niedziela, 16 czerwca 2013

Akcja Magiczna Siódemka 5# :"Najciekawsze książkowe postacie"

Magiczna Siódemka to akcja, dzięki której na naszym blogu raz na tydzień - w niedzielę, będą pojawiały się posty z rankingiem, którego motyw przewodni będziemy wymyślały na zmianę. Dzięki temu, my blogerki będziemy mogły poznać was czytelników, a wy nas, nasze punkty widzenia i gusta. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do zabawy, musi wypatrywać co tydzień nowego tematu, a później napisać na swoim blogu (lub w komentarzach) notkę ze swoim własnym rankingiem. Uwaga - notka powinna zawierać baner Magicznej Siódemki z Blasku Książek, a także odnośnik do naszego bloga, a my powinnyśmy być o tym poinformowane pod jedną z notek. Serdecznie zapraszamy do zabawy!Dzisiejszym tematem są "Najciekawsze książkowe postacie" by Ola.1. Katniss Everdeen z trylogii " Igrzysk Śmierci"- dlaczego? Nie irytowała mnie gadaniną o chłopcach, bo nie byli oni jej priorytetem. Bardziej uważała na to by przetrwać o ocalić swoją rodzinę. Była stanowcza i to ona wyżywiała rodzinę, kiedy jej matka załamała się po śmierci jej ojca.2. Alice Milthrope z  trylogii"Prorctwa Sióstr"- zła siostra bliźniaczka, tajemnicza.
 Jest to postać której reakcji i zachowań trudno było przewidzieć. Dziewczyna o dwóch twarzach. Trochę zagubiona. 
 3. Jace Wayland z serii"Darów Anioła"- chłopak z kompleksem bohatera. Ciekawy charakter, dość irytujący typ a'la słodkiego drania. Wierny swoim ideom. Podbił moją sympatię tym, że dla swojej miłości był zdolny zrobić wszystko.
4.Alice Deane z  serii" Kronik Wardstone"- dziewczyna sprowadzona na złą drogę, aby uniknąć zakopania w dole musiała wyprzeć się rodziny, która miała na nią zły wpływ i wyplenić całą wiedzę jaką dotychczas wpajano młodej czarownicy.
 Specyficzny charakter+ więź jaka łączy ją z głównym bohaterem zapunktowało. 
Przejście na dobrą drogę bywa trudne i pełne wyrzeczeń, więc jak najbardziej należy jej się 4 miejsce.5.  Shane Collins z serii "Wampirów z Morganville"- myślicie " pewnie jakiś kolejny wampir typu Edwarda ze "Zmierzchu". Otóż NIE! Jak najbardziej żywy i cóż pogardzający wampirami chłopak po przeżyciach. Wierny swoim przyjaciołom. Świetny facet. Cóż więcej pragnąć?
6. Curran "Władca Bestii" z serii "Magia Kąsa"-  bezczelność tego typa, i prze śmieszne wymiany zdań z Kate. Zabawny, ale też niebezpieczny typ.
 Praktycznie za każdym razem kiedy pojawiała się jego postać w książce chichotałam, bądź też wybuchałam śmiechem. 7.Josh Newman z serii " Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela "-
blisko związany ze swoją siostrą bliżniaczką. Widząc, że siostra rozwinęła swoje zdolności magiczne również pragnie być potężny i dorównywać siostrze. Pragnienie mocy jest dla niego bardzo ważne. Dzięki temu znów mógłby znaleźć się z siostrą na równi. Nic już ich by nie dzieliło. To tyle, jeśli chodzi o moją najciekawszą magiczną siódemkę. Mam nadzieję, że podzielacie ze mną zdanie. A może ktoś by coś zmienił, albo kogoś dodał? Piszcie w komentarzach, są bardzo mile widziane.


Pozdrawiam gorąco,
Ola.