Szukaj na tym blogu

08 marca 2013

Anna i Siergiej Litwinowie - "Wszystkie dziewczyny kochają brylanty"

Autor: Anna i Siergiej Litwinowie
Tytuł: "Wszystkie dziewczyny kochają brylanty"
Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2013
Ilość stron: 338
Ocena: 8/10

Tania Sadownikowa wiedzie przyjemne życie. Jest młoda, piękna, niezależna. Jej mama, Julia Nikołajewna, która cierpi na nadmiar czasu, zajmuje się odtwarzaniem drzewa genealogicznego rodziny. Poszukiwania się udają. Pewnego dnia panie otrzymują list z Paryża od ostatniej księżnej z rodu. Starsza pani z uwagi na zbliżającą się śmierć zdradza im tajemnicę rodzinnego skarbu, którego zasadniczą częścią są brylanty. Julia Nikołajewna uważa, że staruszce pomieszało się w głowie, ale Tania patrzy na tę sprawę inaczej. Postanawia odnaleźć skarb…

Anna i Siergiej Litwinowie - rodzeństwo pisarzy, które zadebiutowało w 1999 roku, wygrywając ogłoszony przez dziennik „Komsomolska Prawda” konkurs na najlepsze opowiadanie kryminalne. Anna jest z wykształcenia dziennikarką, w wolnym czasie uprawia spadochroniarstwo. Siergiej, inżynier energetyk, pasjonuje się archeologią. Wspólnie są autorami ponad czterdziestu powieści i czterech zbiorów opowiadań. Ich książki osiągnęły w Rosji nakład ponad 6 milionów egzemplarzy. Cykl o Tani Sadownikowej został zekranizowany.

Wszystkie dziewczyny kochają brylanty. Ten tytuł idealnie opisuje prawdziwe oblicza kobiet. Wiele z nas dałoby się  'pokroić' w zamian za jeden cudowny brylant. Wiele z nas marzy również o pierścionku zaręczynowym od swojego ukochanego z tym właśnie brylantem i robią wszystko, aby go otrzymać.

Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że ta historia może się tak skończyć. Autorzy świetnie poprowadzili fabułę. Bardzo podobał mi się ich styl i język, którym się posługują. K

Książka zawiera bogatą historię szukania skarbów i jej skutków. Autorzy pokazali nam do czego może doprowadzić  chęć szybkiego wzbogacenia się. 
Nigdy nie lubiłam historii o poszukiwaczach skarbów, nawet będąc dzieckiem. Nie ciągło mnie do tego. Ta powieść to zupełnie co innego. To książka o poszukiwaczce przygód. Tania to bardzo  temperamentna młoda osoba, która bardzo lubi przygody. Niekoniecznie bezpieczne. 

Książka zawiera wiele niesamowitych zwrotów akcji, zwłaszcza na końcu. Byłam bardzo zdziwiona, że tak się to skończyło. Dowiadujemy się co łączy ostatnią KSiężną z Fribourgiem. 

Okładka nie zdradza nam o czym jest powieść. Mi kojarzyła się z powieścią o zbuntowanej nastolatce, która ucieka z domu,pije i urządza huczne imprezy. Myliłam się. 

Książkę polecam wszystkim tym, którzy poszukują w książce przygód i miłych bohaterów. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

Dziękuję serdecznie Oficynce  za możliwość przeczytania powieści: 6 komentarzy:

 1. Z jednej strony mi sie podoba, z drugiej przeciwnie. Narazie sobie odpuszcze.

  OdpowiedzUsuń
 2. E tam, wolałabym buty zamiast brylantów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i to całkiem dobry kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tytule powinny być książki :P
  Ciekawa recenzja, ale nad książką się zastanawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś mnie nie ciągnie do tej pozycji:)

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo się cieszę, że tutaj jesteś. Chciałabym, abyś podzielił(a) się swoim zdaniem na temat przeczytanego postu. Będzie mi bardzo miło.

OBSERWUJĄCY