czwartek, 25 lipca 2013

Elizabeth Chandler - "Wieczna tęsknota"Autor: Elizabeth Chandler
Tytuł: Wieczna tęsknota
Seria: Pocałunek anioła
Tom: IV
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ilośćn stron: 263
Ocena: 10/10

Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka zajmuje się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy romantyczny cykl dla młodzieży, od tytułu pierwszego tomu nazywany „Pocałunek anioła”. Elizabeth Chandler mieszka w Baltimore w USA, uwielbia niesamowite opwieści, koty oraz baseball.


Minął rok, odkąd chłopak Ivy, Tristan, stracił życie. Oboje rozpoczęli kolejny etap – Tristan po stronie wieczności, a Ivy u boku Willa, na ziemi.
Kiedy dziewczyna ulega wypadkowi, Tristan przywraca jej życie. Ivy budzi się w szpitalu i od tej chwili nieustannie myśli o miłości, którą utraciła. Jednak wspomnienia to nie wszystko, co powróciło z przeszłości. I tym razem Ivy nie jest pewna, czy miłość ją ocali...

Główna bohaterka powoli godzi się ze stratą ukochanego, to co przeżyła przez ostatni rok na stałe utkwiło w jej pamięci, jednak przez wsparcie najlepszej przyjaciółki, młodszego braciszka i swojego chłopaka powoli odzyskuje wiarę w szczęśliwe życie.

Wszystko się jednak zmienia jednej nocy, gdy podczas pobytu u cioci przyjaciółki dziewczyny odbywają rytuał przywoływania duchów. Od tej pory na Ivy czyha niebezpieczeństwo, z którego nie do końca zdaje sobie sprawę.

Na jej drodze staje chłopak bez tożsamości, który wywraca świat do góry nogami i komplikuje relacje z bliskimi jej osobami. Ivi jednak ufa Guy'owi i jako jedyna okazuje mu współczucie, co przeradza się w bliższą relację.

Ten tom z pewnością jest najlepszy z dotychczas powstałych, stąd też tak wysoka ocena, z niecierpliwością czekam na kolejną część, która jak się dowiedziałam jest już w przygotowaniu.

Książka pokazuje, jak wielką moc ma miłość i mimo wielu trudności i przeciwności losu jest niezwyciężona.

Polecam ją wszystkim, którzy skłonili się, by przeczytać poprzednie części, ponieważ nie zawiedziecie się, to lekka książka, która pobudza wyobraźnię każdego czytelnika i aż chce się więcej.

Książka zawiera 26 rozdziałów, które przywołują nowe wątki i wywołują ciarki na skórze.

Za przeczytanie dziękuję grupie wydawniczej Publicat: