sobota, 16 marca 2013

Tammara Webber - Tak bliskoAutor: Tammara Webber
Tytuł: Tak blisko
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2013r
Ilość stron: 336
Moja ocena: 10/10 !

Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller – prawie osiemset opinii na Amazonie, w tym ponad sześćset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie.

Jackie dwa tygodnie po rozstaniu z Kennedym w końcu wybiera się na imprezę, a właściwie zostaje siłą wyciągnięta przez przyjaciółkę.
W trakcie niej wychodzi przed budynek i staje przy swojej ciężarówce. Po chwili ktoś wpycha ją do środka i próbuje zgwałcić.
Na ratunek przychodzi nieznajomy, który okazuje się być jej wybawcą. Od tego dnia widuje go niemal wszędzie.
Kilka dni później poznaje przez Internet równie ciekawego mężczyznę. Niestety zna go jedynie z mejli wymienianych między sobą odnośnie Ekonomii.
Jak zakończą się losy Jackie? Kim okaże się być tajemniczy tutor, London?
„Tak blisko” to historia miłości dwojga studentów. Jacqueline i chłopaka, który jest w niej zakochany po uszy.
Książka zawiera 27 rozdziałów opisujących życie studentki oraz epilog.
Akcja utworu rozgrywa się w teraźniejszości, na amerykańskim uniwersytecie, gdzie główna bohaterka pojechała za swoim chłopakiem. Głównym wątkiem utworu jest miłość studentów, którzy spotykają się w dramatycznych okolicznościach.
Jackie a w zasadzie Jacqueline to studentka nauczania muzyki. Jest jedynaczką. Dziewczyna kocha grać na kontrabasie oraz uczy grać na nim uczniów w szkole muzycznej. Miała iść na studia do Juliarda, ale miłość do Kennedyego zwyciężyła i postanowiła pójść na ten sam uniwersytet co on.
Niestety nie długo cieszyła się związkiem z Kennedym. Po trzech latach bycia ze sobą, zrywa z nią, tak po prostu…
W bardzo dramatycznych okolicznościach poznaje Lucasa, jest jej wybawicielem , gdyby nie on tamten wieczór mógłby się zakończyć zupełnie inaczej. Poznaje go coraz lepiej i stopniowo zapomina o chłopaku. Teraz liczy się dla niej Lucas.
Jacqueline ma fantastyczną przyjaciółkę, a zarazem współlokatorkę – Erin. Jest to szalona osoba, zawsze chętna do pomocy a zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc w znalezieniu chłopaka dla przyjaciółki.
Lucas to student siedzący za Jackie na wykładach z ekonomii, uwielbia rysować, bardzo dobrze mu to wychodzi, jego rysunki są piękne.
Dziewczynę poznaje w dramatycznych okolicznościach, już wcześniej ją obserwował, podobała mu się już od dłuższego czasu.
Ma tylko ojca, jego matka umarła gdy miał 13 lat.
Wszyscy bohaterowie kreowani są bardzo realistycznie a co za tym idzie łatwo przemawiają do czytelników. Szybko wzbudzają również sympatię, a niektórzy odrzucenie i niechęć.
Książka zawiera przepiękne opisy miłości zakochanych i ich codzienne życie, znajomych, znajdziemy w niej również kilka pikantnych scen. Autorka posługuje się językiem idealnie przeznaczonym dla młodzieży. Czyta się ją niesamowicie szybko, wciąga już na pierwszych stronach, co się rzadko zdarza.
Jedynym minusem jest to, że w pewnym momencie, można przewidzieć jak ich losy posuną się dalej.
Jestem pewna, że powieść przypadłaby Wam wszystkim do gustu. Na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę.
Według mnie jest to jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w tym roku.
Okładka to bardzo ważny czynnik decydujący o wyborze książki. Tutaj jest ona niesamowita, jedna z ładniejszych z jakimi się spotkałam. Niby prosta, z bardzo przykuwa uwagę i sprawia, że chce się ją mieć w swoich rękach.
Ja już gdy były zapowiedzi wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Myślałam jedynie, że to ta okładka mnie tak zahipnotyzowała, że środek będzie nieciekawy i okaże się kompletną klapą, ale nie. Jest naprawdę świetna. Przeczytajcie ją, a na pewno nie będziecie żałować!

Zalety:
*cudowna okładka
*piękna, prawdopodobna fabuła
*ciekawi bohaterowie
*język idealny dla nastolatek
*bardzo wartościowa
*wciąga od pierwszych stron

Wady:
- w pewnym momencie jest przewidywalna

ZMIANA MIEJSCA CHATU! OD DZIŚ ZNAJDUJE SIĘ ON PO PRAWEJ STRONIE : ) BĘDZIE ON SZYBSZY DO ZNALEZIENIE I LEPIEJ TAM WYGLĄDA (TAK MYŚLĘ x3)