niedziela, 26 maja 2013

Akcja Magiczna Siódemka #3: "Najczarniejsze książkowe charaktery"


Magiczna Siódemka to akcja, dzięki której na naszym blogu raz na tydzień - w niedzielę, będą pojawiały się posty z rankingiem, którego motyw przewodni będziemy wymyślały na zmianę. Dzięki temu, my blogerki będziemy mogły poznać was czytelników, a wy nas, nasze punkty widzenia i gusta. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do zabawy, musi wypatrywać co tydzień nowego tematu, a później napisać na swoim blogu (lub w komentarzach) notkę ze swoim własnym rankingiem. Uwaga - notka powinna zawierać baner Magicznej Siódemki z Blasku Książek, a także odnośnik do naszego bloga, a my powinnyśmy być o tym poinformowane pod jedną z notek. Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Dzisiejszym tematem są: "Najczarniejsze książkowe charaktery" od Ariady ;) 

W tej akcji postanowiłam przedstawić "najlepsze" czarne charaktery. Często mamy do czynienia z pozornym czarnym charakterem, który potem przechodzi swoją wewnętrzną przemianę itp. itp.
Tym razem jednak skupmy się na tych prawdziwych, którzy od początku do końca byli źli. ;) 


1. Lord Voldemort (tudzież Tom Riddle) z "Harrego Pottera

Chyba każdy spodziewał się tego "sympatycznego" pana na pierwszym miejscu. Liczne morderstwa, tortury i powszechna nienawiść do całego świata zaskarbiły temu bohaterowi tę pozycję. Autorka postarała się i sprawiła, by był zły do szpiku kości. Lord Voldemort, w tym rankingu, z pewnością powinien być numerem jeden.

 
2. Prezydent Snow z "Igrzysk śmierci" 

W tej powieści z pewnością mogłabym wymienić kilkanaście czarnych charakterów, jednak zdecydowanie "najczarniejszym" jest Snow. To on nakręca całą machinę złości.
Dzięki niemu śmierć do roku zbiera obfite żniwa. Cała seria "Igrzysk śmierci" pokazuje nam do czego może doprowadzić władza powierzona niepowołanym rękach.


3. Thomas Finneman z "Pandemonium"

Przywódca AWD, człowiek, który jest promotorem remedium, a do tego
ojciec, który naraża własnego syna na obłęd, bo obawia się, że ten złapie delirię i splami honor rodziny. Kiedy okazuje się, że stało się to, przed czym wszelkimi możliwymi sposobami się bronił, pokazuje swoje prawdziwe oblicze i skazuje własne dziecko na śmierć. Czy muszę jeszcze coś dodawać?4. Sefaninie z "Pięknych istot"

Ta pani jest "najciemniejszą z wszystkich istot ciemności". Czyha na życie swojej córki - Leny. Chce, aby ziemią zawładnęło zło. Jakby tego było mało, Serafinie jest dumna ze swojej postawy. Bohaterkę wykreowano świetnie. Osobiście, nie zauważyłam u niej żadnych pozytywnych cech, za to negatywnych jest w bród.

 
5. Sebastian (Jonathan Christopher Morgenstern) z "Miasta szkła"

Z tym charakterem nie do końca wszystko jest jasne, jednak możemy powiedzieć o nim wszystko, ale
nie to, że w głębi duszy jest dobry. Czyny jakich śmiał się dopuścić są wprost niewiarygodne i dlatego znalazł się w moim rankingu. Ponadto ma w sobie krew demona. Nie można mu jednak odmówić sprytu. Jego słabym punktem jest zbytnia pewność siebie, która "troszkę" napsuła mu krwi.


6. Neferet z "Domu nocy"

Na początku poznajemy tę postać jako dobrą mentorkę i kapłankę, jednak są to tylko pozory. Tak naprawdę Neferet odwróciła się od bogini Nyks. Zmarłych adeptów przemienia w
żądne krwi bestie. Ponadto jest bardzo przebiegła i właśnie dlatego nie wzbudziła mojej sympatii od samego początku.

 
7. Członkowie Grupy Edisona z "Przebudzenia"

Ci ludzie dopuścili się zbrodni przeciwko naturze. Eksperymentowali z genetyką, stworzyli "upośledzonych" ludzi. Zapomnieli, że tworzą istoty myślące, które mogą im się wymknąć spod kontroli, mogą poczuć się oszukane i wykorzystać swoje niezwykłe zdolności przeciwko nim.
 No, więc przedstawiłam Wam moje propozycje. Oczywiście musiałam się ograniczyć do kilku pozycji, więc ta lista nie jest kompletna. Wiecie sami, że z jednej książki można by czasami wypisać cały ranking. No, ale trzeba przestrzegać reguł. Dlatego nazywa się to "Magiczną Siódemką". ;P

Piszcie w komentarzach bohaterów, których Wy "nienawidzicie", chętnie poznam Wasze typy. ;)