poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Scott Michael- "Alchemik. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela"

 


Auotr: Michael Scott
Tytuł: Alchemik
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ocena: 9/10


JEGO SEKRET MOŻE SPOWODOWAĆ ZAGŁADĘ ŚWIATA .
PRAWDA: Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech czasów. Podejrzewa się, iż odkrył tajemnicę wiecznego życia. Według kronik zmarł w 1418. Lecz jego grób jest pusty. 
LEGENDA: Nicholas Flamel żyje. Żyje od setek lat, ponieważ wynalazł eliksir młodości. Sekret wiecznego żywota kryje się w Księdze Maga Abrahama której chroni. To najpotężniejszy grymuar - magiczna księga - jaki kiedykolwiek istniał. W niepowołanych rękach może doprowadzić do zagłady świata. Do tego właśnie dąży doktor John Dee, kradnąc księgę. Ludzkość nie będzie sobie z niczego zdawać sprawy, póki nie zrobi się za późno. Zgodnie z przepowiednią Sophie i Josh Newmanowie są jedynymi osobami, które mają w sobie dość mocy, by temu zapobiec.
Jeżeli ktoś z Was lubi książki pełne magii, starych ksiąg, przepowiedni, mitycznych stworzeń, legendarnych bohaterów przeniesionych do dwudziestego pierwszego wieku, odwieczną walkę dobra ze złem to książka idealna dla Was. Opisy są dość dokładne, język i styl pisania autora przyzwoity, akcja w rozwijająca się raczej w średnim tempie, bohaterzy są interesujący i różnorodni  zaczynając od dwóch niby zwyczajnych bliźniąt kończąc na bogini Bastet i Wielkich Przedwiecznych. Każda stronica jest ozdobiona wzorem starej, jakby lekko podpalonej kartki, w dobrze dobranej barwie ecru, dzięki czemu tak szybko nie męczy się wzrok. Również magiczna okładka przyciąga wzrok. Zdobienia, ciekawy kolor i złocenia są naprawdę moim zdaniem świetnym pomysłem na zaintrygowanie czytelnika i zachęcenie do kupna. Mam nadzieję, że ta pozycja również Wam się spodoba.


Pozdrawiam i proszę o komentowanie, 
Wasza Ola.