niedziela, 12 maja 2013

Akcja - Magiczna Siódemka #1: "Najlepsze książkowe pary"

 Magiczna Siódemka to akcja, dzięki której na naszym blogu raz na tydzień - w niedzielę, będą pojawiały się posty z rankingiem, którego motyw przewodni będziemy wymyślały na zmianę. Dzięki temu, my blogerki będziemy mogły poznać was czytelników, a wy nas, nasze punkty widzenia i gusta. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do zabawy, musi wypatrywać co tydzień nowego tematu, a później napisać na swoim blogu (lub w komentarzach) notkę ze swoim własnym rankingiem. Uwaga - notka powinna zawierać baner Magicznej Siódemki z Blasku Książek, a także odnośnik do naszego bloga, a my powinnyśmy być o tym poinformowane pod jedną z notek. Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Dziś prezentuje Wam: NAJLEPSZE KSIĄŻKOWE PARY (niekoniecznie muszą być ze sobą długo i szczęśliwie, ważne, że są najlepsze dla mnie, nie? ; D ) 


1. Adrian i Rose z Akademii Wampirów (Richelle Mead)
Wiem, wiem... w ostateczności jednak długo nie pobyli razem, ale musicie przyznać, że jako para byli bardzo słodcy i uroczy.
Richelle Mead stworzyła naprawdę wyjątkowe postacie, a Adrian i Rose w połączeniu tworzą coś
naprawdę niesamowitego.
Szkoda, że nie zostali już razem...


2. Ethan i Merit z Świat Chicagowskich Wampirów (Chloe Neill)
Oni nawet nie byli do końca razem, ale ich wspólne wyczyny i kwitnące uczucia naprawdę urzekają czytelnika.
Oczywiście jest to jedna z bardziej ciekawych i romantycznych par.
Gdyby nie jeden smutny wypadek... pewnie dalej byliby razem. 
3.Anita i Jean Claude z Anita Black (Lauren K. Hamilton)
Lepsza para z tego miłosnego trójkącika.
Mam nadzieję, że nasz poczciwy wilkołak się nie obrazi, ale zdecydowanie Anita pasuje mi do Jean'a Claude'a. Oczywiście ona też to praktycznie wie : )4. Sooki i Eric z  Sooki Stackhouse (Charlaine Harris)
Od początku było widać, że ta dwójka idealnie do siebie pasuje.
Co prawda może nie jestem fanką Sooki, ale Erica już jak najbardziej.
Cieszę się natomiast, że mimo wszystko ich losy się połączyły.5. Catherine i Bones z Nocna Łowczyni (Frost Jeaniene)
Zapowiadało się katastrofalnie, ale jak zawsze autorki mają inne plany i zdecydowanie jest to jedna z sympatyczniejszych par jakie teraz znam z książek.
To co mogę przyznać to to, iż autorka naprawdę dobrze wykreowała ich życie uczuciowe.

6. Lena i Alex z Delirium (Lauren Oliver)
Zakazana miłość zawsze spoko. Szczególnie z takim ciachem w roli głównej. Jestem fanką Alexa i uważam, że to on tworzył z Leną lepszą parę niż Julian. Oczywiście wiadomo, jak się to skończyło...7. Katniss i Gale z Igrzysk Śmierci (Collins Suzanne)

Ci natomiast w sumie nigdy tak naprawdę nie byli razem, ale od początku książki dało się wyczuć, jaką słabość miał Gale do Katniss. Zdecydowałam, że należy się im miejsce 7., ponieważ gdyby byli razem na pewno byliby szczęśliwi.

Tym zakończę pierwszą akcję Magicznej Siódemki. Mam nadzieję, że Wam się podoba i czerpiecie z czytania taką satysfakcję, jak ja z pisania. 
Oczywiście brakuje mi tu takich par jak Daniel i Jodie (Hyperversum), czy Harry i Ginny (HP), ale niestety to ranking tylko 7 najlepszych par : ) 
Jakie byłyby Wasze typy?
Czekam na komentarze i całuję Was gorąco! ~~ Iwi < 3


Zapraszam chętnych do wzięcia udziału w akcji. Wystarczy, że wkleicie grafikę i tekst z samej góry,  stworzycie swój ranking oraz wkleicie w komentarzu adres z postem.