piątek, 29 marca 2013

Aleksander Minkowski - Mała encyklopedia miłości

Autor: Aleksander Minkowski
Tytuł: Mała encyklopedia miłości
Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2011
Ilość stron: 64
Ocena: 8/10


Miłość to nie taka prosta sprawa. Co krok to problemy, pytania, wątpliwości. Miłość. Niby wiesz o niej wszystko. I wiesz, że nic nie wiesz. Czy to, co poczułaś do Niego, to już prawdziwa miłość, czy tylko zauroczenie, które wkrótce minie? Czy istnieje miłość bez przyjaźni? A miłość na zawsze? Miłość od pierwszego wejrzenia? Czym jest pożądanie? Kiedy seks może dać szczęście? Jak mają się do siebie miłość i seks? Jak być w zgodzie ze swymi zasadami moralnymi? W krótkich esejach autor Aleksander Minkowski porusza wiele zagadnień nurtujących młodych ludzi, którzy przeżywają pierwsze zauroczenia i wielkie miłości: seks, pożądanie, wierność, pierwszy pocałunek i wiele innych.
Encyklopedia liczy 26 haseł, które zostały ułożone alfabetycznie. Dynamiczny tekst, doskonale wpisujący się w stylistykę młodzieżową, stanowi ogromny atut książki.
Nowoczesna, a jednocześnie subtelna grafika książki nawiązuje do stylistyki czasopism dla dziewcząt
.


Autor miał na celu wydać książkę, w której znajdą się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez nastolatki odnośnie miłości.
Miłość jak wiadomo to nie taka prosta sprawa. Ten poradnik dla młodzieży ma na celu uświadomienie nastolatek o wszystkim, co je czeka, gdy się zakochają, będą miały chłopaka.

Według mnie powinno być więcej tematów, a nie tylko 26. Rozumiem, że to jest jak w tytule „Mała encyklopedia miłości”, jednak sądzę, że chociaż trochę więcej tematów powinno się w niej znaleźć. Niektóre z istniejących są w ogóle niezgodne z tematem, można było by je zamienić na inne. Co ma wspólnego styl Gotycki z miłością? Raczej niewiele.

Mała encyklopedia miłości, to artykuły odnośnie miłości i chłopaków. Możemy przeczytać tam o chodzeniu z chłopakiem, dziewictwie, miłości, pierwszym pocałunku, pierwszym stosunku, metodach antykoncepcyjnych, wierności, wyznaniu miłości, zakochaniu, zerwaniu i wiele innych.

Język autora jest prosty i zrozumiały. Z łatwością trafi do młodego czytelnika. Autor otwarcie i „prosto z mostu” mówi o wszystkich sprawach, które porusza w swoich artykułach .

Książka jest świetnym czytadłem dla nastoletniej dziewczyny. Myślę, że można dowiedzieć się z niej ciekawych rzeczy i czyta się ją rewelacyjnie.
Polecam serdecznie.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie wydawnictwu Siedmioróg.