środa, 29 maja 2013

Fan Club Barca Polska - Barca emocje


Autor: Fan Club Barca Polska
Tytuł: Barca emocje
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 2012
Ilość stron: 237
Kategoria: album
Ocena: 9/10
FC Barcelonę zna chyba każdy. Nie ważne, czy interesuje się piłką nożną czy nie, na pewno nie jeden raz słyszał co nieco o tym klubie. Jest to jeden z najlepszych klubów Hiszpanii, koło Realu Madryt. Działający w Polsce Fan Club Barcelony postanowił wydać taki oto album o tym klubie. Znajdują się w nim setki zdjęć z różnych meczów rozegranych z innymi klubami sportowymi.Prolog do tej ksiązki napisał Xavi Hernandez, pomocnik FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. Zadebiutował w 1998r i od tego czasu czynnie uczestniczy w meczach zarówno Barcelony jak i reprezentacji Hiszpanii.

W prologu opowiada o swojej drużynie, jednak bardzo krótko. Dziękuje za wszystko również kibicom, którzy zawsze ich wspierają.Album jest bardzo ładnie wydany, twarda okładka dodaje całemu albumowi profesjonalny wygląd. Sama okładka jest bardzo ładna, na pewno spodoba się nie tylko fanom Barcelony.

Zdecydowaną większość albumu zajmują zdjęcia, które są naprawdę dobrej jakości. Znajdują się w niej również opisy do niektórych z nich. Troszeczkę dzięki temu albumowi możemy poznać piłkarzy i trenera. Przedstawicielami w nim są: Tito Vilanova, Guardiola, Leo Messi, który jak to najpopularniejszy piłkarz Barcelony i najlepszy na świecie jest opisany najszerzej. Następnie są: Xavi, Keita, Iniesta, kapitan Carles Puyd, Dani Aloes, Sergi Busquets, Alexis, David Villa i inni. Pokazane są również zdjęcia wielkiego stadionu Barcy – Camp Nou i oczywiście zdjęcia najwierniejszych na świecie kibiców.Każdy fan tego klubu powinien mieć ten album w posiadaniu. Mój egzemplarz trafi prawdopodobnie do mojego brata, który dostanie go ode mnie na urodziny.


Za możliwość zrecenzowania tej książki dziękuję wydawnictwu SQN.