sobota, 6 kwietnia 2013

Elizabeth Chandler - Potęga miłościAutor: Elizabeth Chandler
Tytuł: „Potęga miłości”
Seria: „Pocałunek anioła”
Tom: II
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012r.
Ilość stron: 214
Ocena: 9/10

„Omal nie krzyknęła ze zdumienia. Na jej biurku, obok fotografii Tristana w jego ulubionej czapce bejsbolowej i starej szkolnej kurtce, leżał tuzin lawendowych róż. Ivy podeszła do nich. Łzy natychmiast napłynęły jej do oczu, jak gdyby słone krople czekały tam cały czas, choć o tym nie wiedziała.”

Tristan po śmierci powraca na ziemię, by jako Anioł Stróż opiekować się swoją dziewczyną, Ivy. Odkrywa przy tym, że wypadek samochodowy, w którym zginął, wcale nie był nieszczęśliwym zrządzeniem losu, a osoba za to odpowiedzialna usiłuje teraz zabić jego ukochaną. Tristan spróbuje uchronić Ivy przed niebezpieczeństwem i sprawić, by uwierzyła w to, co wydaje się niewiarygodne - że anioły istnieją naprawdę.

Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka zajmuje się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy romantyczny cykl dla młodzieży, od tytułu pierwszego tomu nazywany „Pocałunek anioła”. Elizabeth Chandler mieszka w Baltimore w USA, uwielbia niesamowite opwieści, koty oraz baseball.


Utrata kogoś bliskiego zawsze sprawia ogromny ból, ciężko się z tym pogodzić, a bardzo łatwo zamknąć w sobie. Ivy straciła Tristana w wypadku samochodowym, w którym również uczestniczyła. Nastolatka aby nie tęsknić za ukochanym unika rozmów na jego temat, ma oddane przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Po wypadku przywiązała się również do swojego przybranego brata, który wspiera ją, ale przede wszystkim nie zachowuje się jak brat lecz ktoś więcej.

Tristan jednak po śmierci wciąż znajduje się na Ziemi, ma do spełnienia misję, musi uratować Ivy, której zagraża niebezpieczeństwo. Chłopak staje się jej stróżem, nastolatka jednak po traumatycznych przeżyciach zamyka za sobą wszystkie drzwi i przestaje wierzyć w anioły. Aby dotrzeć do dziewczyny stara się przenikać umysły jej najbliższych, tylko brat Ivy wierzy w jego obecność lecz nie potrafi przekonać siostry, a każde rozmowy na ten temat wzbudzają w niej irytację.Gregory – przybrany brat Ivy staje się jej przyjacielem, ma jednak mroczny sekret, jest nielojalny wobec dziewczyny, a zdobyte przez niego zaufanie perfidnie wykorzystuje.


Książka niezwykle pobudziła moją wyobraźnię, z niecierpliwością czekam na kolejną część, by dowiedzieć się jakie będą dalsze losy bohaterki, którą przybrany brat nafaszerował narkotykami, a później zwabił na pewną śmierć na torach kolejowych. Czy Tristanowi i jej młodszemu bratu uda się ją uratować? Sama chciałabym to wiedzieć.

Książka zawiera 14 rozdziałów, które odkrywają kolejne losy bohaterów, często bardzo zawiłe i nieprzewidywalne.


Okładka książki „Potęga miłości” jest bardzo podobna do okładki „Pocałunku anioła”, miło będzie mieć całą serię w domowej biblioteczce.