Szukaj na tym blogu

09 czerwca 2013

(WAŻNE) Blask książek - organizacyjnieWitam. Jak pewnie wielu z was wie, blogger w lipcu usuwa opcję "obserwowanych". (Link do informacji) Jak mniemam, miało to służyć częstszemu sięgania po Google + i udostępniania w "kręgach", ale niestety mnie to do siebie nie przekonuje. W związku z powyższą informacją, razem z administratorkami Blasku Książek, uzgodniłyśmy, że przeniesiemy funkcję "obserwowanych" na tak zwanego: Bloglovina (którego zresztą niektórzy z was mogą już kojarzyć). Głównie pokusiłyśmy się o to, ponieważ zauważyłyśmy, iż już sporo osób skorzystało z tejże stronki.


Czym jest Bloglovin?

Ale czym jest Bloglovin? Jest to ni mniej, ni więcej tylko wyszukiwarka blogów. Dzięki niej możesz obserwować ulubione blogi i być na bieżąco z nowymi notkami. Sama strona jest przejrzysta i prosta w obsłudze, mimo że po angielsku. Przypomina dobrze nam znaną z bloggera funkcję, tyle że jest bardziej praktyczna. Możecie wyszukiwać blogi według kategorii, czy podobnych tematyk. Bloglovin pokazuje najnowsze posty danego bloga, wraz z krótkim wstępem notki i obrazkiem. Naciskając na nowy wpis, automatycznie zostajemy przeniesieni na bloga. Oprócz tego, odznacza już przeczytane notki, co bardzo pomaga w zorientowaniu się, na jakiej stronce jeszcze nie byliśmy.


Rejestracja: 

Sama rejestracja również jest bardzo prosta. Podajemy adres e-mail na którego zostanie wysłany mejl aktywujący. Następnie pozwalamy na połączenie naszego konta Google z Bloglovinem przez co, obserwowane przez nas blogi, automatycznie przenoszą się na Bloglovina. Jeśli chcemy dodać do naszej listy kolejny blog, najeżdżamy na serduszko, po czym klikamy na "Manage blogs you follow". Znajdujemy się teraz w miejscu, gdzie możemy zarówno dodawać nowe blogi, jak i usuwać z listy obserwowanych inne. Klikając na "Add blog" możemy znaleźć danego bloga, nawet jeśli jego właściciel nie zarejestrował się na Bloglovinie. W wyszukiwarce wpisujemy nazwę bloga, bądź kopiujemy jego adres i tam wklejamy. Po znalezieniu bloga, klikamy "Follow" i gotowe.

Dodanie naszego bloga: 

Teraz natomiast wyjaśnię, jak możemy dodać nasze własne blogi na Bloglovina. W tym celu po raz kolejny najeżdżamy na serduszko, klikamy "My blog", a następnie "Claim blog". W wyszukiwarce wpisujemy adres bloga bądź jego nazwę, klikamy w znalezioną nazwę po czym ukazuje nam się okienko, wraz z kodem html do wklejenia na naszego bloga. Jak do wkleić? To proste. Wchodzimy na blogspocie w opcję "układ", po czym dodajemy nowy gadżet: "Html/Java". W treści wklejamy skopiowany kod, a Bloglovin automatycznie, wykrywszy gadżet dodaje bloga do listy "naszych blogów".


W opcji "Edit blog info" możemy zaznaczyć "Update thumbnail" by zaktualizować baner. Tam również możemy oznaczyć kategorię do jakiej należy nasz blog. Np. "książki" itp. By natomiast już na naszym blogu, zmienić odnośnik do Bloglovina na ładniejszy, możemy wejść po najechaniu na serduszko w "Bloglovin Button", wybrać własny, po czym kliknąć na bloga, na którego automatycznie zostanie on wklejony. 

Podsumowując: 

Już teraz możecie zaobserwować Blask książek na Bloglovinie. W gadżetach został dodany odnośnik do tejże stronki. Mam nadzieję, że czy też zdecydujecie się na korzystanie z niej, czy nie, pozostaniecie naszymi czytelnikami, byśmy mogły nawet po usunięciu "Obserwowanych" cieszyć się waszą obecnością.

Życzę udanej niedzieli, 
Pozdrawiam.
Sherry


14 komentarzy:

 1. Nie wiem dlaczego google usuwa opcję "obserwowani", no ale cóż, nad bloglovinem pomyślę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam. :) Zwłaszcza, że zapewne nikomu to nie jest na rękę.

   Usuń
 2. Ja również kompletnie nie mogę się przekonać do Google+, dlatego też zdecydowałam się na bloglovin :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Założyłam właśnie Bloglowin, połączyłam z profilem Google, więc obserwuję już Blask Książek ^-^

  OdpowiedzUsuń
 4. Śmigam na nim, a dodatkowe zabezpieczenie mam z Feedly. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że coraz więcej osób decyduje się na bloglovin' :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie zamierzam nic robić. Usuną - trudno. Ja nie będę się podporządkował. Normalnie niczym Katniss z "Igrzysk Śmierci" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam konto na G+, ale jakoś nie przekonuje mnie to do siebie. Chyba też założę konto na bloglovinie, nie wydaje się takie straszne. :b

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na moim blogu http://forestreviews.blogspot.com/2013/06/konkurs.html
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujące informacje. Chyba sama pomyślę o takim udogodonieniu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że coraz więcej osób przerzuca się na bloglovina ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja już się przerzuciłam na Bloglovina ;) i mam nadzieję, że nie okaże się to pomyłką :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie zamierzam przerzucać się ani na gogle + ani na Blogovina. Wolę pozostać przy starej wersji.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY