Szukaj na tym blogu

22 sierpnia 2013

Cassie Harte - "Pokochaj mnie mamo"

Autor: Cassie Harte
Tytuł: „Pokochaj mnie mamo”
Wydawnictwo: Hachette
Data wydania: 2009 r.
Ilość stron: 308
Ocena: 8/10


Cassie przez całe dzieciństwo nigdy nie czuła się bezpieczna, nikt się o nią nie troszczył. Gdy szukała wsparcia u mamy, nie mogła na nią liczyć. Jej bezbronność została wykorzystana przez bliskiego jej człowieka, który zaczął molestować ją seksualnie. W dorosłym życiu Cassie przez długi czas nie potrafiła uporać się z przeszłością. Jednak dzięki ogromnej sile charakteru przezwyciężyła traumę i rozpoczęła normalne życie.


„Od kiedy sięgam pamięcią, nieustannie czułam się samotna. Od zawsze wiedziałam, że jestem jakaś inna i że to przeze mnie dochodzi do konfliktów w mojej rodzinie. Zdawałam sobie z tego sprawę, bo każdego dnia mi o tym przypominano.”


„Pokochaj mnie mamo” to poruszająca historia dziewczynki, która rozpaczliwie czeka na miłość wyrodnej matki!


To kolejna z książek pisanych przez życie. Szokujące jest to, jak wielką krzywdę potrafi wyrządzić człowiek człowiekowi. Cassie to mała dziewczynka, która jest krzywdzona przez matkę, podczas gdy reszta rodzeństwa ma wszystko czego pragnie, ona musi zadowalać się tym co akurat zostanie. Matka na każdym kroku udowadnia, że nic dla niej nie znaczy. Bezbronna dziewczynka może tylko przyjmować wymierzone w nią policzki i słuchać jaka jest okropna. Nocami płacze i szuka w sobie winy.

Dziewczynka ma trudne dzieciństwo, do pewnego momentu ubarwiał je jej ojciec chrzestny, jednak okazuje się, że i on ma wobec niej okrutne plany. Wykorzystuje dziewczynkę seksualnie, a ona czuje wstręt i obrzydzenie do tego potwora. Przez nikogo nie kochana traci resztki wiary w siebie.

Książka opowiada o tym, jak traktowanie innych wpływa na człowieka. Dziecko potrzebowało tylko miłości matki, jednak nie otrzymała jej. Pozbawiona zainteresowania ze strony innych podąża samotnie przez życie. To jak traktowała ją matka odbija się na jej przyszłości.


Jako dorosła kobieta długo nie potrafi otworzyć się na świat, przeszłość ciągle czai się za jej plecami, jednak wsparcie innych może zdziałać cuda.

Bardzo spodobała mi się ta książka, choć opisuje niezmiernie smutną historię, która nie powinna nikomu się przydarzyć. Jednak ludzkość coraz bardziej pozbawiona jest empatii.

Czytając tę książkę niejedna łza popłynęła z moich oczu, ponieważ przedstawia ona bardzo poruszającą historię. Polecam ją wszystkim, którzy lubią powieści pisane przez życie, gwarantuję, że ta historia długo pozostanie w Waszej pamięci.Okładka książki przedstawia małą dziewczynę ze smutnymi oczyma, patrzącymi przed siebie. Już na pierwszy rzut oka wywołuje zainteresowanie. Mnie bezgranicznie ujęła.

14 komentarzy:

 1. Ostatnio jakoś nie miałam okazji czytać książek opartych na faktach, ale chętnie to zmienię. Właśnie tego typu powieści wywołują u mnie najwięcej emocji. O tych, z którymi do tej pory się zaznajomiłam, ciągle pamiętam, bo tego raczej zapomnieć się nie da. Z każdą przeczytaną pozycją zaczynam coraz bardziej doceniać swoje życia.
  Jeśli uda się, to napewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Emocjonujące ksiązki są zdecydowanie dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książi coraz bardziej mi się podobają. Strasznie się przy nich wzruszam, to fakt. W dodatku jak pomyślę że te historie zdarzyły się naprawdę to ściska mi się serce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ją swoich zbiorach,niedawno pożyczyłam ją koleżance. Przeczytałam wiele,wiele książek ,przy wielu płakałam,ale przy tej chyba najbardziej. Co najmniej przez połowę stron płakałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam książki z tej tematyki. Myślę, że Twoja recenzja przyciągnęła mnie na tyle, żeby spróbować tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poruszająca seria, od czasu do czasu lubię czytywać takie historie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj, nominowałam Was do zbawy blogowej Cośtam Cośtam Ełord, zapraszam do mnie, gdzie dowiecie się więcej...: http://blog-goszki.blogspot.com/2013/08/costam-costam-eord.html
  Gratuluję. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam, straszna była pod względem opisywanych zdarzeń, ale niestety, prawdziwa...

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzadko sięgam po takie książki, bo nie często mam okazję dostać w swoje ręce podobne tytuły. Pokochaj mnie mam wygląda interesująco, może kiedyś będę miała okazję zapoznac się z tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie sięgam po takie książki, więc i tę sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Taaak, to jest coś, z czym trzeba się zapoznać...

  OdpowiedzUsuń
 12. Smutne, dlatego w moim guście :]
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię takie autentyczne historie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Książkę mam na półce, jednak na razie nie mam na nią ochoty. Nie mniej kiedyś ją przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY