Szukaj na tym blogu

20 lipca 2013

Ilona Felicjańska - "Cała prawda o..."Autor: Ilona Felicjańska
Tytuł: Cała prawda o...”
Wydawnictwo: HARLEQUIN
Data wydania: 2013
Ilość stron: 320
Ocena: 8/10Ilona Felicjańska – Modelka, gwiazda pokazów pret-a-porter i haute couture w Polsce i na świecie. Założycielka fundacji, matka, żona, celebrytka – w niezwykle szczerej rozmowie z Anetą Pondo.

Cała prawda o...
…o tym, jak dziewczyna z kompleksami i trudnym życiem rodzinnym z dnia na dzień zostaje Wicemiss Polski, a wkrótce najbardziej znaną polską modelką;
…o tym, co czuje młoda dziewczyna, która wychowywała się w domu krytym strzechą, gdy dostrzega ją świat. Japonia, Rosja, Francja, Niemcy – to tylko niektóre z miejsc, gdzie była i pracowała.


Cała prawda o...
…życiu jak w bajce, aż do momentu, w którym kieliszek wina przestał być jedynie dodatkiem do kolacji, a stał się ucieczką od problemów;
...czasie, gdy wszystkie media mówiły o jej uzależnieniu, a ona przez swoją szczerość straciła wielu znajomych.

Cała prawda o...
...małżeństwie, które miało być szczęśliwe, a okazało się kolejną pułapką;
…prawdziwym życiu celebryty, związkach, przyjaźniach i nienawiści w show-biznesie.


Ilona Felicjańska: Cała prawda o...
...czyli podsumowanie czterdziestu lat życia kobiety pojawiającej się na pierwszych stronach gazet – modelki, która po latach sukcesów popełniła błąd zmieniający wszystko.


„Cała prawda o...” to książka, która bardzo mnie zaskoczyła. To historia kobiety, która swoim hartem ducha i niesamowitą siłą potrafi znosić przeciwności losu i mimo wielu przeszkód ciągle się uśmiecha.

 To zadziwiające, że tak mało osób zauważa to co robimy dobrego, natomiast wystarczy jedno potknięcie, by przekreślić człowieka. To właśnie musiała przeżyć Ilona Felicjańska, założycielka fundacji Niezapominajka, która pomogła bardzo wielu chorym dzieciom. Jednak, by poradzić sobie z problemami, kobieta sięgnęła po alkohol i to doprowadziło jej karierę do ruiny, nagle zapomniano o tym jak wiele dobrego zrobiła. Ona jednak pokazała, że nie poddaje się tak łatwo i walczy o swoje życie na nowo.

Czytając tę książkę wielokrotnie miałam gęsią skórkę, kiedy modelka opowiadała o chorych dzieciach, którym udało jej się pomóc, o swoich przeżyciach, tych dobrych i tych złych.

Kobieta rozmawiając z dziennikarką wykazała się ogromną szczerością, odkryła swoje słabości, jednocześnie pokazując, że nie podda się, że ma dla kogo naprawiać swoje życie.

To bardzo poruszająca historia, którą czyta się z zapartym tchem. Bardzo motywuje do działania.
Pokazuje świat mediów w zupełnie innym świetle, dzięki tej książce można dowiedzieć się, jak wygląda świat show-biznesu zza kulis i nie jest on wtedy taki kolorowy jakim go widzimy.

Bardzo podobała mi się książka, jest idealna na wieczór i myślę, że każdy powinien ją przeczytać, by w trudnych chwilach powiedzieć sobie: Mogę wszystko, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

Okładka książki jest przecudowna, przedstawia samą modelkę Ilonę Felicjańską, jej wzrok przenika do głębi. Bardzo przykuwa uwagę.

Książka posiada w środku dodatek w postaci zdjęć, które pokazują różne momenty z życia modelki.


                     Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Harlequin:


   

9 komentarzy:

 1. Niestety, tę panią znam jedynie z licznych, kontrowersyjnych wywiadów, nie znam zaś jej przebiegu kariery- dlatego książka niezbyt mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka chyba nie dla mnie, ale wydaje się interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bylam dosc sceptycznie nastawiona do tej pozycji, ale jak widac ksiazka warta przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chciałabym przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nominowałam was do Liebster blog award. Więcej info - http://alezaczytana.blogspot.com/2013/07/nominacja-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam, recenzowałam :) i jakoś do dziś mi ta książka spokoju nie daje, czasami wracam do niej myślami

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo iż nie znam tej pani, to chętnie przeczytałabym tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmmm z opisow wydaję sie że ta książka to niezła lekcja życia PRZECZYTAM jakiś optymizm z niej bije

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY