niedziela, 21 kwietnia 2013

Simon Beckett - "Dr.David Hunter: Wołanie grobu"
Autor: Simon Beckett
Seria: Dr.David Hunter
Tomy:
Chemia Śmierci
Zapisane w kościach
Szepty zmarłych
Wołanie grobu
Wydawnictwo: Amber
Wydane: 2009 r. 
Moja ocena: 8/10


Opis:  Martwe ciało odcięte od świata długo przetrwa. Tym razem Doktor Hunter wraca do miejsca gdzie wszystko się zaczęło , tam chce znaleźć morderce i  usłyszeć wołanie grobu. Czy się uda?


Moja opinia:
Po raz kolejny jesteśmy świadkami czegoś zwykłego i zwięzłego ujęte w fascynację. Niezwykle można poczuć wszystkie emocje jakie opisują te przygody. To uczucie strachu, które przeżywa David.....panika i niepewność wzbudza jeszcze większe napięcie. Ponadto jest mniej ciekawostek z antropologii. Być może z przyzwyczajenia chciałam ich więcej ale jednak odczuwamy jakiś brak przy czytaniu. A przyznam, że wzbogacają one bardzo książkę. Bowiem sam bohater nie jest tak bystry jak przedtem. Potrafi popełnić banalne błędy - może za dużo już przeszedł? Nie powinien tak dobrej zalety tracić jednym morderstwem, w końcu to jego praca. 

Szczerze nie powinnam za wiele tu dodawać, każda moja poprzednia opinia tomów kończyła się tak samo - oczywiście pozytywnie. Tekst chłonęłam jak gąbka wodę, wszystko było przejrzyste i lekkie a samo zakończenie zawsze stawało się nieprzewidywalne. Cała seria jest zabieraczem czasu, akcja goni akcję więc nie ma czasu na nudę. Czytają można wtopić się w każde zdanie, niesamowite uczucie!