poniedziałek, 22 kwietnia 2013

James Rollins- "Jake Ransom i władca czaszek "

 

Autor: James Rollins
Tytuł: Jake Ransom i władca czaszek
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ocena: 6/10
Ilość stron:  344

Podczas wyprawy do Ameryki Południowej ginie w dżungli para archeologów, Penelopa i Richard Ransom. Po pewnym czasie dzieci Ransomów, Jake i Kady, otrzymują zaproszenie do British Museum na wystawę eksponatów zgromadzonych przez rodziców. 
Wraz z zaproszeniem rodzeństwo otrzymuje dwie połówki monety, które Jake umieszcza w obelisku, otwierając przejście do tajemniczego i niebezpiecznego świata… 
 Pan Rollins nie powiem- bardzo mnie zaciekawił. Historia to moje drugie ja, więc chętnie sięgnęłam po tę powieść.
 Oryginalnie napisana, przystępnym językiem. Idealna dla nastolatków, którzy mają problemy z zapamiętaniem różnych terminów historycznych.  Książka została podzielona na cztery części. Podobał mi się zamieszczenie w książce obrazków, przykładowo trybolita.
Śliczna okładka, która przyciąga wzrok, kartki w kolorze ecru i odpowiednią czcionką. Więc co zawiniło taką a nie inną oceną?
Akcja. Bohaterzy. Akcja wydawała się czasami nudnawa, a bohaterów można by było uznać za przeciętnie wykreowanych. 
Jest to raczej powieść dla nastolatków, ale nie młodzieży-mogliby się zawieść, jest dla tych trochę młodszych czytelników. 
Mimo wszystko uważam, iż warto przeczytać tę pozycję. Na pewno pomoże ona nam zapamiętać to i owo na historię i zabłysnąć jakąś wiedzą na lekcji. ;)

Buziaki.
Pozdrawiam,
Ola.