Szukaj na tym blogu

06 kwietnia 2013

Elizabeth Chandler - Potęga miłościAutor: Elizabeth Chandler
Tytuł: „Potęga miłości”
Seria: „Pocałunek anioła”
Tom: II
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012r.
Ilość stron: 214
Ocena: 9/10

„Omal nie krzyknęła ze zdumienia. Na jej biurku, obok fotografii Tristana w jego ulubionej czapce bejsbolowej i starej szkolnej kurtce, leżał tuzin lawendowych róż. Ivy podeszła do nich. Łzy natychmiast napłynęły jej do oczu, jak gdyby słone krople czekały tam cały czas, choć o tym nie wiedziała.”

Tristan po śmierci powraca na ziemię, by jako Anioł Stróż opiekować się swoją dziewczyną, Ivy. Odkrywa przy tym, że wypadek samochodowy, w którym zginął, wcale nie był nieszczęśliwym zrządzeniem losu, a osoba za to odpowiedzialna usiłuje teraz zabić jego ukochaną. Tristan spróbuje uchronić Ivy przed niebezpieczeństwem i sprawić, by uwierzyła w to, co wydaje się niewiarygodne - że anioły istnieją naprawdę.

Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka zajmuje się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy romantyczny cykl dla młodzieży, od tytułu pierwszego tomu nazywany „Pocałunek anioła”. Elizabeth Chandler mieszka w Baltimore w USA, uwielbia niesamowite opwieści, koty oraz baseball.


Utrata kogoś bliskiego zawsze sprawia ogromny ból, ciężko się z tym pogodzić, a bardzo łatwo zamknąć w sobie. Ivy straciła Tristana w wypadku samochodowym, w którym również uczestniczyła. Nastolatka aby nie tęsknić za ukochanym unika rozmów na jego temat, ma oddane przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Po wypadku przywiązała się również do swojego przybranego brata, który wspiera ją, ale przede wszystkim nie zachowuje się jak brat lecz ktoś więcej.

Tristan jednak po śmierci wciąż znajduje się na Ziemi, ma do spełnienia misję, musi uratować Ivy, której zagraża niebezpieczeństwo. Chłopak staje się jej stróżem, nastolatka jednak po traumatycznych przeżyciach zamyka za sobą wszystkie drzwi i przestaje wierzyć w anioły. Aby dotrzeć do dziewczyny stara się przenikać umysły jej najbliższych, tylko brat Ivy wierzy w jego obecność lecz nie potrafi przekonać siostry, a każde rozmowy na ten temat wzbudzają w niej irytację.Gregory – przybrany brat Ivy staje się jej przyjacielem, ma jednak mroczny sekret, jest nielojalny wobec dziewczyny, a zdobyte przez niego zaufanie perfidnie wykorzystuje.


Książka niezwykle pobudziła moją wyobraźnię, z niecierpliwością czekam na kolejną część, by dowiedzieć się jakie będą dalsze losy bohaterki, którą przybrany brat nafaszerował narkotykami, a później zwabił na pewną śmierć na torach kolejowych. Czy Tristanowi i jej młodszemu bratu uda się ją uratować? Sama chciałabym to wiedzieć.

Książka zawiera 14 rozdziałów, które odkrywają kolejne losy bohaterów, często bardzo zawiłe i nieprzewidywalne.


Okładka książki „Potęga miłości” jest bardzo podobna do okładki „Pocałunku anioła”, miło będzie mieć całą serię w domowej biblioteczce.

16 komentarzy:

 1. Okładka urzeka. Fabuła także mnie intryguje. Muszę koniecznie poznać tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakso nie odnajduje sie w tym klimacie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miła dla oka kolorystyka okładki. Książka raczej średnio mnie interesuje, zwłaszcza, że z seriami jestem bardzo ostrożny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię książki nieprzewidywalne gdzie dużo się dzieje! chętnie skuszę się na tą pozycję :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie za mało stron jak dla mnie ;)
  Szkoda, że wydawnictwo nie zdecydowało się wydać wszystkiego w jednym tomie tak jak za granicą... Byłoby taniej i praktyczniej. I oczywiście prezentowałoby się lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kocham książki ! w każdej odsłonie : )

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie tylko pierwsza część tej serii była dobra. Później zaczęło się robić nudnawo ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam, chyba nie sięgnę, wyjątkiem byłby przypadek gdybym spotkała w bibliotece ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie dla mnie, nie przepada za romansami ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałam pierwszą część i pamiętam, że była strasznie krótka. Po lekturze czułam spory niedosyt i rozczarowanie. Nie jestem jakoś specjalnie chętna na przeczytanie części drugiej, ale jeśli nadarzy się taka okazja to z niej skorzystam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trochę odstrasza mnie ilość stron książeczek z tej serii, aczkolwiek jeśli pojawią się one w bibliotece to z pewnością sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety muszę przyznać, że do tej serii zniechęciła mnie cena i objętość każdego z tomików - gdyby wydawnictwo pokusiło się o wydanie tych powieści w jednym a konkretnym tomie, może bym mogła to kupić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Może kiedyś sięgnę po tę serię. :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Cała seria nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia jak na Tobie , ale styl autorki i okładka była świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Seria urzekła mnie nie tylko swoją fabułą ale także przywiązałam się strasznie do bohateròw. Piękna seria.

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY