważam, że recenzje wydawnictw wystarczyłyby. Przecież tam są do tego specjalne osoby. Tak naprawdę to odbierają im pracę. Z resztą te recenzje są świetne zawsze. To nie są amatorzy! Taka pani z wydawnictwa, która tak opisuje to skarb. Chętnie bym posłuchała jej opisu. Teraz nabrałam ochoty na moje krakowskie Targi. :)

   Usuń
 12. Chętnie przeczytam "Wilczą Księżniczkę", "Dom Hadesa" oraz "Croak'a" :), czekam na wydanie !
  Serdeczne pozdrowienia i buziaki, Ola.
  Postanowiłam założyć własnego bloga, wpadnijcie, gorąco zapraszam. :)
  arenaksiazek.blogspot.com
  P.S. Piękny wygląd bloga, taki przejrzysty, schludny. :))+ dodaję do obserwujących.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pare pozycji brzmi dosc ciekawie, ale wstrzymam sie do pierwszych recek :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekam na Wilczą Księżniczkę, Dom Hadesa, Szukając Alaski i Milion Słońc (tylko najpierw dorwę pierwszą!)

  OdpowiedzUsuń
 15. Riordan oczywiście wyczekiwany, bo to jest mistrz ;) Zakochałam się w okładce "Nigdy nie wiadomo" *_* Chętnie przeczytałabym "Dlaczego nie poczekałaś" - to może być świetna książka pod względem psychologicznym. No i strasznie mnie zaciekawiłyście książką "Croak" - to mi przypomina klimaty mojego ulubionego serialu Supernatural, więc... chcę ;d

  OdpowiedzUsuń
 16. Trudno się zdecydować, więc wybieram wszystkie :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Kilku z wymienionych zapowiedzi, również nie mogę się doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekam na "Dlaczego nie poczekałaś" i "Nigdy nie wiadomo" :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zainteresowało mnie: "Dlaczego nie poczekałaś?". Ciekawe czy w końcu wydadzą te "Milion słońc" :D

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY