Szukaj na tym blogu

04 lipca 2013

Elizabeth Chandler - "Bratnie dusze"
Autor: Elizabeth Chandler
Tytuł: „Bratnie dusze”
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Tom: III
Seria: „Pocałunek anioła”
Data wydania: 2012
Ilość stron: 256
Ocena: 9/10

Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka zajmuje się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy romantyczny cykl dla młodzieży, od tytułu pierwszego tomu nazywany „;Pocałunek anioła”. Elizabeth Chandler mieszka w Baltimore w USA, uwielbia niesamowite opowieści, koty oraz baseball.


-Ivy nie możesz w to wierzyć! Wiesz, że to nieprawda – oznajmił Will, z pasją wypowiadając każde słowo, jakie podsuwał mu Tristan.
- Niczego już nie jestem pewna – odparła łamiącym się głosem.
- Postaraj się sobie przypomnieć – Will apelował do niej słowami Tristana. - Zobaczyłaś mnie na stacji kolejowej.
- Ty tam byłeś? - Zapytała ze zdumieniem.
- Zawsze jestem przy tobie. Kocham cię!


Tristan bardzo tęskni za Ivy i za życiem na ziemi. Już wie, że nie łatwo być aniołem: musi dotrzeć z przesłaniem do ukochanej osoby, która nie wierzy w jego istnienie, a także rozwiązać kryminalną zagadkę i zapobiec kolejnej zbrodni. Dotąd Tristanowi udawało się chronić ukochaną, lecz co skrywa przyszłość? Gra toczy się nie tylko o szczęście dziewczyny, lecz również o życie jej i bliskich jej osób. A czasu coraz mniej.


Trzecia cześć cyklu „Pocałunek anioła” opowiada dalsze losy bohaterki Ivy, która otaczana jest przez wielu przyjaciół, jednak pytanie, na których z nich naprawdę może liczyć pozostaje bez odpowiedzi. Bowiem na każdym kroku zdarzają się sytuacje, odkrywajcie prawdziwe oblicza i intencje tych osób.

Autorka w pełni zaspokoiła moje oczekiwania względem tej książki, byłam bardzo podekscytowana odkrywając kolejne zagadki wraz z główną bohaterką. Postać Tristana jako anioła jest ukazana w sposób, który od początku wywiera pozytywne emocje na myśl o tym bohaterze. Jego zawziętość i siła, jaką wkłada w uratowanie ukochanej. Świadom, że po wykonaniu swojej misji zapadnie się w wieczną ciemność chce jak najlepiej spożytkować czas z Ivy, dlatego też dąży do tego, by uwierzyła na nowo w anioły, by uwierzyła w niego. Gdy wreszcie Ivy dostrzega, że Tristan naprawdę istnieje, że czuwa nad nią, pojawia się w niej nadzieja. Zdeterminowana pomaga aniołowi w odkryciu jej ewentualnego oprawcy, wtedy też okazuje się kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.
Jednak, czy uda im się odkryć sprawcę wypadku, w którym zginął Tristan? Sprawa wygląda bardzo zawile i nie jest łatwa do rozwiązania.


Książka ta jest idealna na wieczorne czytanie, zaciekawia od pierwszych stron i bardzo ciężko oderwać się od czytania. Zawiera 20 rozdziałów, które ukazują kolejne zagadki oraz odkrywają tajemnice skrywane przed światem.


Okładka tak samo ta jak i pozostałe okładki tego cyklu jest tajemnicza i nie można przejść obok niej obojętnie. Przedstawia dwie postacie, kobietę i mężczyznę. Tło jest koloru niebieskiego, bardzo ładnie komponuje się w domowej biblioteczce i idealnie współgra z treścią.


Bardzo polecam wszystkim, którzy preferują ten gatunek książek, mnie się spodobała, myślę, że Wam również może przypaść do gustu.

                                Za przeczytanie tej książki dziękuję Grupie Wydawniczej:                                        

10 komentarzy:

 1. Zaciekawiło mnie. Chyba się skuszę .
  Wakacje, mam czas, wiec można jakąś fajną książke przeczytać.,

  http://life-and-daydream.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwszy tom mnie rozczarował... i mimo wszystko nie mam ochoty na kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tą serie ale nie dałabym "Bratnim duszą" aż 9/10. Czwarta część jest o wiele lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zapoznałabym się z tą serią :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza część już od kilku miesięcy czeka u mnie na przeczytanie :) Wypadałoby w końcu się zabrać, bo zaciekawiła mnie trzecia część :3

  http://papierowemiasta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja recenzja mnie zainteresowała :) widziałam już tą książkę w bibliotece, ale jakoś wtedy mnie nie porwała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet nie zahaczyłam o pierwszy tom... ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie interesuje mnie ta seria, nie przeczytam więc...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Na razie nie udało mi się dorwać nawet pierwszej książki z tej serii, a nie ukrywam iż ten cykl mnie ciekawi. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY